Prawdziwy powód, dla którego nigdy nie powinieneś podwajać przepisu na pieczenie

kawałek ciasta czekoladowego na talerzu z resztą ciasta czekoladowego w tle

Jeśli jedno ciasto czekoladowe jest niesamowite, podwójnie ciasto musi być bajeczne. Zwłaszcza gdy służysz tłumowi. Rzuć łopatki ludziom, podwojenie przepisu na pieczenie nie jest takie proste.


Można by pomyśleć, że jeśli zrobisz dobrą matematykę, możesz podwoić przepisy na ciasta, muffiny , szybkie pieczywo, cookies , i inne wypiekane smakołyki, a wyjdą pięknie (przy podawaniu dwa razy większej liczbie osób). Prawda jest taka, że ​​w grę wchodzi również chemia, a receptury wypieków opierają się na określonych pomiarach; więc podwojenie składników może zakłócić tę precyzję i dać ogromną ilość czegoś, czego nie można się cieszyć (poprzez Moje przepisy ).Chemia pieczenia, czyli sposób, w jaki składniki wchodzą ze sobą w interakcje, opiera się na dokładnych proporcjach, zwłaszcza jeśli chodzi o ciasta, chleb, krem , i oddech (przez Jak działają rzeczy ).
A do tego dochodzi rozmiar twojego sprzętu. Wyobraź sobie, że zdajesz sobie sprawę — odrobinę za późno — że twoja wystawna bananowy chleb ciasto zaraz wybuchnie z miski twojego mikser . Plus, według Kuchnia , trudniej jest pracować z dużymi partiami ciasta; istnieje duża szansa, że ​​przemieszasz składniki, próbując je włączyć. Nie tylko to, będziesz w mazi po łokcie.

Sekret podwojenia proszku do pieczenia i sody oczyszczonej

chleb bananowy na kamiennej desce do krojenia z plastrami obok

Coś, o czym wiedzą profesjonalni piekarze — a teraz i Ty — jest to: gdy ciasta i ciasta zostaną zwiększone, środki spulchniające należy zmniejszyć (przez Kryształy Dixie ). W zwykłych przepisach większość składników można podwoić, ale proszek do pieczenia a proszek do pieczenia należy zmniejszyć o 1/8 łyżeczki na każdą łyżeczkę w przepisie.Innym sposobem na upewnienie się, że masz właściwe proporcje, jest użycie 1-1 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia na każdą filiżankę mąki lub 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej na każdą filiżankę mąki (poprzez Kuchnia ).

A co z przyprawami? Zamiast podwajać przyprawy, zaleca się użycie 1,5-krotności wymaganej ilości. Na przykład, jeśli przepis wymaga 1 łyżeczki ziemi cynamon , użyj 1 1/2 łyżeczki (przez Strażnik Słońca ).Jaki jest najlepszy sposób na to, aby Twoje wypieki za każdym razem wyszły bez zarzutu? Ponieważ udane pieczenie zależy od wyraźnych reakcji chemicznych, trzymaj się oryginalnej receptury i przygotuj dwie oddzielne partie (przez Moje przepisy ).