Prawdziwy powód, dla którego nie słyszysz już od Emerila Lagasse

Zbliżenie Emerila Lagasse John Lamparski / Getty Images

W dzisiejszych czasach sławni szefowie kuchni to bez liku. Ale nie tak dawno temu Emeril Lagasse był sławny szef kuchni. Między jego programami telewizyjnymi, restauracjami, liniami produktów i podpisem „Bam!” hasłem, Lagasse stało się powszechnie znane i przez pewien czas był prawdopodobnie najsłynniejszym szefem kuchni w kraju.


Potem, pozornie znikąd, dno wypadło. Początek końca panowania Lagasse na szczycie kulinarnego świata można prawdopodobnie doszukiwać się w 2007 roku, kiedy jego popularny program Food Network „Emeril na żywo” zostało anulowane. Lagasse nie trafił na wiele nagłówków w ciągu prawie półtorej dekady od tego czasu i przeszedł przez swój sprawiedliwy udział w walkach w tym czasie. Ale chociaż światło reflektorów nieco przygasło, szef kuchni celebryty nie zapakował go. W rzeczywistości ma wiele projektów, które sprawiają, że jest zajęty. Oto, co robił Lagasse, odkąd ostatnio od niego słyszałeś.wyzwania żywieniowe do zrobienia

Jego program miał pewne problemy prawne na Florydzie

lagasse Facebook

Program telewizyjny Lagasse na Florydzie zajął centralne miejsce w masowym wstrząsie, w którym uczestniczył stanowa organizacja turystyczna Visit Florida, rząd stanowy i Izba Reprezentantów USA.
Na początku 2017 roku Neapol Daily News poinformował, że jego program był w centrum debaty na temat tego, czy fundusze publiczne powinny trafić do prywatnych firm. Do listopada 2017 r. Izba zaangażowała się i wezwała do całkowitego ujawnienia, ile publicznie finansowana rada turystyczna dała program – i zapłaciła Lagasse. AP donosił, że Visit Florida zapłaciła około 10 milionów dolarów za Floryda Emerila w ciągu pięciu lat.

Polityczny poinformował, że liczby były dość oszałamiające. Z 12,7 miliona dolarów finansowania publicznego producent Pat Roberts odszedł z 1,25 miliona, a Lagasse zarobił 4 miliony. To ogromna ilość środków publicznych.Według Tima Jansena, adwokata reprezentującego Robertsa, Floryda Emerila na antenie Food Network i Cooking Channel i został stworzony w celu promowania turystyki na Florydzie. Po raz pierwszy wyemitowany w 2013 , i był anulowany w 2017 roku.

Poniósł dość duże straty

Emeril Lagasse Obrazy Getty

Szef kuchni poniósł kilka druzgocących strat w ciągu kilku lat od siebie. W 2011 roku jego mentorka, Ines De Costa, zmarł . De Costa była właścicielką restauracji, do której Lagasse odwiedzał jako mały chłopiec, aby oglądać jej gotowanie. Nauczyła go wielu swoich sekretów gotowania, a Lagasse umieścił jej przepisy w swoich książkach kucharskich. De Costa była drugą matką Lagasse, a jej śmierć mocno go dotknęła. „Naprawdę miała niesamowite serce i duszę” – powiedział Południowe wybrzeże dzisiaj . „Kochała swoją rodzinę. Była wyjątkową osobą.Zaledwie kilka lat później matka Lagasse'a, Hilda Lagasse , zmarł. Ona i jej syn byli bardzo blisko. Była jedną z jego pierwszych nauczycielek i pielęgnowała jego zamiłowanie do sztuki kulinarnej, ucząc go rodzinnych przepisów. Jednym z powodów, dla których Lagasse trzymał więcej dla siebie w ciągu ostatnich kilku lat, może być jego smutek po utracie dwóch kobiet, które były tak ważną częścią jego życia.

Recesja mocno uderzyła w jego restauracje restaurants

Emeril Lagasse Obrazy Getty

Wiele restauracji Emerila Lagasse odniosło sukces, ale przez chwilę wydawało się, że może je stracić. Emeril na żywo został odwołany mniej więcej w tym samym czasie, w którym gospodarka amerykańska była pod wrażeniem recesja . Recesja dość mocno uderzyła w restauracje Lagasse'a, stwarzając wyzwania dla utrzymania jego biznesu na rynku – a walka zajęła mu dużo czasu. „Staje się bardzo wymagającą branżą, aby stać się odnoszącym sukcesy przeciętnym restauratorem” – powiedział podczas wydarzenia promocyjnego (poprzez Tydzień ) w 2014 r. „Nie mogę pobierać 300 USD od osoby w mojej restauracji, bo nie prowadziłbym biznesu”.

