Prawdziwy powód, dla którego nigdy nie należy dodawać oleju do wody z makaronem

Penne jest gotowana

Stare nawyki ciężko umierają i być może to jest powód, dla którego tak wielu ludzi wciąż dodaje oliwę z oliwek do swojej makaronowej wody. Być może jest to sztuczka, której nauczyli się od swojej mamy lub babci, a niektórzy uważają, że zapobiega sklejaniu się makaronu i zapobiega kipieniu wody. Chociaż olej może rzeczywiście pomóc w zagotowaniu wody (poprzez Kuchnia ), jest lepszy sposób na kontrolowanie tego, a także na zapobieganie przywieraniu kawałków makaronu — użyj większego garnka!


Okazuje się, że dodawanie oleju do wody z makaronem w rzeczywistości bardziej boli niż pomaga. Dlatego. Ponieważ olej jest z natury śliski i mniej gęsty niż woda, po ugotowaniu makaronu w wodzie zawierającej olej tworzy warstwę, która może zapobiec przywieraniu sosu do makaronu (poprzez Smithsonian ). Kiedy tak się dzieje, makaron jest mdły, a Ty kończysz z talerzem pełnym niewykorzystanego sosuSkutki dodania oleju i soli do wody makaronowej

Kobieta soli wodę z makaronem

Szef kuchni Fabio Viviana mówi, że dodanie oleju do garnka nawet nie zapobiega sklejaniu się makaronu (poprzez Codzienna poczta ). Nazywa to marnowaniem dobrego oleju, a nawet nazywa tę tradycję „najgłupszą rzeczą, jaką kiedykolwiek słyszał o robieniu makaronu”.
Viviana mówi, że nie ma problemu z dodaniem soli do garnka (chyba, że ​​planujesz bardzo słony sos, w którym to przypadku radzi zachować ostrożność), a nauka o żywności się z nim zgadza. Dodanie soli do garnka może sprawić, że woda szybciej się zagotuje, poprawi smak makaronu, a później możesz użyć posolonej, skrobiowej wody do zagęszczenia sosu, jeśli zajdzie taka potrzeba (poprzez Reader's Digest ).

Jedyny przypadek, w którym możesz spokojnie zignorować tę zasadę i swobodnie dodawać olej do garnka, jeśli masz na to ochotę, to jeśli planujesz użyć sosu na bazie oliwy z oliwek, który z łatwością połączy się z istniejącym olejem z wody makaronowej.


Kategorie ekskluzywne fakty Fakty