Prawdziwy powód, dla którego nie powinieneś pić kawy rozpuszczalnej

Kawa rozpuszczalna

Kawa rozpuszczalna może być ratownikiem. Niezależnie od tego, czy spalasz olej o północy, studiując do matury i najbliższej uczelni Starbucks jest zamknięta lub potrzebujesz porannego szumu kofeinowego i zapomniałeś zrobić zakupy spożywcze, kawa rozpuszczalna nie wymaga ekspresu do kawy i jest łatwym sposobem na szybkie przygotowanie filiżanki javy bez inwestowania dużej ilości czas w procesie.


W świecie, w którym na każdym rogu znajduje się kawiarnia, może Cię zaskoczyć, że kawa rozpuszczalna jest najpopularniejszym napojem na świecie. W latach 2000-2014 firma zajmująca się badaniem rynku odkryła, że ​​sprzedaż kawy rozpuszczalnej prawie potroiła się, ponieważ świat wydał w 2013 r. prawie 31 miliardów dolarów na liofilizowaną wersję kawy (za pośrednictwem MSN ) .Wady kawy rozpuszczalnej

Kawa rozpuszczalna

Kawa rozpuszczalna ma długi okres przydatności do spożycia, więc tak, może ten pojemnik w spiżarni twojej mamy nadal jest dobry. Ale czy to dla ciebie dobre? Chociaż kawa rozpuszczalna oferuje wiele korzyści zdrowotnych, które przynosi zwykła kawa, takich jak przyspieszenie metabolizmu, zwiększenie długowieczności i zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2, picie jej ma również kilka wad.
lody śmietankowe

Jedną z oczywistych wad jest to, że kawa rozpuszczalna zawiera mniej kofeiny niż zwykła kawa i chociaż niekoniecznie jest to szkodliwe dla zdrowia, może mieć niezamierzone konsekwencje dla miłośników kawy, którzy potrzebują codziennej dawki, prowadząc do większej liczby filiżanek i kofeiny, niż sobie zdają sprawy . Dodatkowo, ponieważ kawa rozpuszczalna jest tak wygodna i łatwa do zrobienia, istnieje możliwość wypicia większej liczby filiżanek niż w przypadku bardziej pracochłonnego przelewania. Oba są ważne do rozważenia, ponieważ jeśli masz jakikolwiek rodzaj wrażliwości na kofeinę, może to prowadzić do zaburzeń snu i rozstroju żołądka (poprzez Linia zdrowia ).

najlepszy sos z dzikich skrzydeł bawołów

Kawa rozpuszczalna ma znacznie więcej akryloamidu niż zwykła kawa

Kawa rozpuszczalna zawiera również około dwa razy więcej akrylamidu – substancji chemicznej, która powstaje podczas palenia ziaren kawy – niż zwykła kawa i może zwiększać ryzyko raka i być szkodliwa dla układu nerwowego. Mimo to warto zauważyć, że niektórzy eksperci twierdzą, że ilość kawy rozpuszczalnej jest uważana za bezpieczną i nie powinna zniechęcać Cię do jej picia (poprzez Dzienny Medyczny ).Jeśli chodzi o smak, to zupełnie inna historia. Miłośnicy kawy od dawna oczerniali smak instant w porównaniu do prawdziwej oferty, ale hej, to tylko wpłynie na twoje kubki smakowe, a nie na zdrowie,
Kategorie drink Nazwy restauracje