Lagasse posunął się tak daleko, że obwiniał Obamę i rząd za jego kłopoty biznesowe, twierdząc, że interwencja rządu zniszczy restauracje średniej klasy. — Naprawdę nie mam dokąd pójść — poza spłukanym — powiedział. Na szczęście sprawy powoli się odwróciły i do 2016 roku szef kuchni otworzył kolejną restaurację.

Martha Stewart kupiła jego markę

Emeril Lagasse i martha stewart Obrazy Getty

Po Emeril na żywo został odwołany w 2007 roku, Lagasse szukał innych sposobów na zarobienie na swojej sławie. Nadal miał swoje restauracje jako źródło dochodów, ale postanowił sprzedać resztę swojej marki do Marta Stewart 's, Martha Stewart Living Omnimedia, w 2008 roku. Stewart kupił prawa do prawie wszystkiego oprócz restauracji Lagasse'a. Jej nabyte nieruchomości obejmowały wszystkie jego programy telewizyjne (w tym prawa konsorcjum), jego książki kucharskie, produkty kuchenne i produkty spożywcze.

Biorąc pod uwagę sukces jego restauracji, Lagasse prawdopodobnie nie potrzebował rozpaczliwie pieniędzy, ale otrzymał niezłą zapłatę ze sprzedaży swojej lukratywnej marki. Firma Stewarta zapłaciła mu aż 45 milionów dolarów w gotówce i kolejne 5 milionów w akcjach. „Jego gusta bardzo różnią się od moich, podobnie jak jego jedzenie i myślę, że to jest dobre” – powiedział Stewart New York Times . „Bycie komplementarnym i innym jest lepsze niż bycie konkurencyjnym”.

Odwołanie Emeril Live było początkiem końca

Emeril Lagasse Obrazy Getty

Fani byli zszokowani, gdy Emeril na żywo został odwołany w 2007 roku, a koniec serialu oznaczał upadek telewizyjnej kariery Lagasse. Lagasse przybrał odważną minę, ale odwołanie było ciosem. „Kiedy to się skończyło, wszyscy czuli, że nadszedł czas na małą przerwę” – powiedział GQ w 2016 roku. „Niekoniecznie tak myślałem, ale wszyscy tak myśleli, że może nadszedł czas na przerwę od Emerila”.

Emeril na żywo zawinięty w 2007 roku i jego inny program Food Network, Esencja Emerila , został ukończony w 2008 roku. Food Network chciał, aby Lagasse tworzył reality show, ale nie spodobał mu się ten pomysł. „Jestem staromodny i chcę uczyć ludzi, jak gotować, jeść, podawać, robić zakupy, pić wino, jak prawidłowo miksować koktajle” – powiedział. „Niekoniecznie w tamtym czasie chciałem wejść w te konkursowe rzeczy”. Floryda Emerila zadebiutował w 2013 roku, ale nie zwrócił na niego takiej uwagi, jak jego poprzednie występy.

Wraca do swoich korzeni

Emeril Lagasse Obrazy Getty

Lagasse słynie przede wszystkim z bycia w Food Network, ale nie temu przypisuje swój sukces. Zanim zdobył sławę telewizyjną, szef kuchni ciężko pracował nad budowaniem swoich restauracji. Wraca do swoich korzeni i skupia się na tych przedsięwzięciach. „Food Network nie jest powodem, dla którego mam 12 restauracji” – powiedział Zjadacz w 2015 roku, w którym jego pierwsza restauracja, Emeril's, skończyła 25 lat.

Jego pierwszą miłością były restauracje, w których nadal pracuje najszczęśliwiej. Spędza więcej czasu pracując w swoich restauracjach, co oznacza, że ​​nadal ciężko pracuje – ale nie w centrum uwagi. Jego fani, którzy za nim tęsknią, mogą być przynajmniej pewni, że szef kuchni jest szczęśliwy robiąc to, co kocha. „To, co naprawdę sprawia, że ​​mój zegar działa, to wciąż restauracje” – powiedział Lagassesse GQ w 2016 roku. „Kocham ludzi, uwielbiam przebywać z moim personelem, uwielbiam uczyć się razem, uwielbiam uszczęśliwiać ludzi jedzeniem, winem, obsługą”.

