Prawdziwy powód, dla którego nie możesz jeść w oryginalnym Taco Bell

Dzwonek Taco Numer Jeden

Chociaż wiele znanych w kraju restauracji typu fast food rozwinęło się w międzynarodowe korporacje z lokalizacjami we wszystkich zakątkach globu, prawie wszystkie miały skromne początki. Pierwszy McDonald's był burger jointem założonym przez dwóch braci w San Bernardino w Kalifornii w 1948 r Encyklopedia Britannica ). Oryginalny Starbucks (niezupełnie restauracja typu fast-food, ale masz pomysł) była małą kawiarnią na rynku Pike Place w Seattle (przez Starbucks ). Laska-fil-A ma swoje korzenie w małej restauracji zwanej Dwarf House na obrzeżach Atlanty (via Laska-fil-A ).


Chociaż możesz zjeść kanapkę z kurczakiem w Dwarf House lub wypić latte w oryginalnym Starbucks, oryginalny McDonald's już nie istnieje. To samo można powiedzieć o oryginale Wendy , który został zamknięty w 2007 roku z powodu słabej sprzedaży (poprzez NBC ) jak i pierwszy Taco Bell Lokalizacja.Miejsce pobytu Taco Bell Numero Uno

Znak Taco Bell Ethan Miller/Getty Images

Taco Bell została otwarta w 1962 roku w Downey w Kalifornii, ale pierwotna lokalizacja zakończyła działalność do 1986 roku (poprzez Taco Bell ). Nawet po tym, jak Taco Bell opuścił nieruchomość, firma zaczęła wynajmować powierzchnię niezależnym restauracjom taco. Jednak po 2014 roku nie mogli znaleźć najemcy taco i budynek popadł w ruinę.
Lokalizacja była zagrożona wyburzeniem, więc wyczuwając szansę na wykorzystanie wyczynu reklamowego, firma ogłosiła, że ​​usunie budynek z fundamentów i przeniesie go do siedziby firmy około 50 mil w dół drogi w Irvine w Kalifornii . Podróż trwała niecałe dwie godziny, a ciężarówka wioząca budynek czule nazywana „Taco Bell Numero Uno” pełzała autostradą w ślimaczym tempie 24 mil na godzinę (przez Tygodnik Irvine ).

Trwają plany renowacji przestrzeni, aby wyglądała tak samo, jak w czasach swojej świetności i reklamowania jej jako atrakcji dla odwiedzających – ale niestety nie, nie można już tam jeść.