Prawdziwy powód, dla którego nigdy nie powinieneś robić ryżu we frytownicy

frytownica powietrzna

Równie wygodny i innowacyjny, jak frytownica powietrzna jest tak, że czasami po prostu nie ma substytutu starych dobrych garnków i patelni. Posiłek, w którym potrzebujesz czubatej miski delikatnego, puszystego ryżu, to jeden z takich momentów. Tak, frytownica powietrzna może dostarczyć idealnie chrupiących frytek i stworzyć kilka godnych restauracji paluszków mozzarelli, ale niestety nie może zmienić surowego ryżu w nic innego niż gorący bałagan.


Kuchnia wyjaśnia, że ​​frytownice powietrzne działają poprzez szybką cyrkulację gorącego powietrza wokół żywności, podobnie jak w piecu konwekcyjnym. Niektóre mają wygodną małą wkładkę, która może wyglądać jak odpowiednie naczynie na ryż i wodę, ale Sieć spożywcza Zauważa, że ​​element grzewczy frytownicy i wentylator nie wytwarzają wystarczającej ilości ciepła, aby temperatura wewnętrzna osiągnęła punkt wrzenia. Bez wrzątku twoje ziarna ryżu mają niewielką nadzieję na prawidłowe ugotowanie. Lepiej trzymaj się kuchenki lub urządzenia do gotowania ryżu. Ale nie usuwaj na dobre ryżu z frytownicy. Jeśli ty ugotuj ryż po pierwsze, świat smażonych na powietrzu smażonych ryżów jest na wyciągnięcie ręki.grillowany kurczak fajny wrap

Smażony ryż można zrobić we frytownicy powietrznej air

smażony ryż

Chociaż nie możesz oczekiwać frytownica powietrzna aby zagotować wodę i odpowiednio ugotować porcję ryżu, możesz użyć go do przekształcenia wstępnie ugotowanego ryżu w całkiem pyszny ryż smażony. Artykuł na temat Smak scenariusz Smażenie na powietrzu każdego dnia autor Ben Mims wyjaśnił, w jaki sposób użył swojej frytownicy do odtworzenia miski do sałatek z chrupiącego ryżu w słynnej restauracji. Połączył smażone na powietrzu ziarna ugotowanego ryżu jaśminowego ze smażonymi na powietrzu różyczkami brokułów i polał je sosem w stylu generała Tso. Geniusz!
Sieć spożywcza ubiera swoją wersję smażonego ryżu z frytownicy z jajkiem, mrożonym groszkiem i marchewką, które zostały rozmrożone, olejem sezamowym i sosem z sriracha, sosem sojowym, większą ilością oleju sezamowego i nasion sezamu. Po wymieszaniu ugotowanego ryżu z olejem, wodą, solą i pieprzem jest on smażony we frytkownicy o temperaturze 350 stopni, aż będzie przypieczony i chrupiący, co zajmuje około 12 minut. Hmmm, czy mógłbyś wykorzystać ten czas na umycie garnka, w którym ugotowałeś ryż? Tylko sugestia. Przed podaniem jajko i warzywa są dodawane do ryżu we frytownicy, a po kilku minutach gotowania i skropieniu sosem jesteś w raju smażonego ryżu. Tak więc frytkownica powietrzna może być idealnym narzędziem do już ugotowanego ryżu, ale nie zabierze Cię zbyt daleko, gdy zaczniesz od zera. Aby ugotować surowe ziarna ryżu, ogarnij przeszłość i trzymaj się kuchenki.

co płaci instacart