Jest zajęty przeglądem NOLA

lagasse Obrazy Getty

Lagasse otworzył NOLA w 1992 roku i jest to jedna z jego najpopularniejszych restauracji. Jego związek z Nowym Orleanem jest niezaprzeczalny, a w lipcu 2017 r. Adwokat Nowego Orleanu ogłosił, że dostanie metamorfozę. Restauracja miała zostać zamknięta przez pięć tygodni, podczas gdy przeszła gruntowny remont, zarówno w restauracji fizycznej, jak i w menu. Jak obszerny? Niesamowicie obszerny. Wśród planów było przekształcenie całego pierwszego piętra w masywny bar.

Gdy Codzienny Posiłek zawrócili po remoncie, stwierdzili, że jest zdecydowanie i zupełnie inaczej. Szef kuchni Philip Buccieri kierował nową NOLA, koncentrując się na kuchni nowoorleańskiej inspirowanej ewoluującymi i globalnymi gustami. Małe dania – i jest ich wiele – były standardem w menu, podobnie jak pizza z pieca opalanego drewnem.

Aldi alejka wstydu

Remont przyszedł we właściwym czasie. NOLA była podstawą Dzielnicy Francuskiej przez 25 lat, a Lagasse miał po prostu mnóstwo praktyki: renowacje przyszły na piętach trzymiesięcznego remontu w Emeril's Fish House w Sands Bethlehem (przez Codzienny Posiłek ).

Emeril Lagasse zamyka restauracje

Emeril Lagasse rozmawia z innym szefem kuchni Erika Goldring/Getty Images

Nie tylko kariera telewizyjna Emerila Lagasse'a stała się ostatnio hitem – jego restauracje również znikają. Od 2017 roku zamknął co najmniej pięć swoich placówek. Zaczęło się, gdy szef kuchni zdecydował się nie przedłużać dzierżawy stołu 10 w Grand Canal Shoppes w Las Vegas, zgodnie z Zjadacz ; restauracja działała od dziesięciu lat. Chociaż Lagasse nie podał wyjaśnienia zamknięcia, Eater zasugerował, że przebudowa kasyna mogła zaszkodzić biznesowi. Kilka miesięcy później Lagasse zamknął Emeril's Tchoup Chop w Universal Orlando's Royal Pacific Resort, jak zauważył Magazyn atrakcji . W następnym roku Lagasse zrobił to samo z pobliską Emeril's Restaurant Orlando w Universal CityWalk. Dziennik Biznesowy Orlando Orlando .

Właśnie wtedy, gdy wydawało się, że dla słynnego szefa kuchni wszystko się układa, nadeszła pandemia COVID-19 i podobnie jak reszta świata usług gastronomicznych, Lagasse mocno uderzył. W lipcu 2020 r. Bar sportowy Lagasse's Stadium na pasie Las Vegas został zamknięty na dobre (za pośrednictwem Las Vegas Recenzja-Dziennik . ). Później w tym samym roku ogłoszono, że chociaż nie zostaną zamknięte, dwie pozostałe restauracje Lagesse w Las Vegas, Delmonico Steakhouse w Venetian i Emeril's New Orleans Fish House w MGM Grand, zwolnią ponad 130 pracowników.

Emeril Lagasse otworzył swoją pierwszą restaurację na statku wycieczkowym

Emeril Facebook

Być może Emeril Lagasse przez lata zamknął wiele swoich restauracji, ale otwiera jedną godną uwagi knajpkę, która będzie zlokalizowana tam, gdzie żadna inna restauracja Emeril nie była: na otwartym morzu. W 2019 r. Carnival Cruise Line ogłosiła swój najnowszy statek, Mardi Gras, z pierwszą w historii restauracją Lagasse na statku wycieczkowym, Bistro Emerila 1396 . Statek wycieczkowy miał zacząć pływać latem 2020 roku, ale z powodu pandemii COVID-19 jego dziewiczy rejs przesunięty o rok .

Połączenie między łodzią w stylu Mardi Gras i Lagasse z gotowaniem kreolskim było meczem stworzonym w niebie. „Rozwinąłem restauracje w całym kraju, ale stworzenie mojej pierwszej restauracji na morzu – na statku o nazwie Mardi Gras z własną Dzielnicą Francuską, nie mniej – było szansą, której po prostu nie mogłem przepuścić” – ujawnił Lagasse w komunikat prasowy . „Jestem podekscytowany, że mogę być częścią tego zupełnie nowego statku i dać smak smaków kuchni nowoorleańskiej gościom żeglującym po Mardi Gras”.

