Prawdziwy powód, dla którego powinieneś pić sok z czerwonej kapusty

Sok z czerwonej kapusty

Fioletowa kapusta, znana również jako czerwona kapusta, jest źródłem dobroci miłośnika zdrowej żywności. Wiele osób nigdy by nie pomyślało o wyciskaniu soku z tego warzywa, ale jego lekko pikantny smak oraz niezliczone korzyści zdrowotne sprawiają, że sok z czerwonej kapusty jest idealnym dodatkiem do zdrowej diety.


Czerwona kapusta nie smakuje inaczej niż zielona odmiana, ale uważa się, że ma więcej korzyści zdrowotnych w oparciu o jej związki roślinne (poprzez Zjedz 80 ). Czerwona kapusta jest uważana za zdrowe dla serca warzywo, które może pomóc wzmocnić kości, zmniejszyć stan zapalny, a nawet pomóc organizmowi w ochronie przed niektórymi nowotworami. Ma to sens, ponieważ ta kolorowa i bogata w składniki odżywcze żywność jest jak pinata wypełniona zaskakującą ilością witamin i minerałów.Przy zaledwie 28 kaloriach na filiżankę czerwona kapusta jest niesamowitym źródłem witamin C, K i B6. Zawiera zdrową dawkę błonnika, potasu, tiaminy i ryboflawiny (przez Linia zdrowia ). Czerwona kapusta uzyskuje swój fioletowy kolor od antocyjanów wraz z poziomem pH gleby, w której jest uprawiana. Antocyjany to przeciwutleniacze, które przyczyniają się do niezliczonych korzyści zdrowotnych, jakie oferuje czerwona kapusta (poprzez: Dobre jedzenie BBC ).
Jedzenie czerwonej kapusty to jedno. Dlaczego jednak pijesz sok z czerwonej kapusty?

substytut kakao w proszku w cieście

Korzyści zdrowotne wynikające z picia soku z czerwonej kapusty

Sok z czerwonej kapusty

Sok z czerwonej kapusty może być nabytym smakiem. Niektórzy sugerują dodanie do mieszanki jabłek, gruszek, a nawet ogórków, aby pomóc jej trochę łatwiej zejść (poprzez Codzienne przepisy zdrowotne ). Ale picie soku z czerwonej kapusty to świetny sposób na zapewnienie zalecanej liczby czerwonych warzyw tygodniowo, która według Departamentu Rolnictwa USA wynosi od 4 do 6 filiżanek (przez Żyj silnie ). Jeśli wypijesz sok z czerwonej kapusty, otrzymasz około 3 filiżanek czerwonych warzyw, ponieważ tyle pokrojonej kapusty wystarczy, aby wytworzyć pół szklanki soku z czerwonej kapusty.Ponadto picie soku z czerwonej kapusty może pomóc w powstrzymaniu oznak starzenia, zapewnić przyszłym matkom bardzo potrzebne składniki odżywcze i pomóc w ochronie przed wieloma chorobami. Po pierwsze, sok z czerwonej kapusty jest doskonałym źródłem kwasu foliowego. Kwas foliowy jest ważny w okresach szybkiego wzrostu, dlatego kobiety w ciąży często stosują jako suplement sok z czerwonej kapusty. W rzeczywistości pół szklanki soku z czerwonej kapusty zapewni 12% zalecanego dziennego spożycia dla osoby dorosłej i 10% dla przyszłej mamy. Dodatkowo brak kwasu foliowego może prowadzić do siwienia włosów, więc pij (przez Głupi mały człowiek ).

kto wynalazł capri sun

Więcej powodów, aby pić sok z czerwonej kapusty

Sok z czerwonej kapusty

Jeśli nadal potrzebujesz więcej powodów do wyciskania soku z czerwonej kapusty, rozważ to — sok z czerwonej kapusty jest również pełen witaminy C i przeciwutleniaczy. Pół szklanki soku z czerwonej kapusty zawiera 152 miligramy witaminy C, co stanowi 100% zalecanego dziennego spożycia.Witamina C jest ważna dla naszego organizmu z wielu powodów. Pomaga wzmocnić nasz układ odpornościowy, pomaga w produkcji kolagenu i pomaga zachować zdrowe kości i zęby. Sok z czerwonej kapusty jest również napojem zdrowym dla serca. Te antocyjany, które nadają tej kapuście kolor, są bogate w przeciwutleniacze i są dość obfite w tym czerwonym warzywie. W rzeczywistości w czerwonej kapuście znajduje się 36 rodzajów antocyjanów. Mogą one pomóc obniżyć ciśnienie krwi, a według badań kobiety spożywające pokarmy bogate w antocyjany mogą obniżyć ryzyko zawału serca.

Sok z czerwonej kapusty wyraźnie należy do tej pożądanej kategorii pożywienia, które chcesz dodać do swojej codziennej diety, aby czerpać korzyści.