Emeril's Bistro 1396 będzie zawierać niektóre z typowych dań Lagasse i będzie zawierać autentyczne pozycje z menu bayou, takie jak ostrygi i cochon de lait po' boy, kanapki z muffulettą, krewetki z grilla, ceviche ze świeżych owoców morza, pieczona kaczka i gumbo z kiełbasą andouille oraz jambalaya.

Emeril Lagasse wykonuje dużo pracy charytatywnej

Emeril Lagasse rozmawia z przyjacielem Ethan Miller/Getty Images

Chociaż w dzisiejszych czasach możesz niewiele usłyszeć od Emerila Lagasse, nie myśl, że nie pracuje, w tym dla innych; kulinarna gwiazda prowadzi ogromną działalność charytatywną. Wszystko zaczyna się od wysiłków, jakie wkłada w swoją Fundację Emerila Lagesse, która pomaga finansować młodzieżowe projekty kulinarne, żywieniowe i artystyczne. W maju 2021 r. fundacja zapowiedziała darowiznę prawie 300 000 $ na szczytne cele.

Fundacja jest w stanie zapewnić te fundusze dzięki wysiłkom fundraisingowym, w tym corocznej imprezie Boudin, Bourbon & Beer. Z powodu pandemii COVID-19 Lagasse zastąpił zbiórkę pieniędzy w 2020 roku kampanią wspierającą nowopowstały fundusz Emeril Lagasse Hospitality Industry Relief Fund. „Branża hotelarska przeżywa kryzys, a pracownicy, którzy służyli w niej przez lata, pilnie potrzebują naszej pomocy” – wyjaśnił na forum fundacji. stronie internetowej . „Kocham tę branżę i jej ludzi, z których wielu poświęciło swój czas i pasję na wspieranie wydarzeń takich jak Boudin, Bourbon i Beer. Teraz nadeszła nasza kolej, aby im się odwdzięczyć.

Nie chodziło tylko o jego fundację. W 2019 r. Lagesse odpowiedział na wezwanie znanego szefa kuchni Jose Andresa, aby pomóc nakarmić 800 000 pracowników federalnych, którzy byli bez pracy z powodu zamknięcia rządu (poprzez Forbes ). Kucharze w całym kraju otworzyli swoje restauracje dla pracowników i ich rodzin, zapewniając darmowe posiłki. Lagasse zrobił to w swojej restauracji NOLA w Nowym Orleanie.

Emeril Lagasse dołączył do „MasterChef: Legends”

Emeril Lagasse o MasterChef Facebook

Emeril Lagasse był zasadniczo nieobecny w krajobrazie telewizyjnym od czasu, gdy jego najlepiej oceniany program Food Network „Emeril Live” był anulowany w 2007 roku. Miał kilka innych seriali, takich jak „ Emeril Zielony ' i ' Floryda Emerila ”, ale nic, co znalazło się na pierwszych stronach gazet. O ile oczywiście nie uwzględnisz kwestii prawnych zgłoszonych przez Neapol Daily News .

Wszystko zmieniło się w 2021 roku, kiedy Lagesse był czołowym i centralnym punktem telewizji krajowej jako sędzia „ MasterChef: Legendy . W 11. sezonie popularnego programu konkursowego „MasterChef” wystąpi wielu legendarnych szefów kuchni. Do Lagasse dołączają tacy kulinarni jak Masaharu Morimoto, Nancy Silverton, Roy Choi i Paula Deen . Ale spośród wszystkich tych imponujących nazwisk to właśnie Lagasse został wybrany do głównej roli w tym sezonie premierowy odcinek .

Wygląda na to, że wygląd był już od dawna w przygotowaniu, a lżejszy harmonogram Lagasse'a mógł rzeczywiście pomóc w tej sytuacji. „Gordon [Ramsey] i ja byliśmy przyjaciółmi przez długi czas i od dłuższego czasu próbował nakłonić mnie do występu, ale nigdy nie działało to między jego harmonogramem [a] moim harmonogramem, a to po prostu zadziałało - powiedział Lagasse TV Insider . „To był czas, który warto było poświęcić na czekanie, ponieważ było to wspaniałe doświadczenie. Świetnie się bawiłem w towarzystwie Gordona.