Prawdziwy powód, dla którego nie powinieneś pić Jose Cuervo Especial

Tequila i limonka

Amerykańska popkultura wyrządziła tequili wielką krzywdę. Nie mówimy tego, żeby być snobistycznym — jak wiele innych alkoholi, tequila ma bogatą, wielowiekową tradycję. Ale w jakiś sposób tequila przekształciła się w tego tajemniczego ducha, który rzekomo doprowadza cię do szału (poprzez Insider biznesowy ). Produkcja mezcalu to sztuka i szczerze mówiąc, nie możemy znieść widoku tequili zredukowanej do imprez bractwa, tanich shotów i specjałów margarity za 5 dolarów w Cinco de Mayo.


Papeyes czerwona fasola i składniki ryżu

Według Davida Suro-Piñery, restauratora z Filadelfii z Guadalajary, tequila to o wiele więcej. „Chcesz popijać to tak, jak popijasz wino lub dobry koniak” – powiedział właściciel restauracji Zjadacz w 2019 roku.Jest jednak jeden kluczowy element, który oddziela dobrą tequilę od… reszty. A przez „resztę” mówimy o tequilach, takich jak Jose Cuervo Especial.
Dobra tequila dotyczy agawyga

Pola agawy

Oto podsumowanie. Tequila to spirytus na bazie agawy. Błękitna agawa, konkretnie. I podobnie jak bourbon czy szampan, może być produkowany tylko w określonym regionie geograficznym – to tylko tequila, jeśli jest produkowana w Jalisco, razem z kilkoma innymi małymi regionami w Meksyku. Ale kiedy tequila zderza się z amerykańskimi przepisami i regulacjami, sprawy stają się ryzykowne.

najlepszy piekarz w ameryce 2019

W Stanach Zjednoczonych butelka tequili musi zgodnie z prawem zawierać co najmniej 51 procent spirytusu na bazie agawy. Co to znaczy? Technicznie rzecz biorąc, producenci tequili mogą mieszać czysty spirytus z niebieskiej agawy z czymś tańszym, na przykład cukrem trzcinowym, który został sfermentowany w gorszy spirytus nie z tequili (poprzez Codzienny Posiłek ). Innymi słowy, kiedy wyrzucasz tanią tequilę, tak naprawdę pijesz tequilę zmieszaną z innym alkoholem, takim jak alkohol zbożowy. Czy to dlatego tequila przyprawia cię o tak silnego kaca? Nie możemy tego udowodnić, ale zapraszamy do refleksji.Przyprawiające o mdłości, szkicowe rzeczy są znane jako „mixto”, a Jose Cuervo Especial jest potwierdzoną mieszanką tequili (poprzez Tequila Matchmaker ). Jeśli szukasz prawdziwej tequili – takiej, którą możesz popijać, a nie siorbać – ważne jest, aby znaleźć 100-procentowy spirytus z agawy. Jeśli butelka nie ma etykiety „100 procent agawy”, prawdopodobnie kierujesz się na terytorium mixto (przez Thriller ).

Nie wszystkie Cuervos są złe Cuervos

Gołębie

Nie mówimy, że musisz na zawsze zapomnieć Jose Cuervo. Ale trzymanie się z dala od marek takich jak „Especial” i wszystkiego, co nie ma godnej etykiety z agawą, jest zdrowsze i pozwoli ci odkrywać tequilę w sposób, w jaki ma być eksplorowana.Jose Cuervo produkuje tequile ze stuprocentowej agawy, takie jak Reserva de La Familia lub upragnione Reposado (poprzez tytuł grzecznościowy ). Ale zawsze istnieje możliwość wyjścia poza wielkie marki i poznania mniejszych producentów tequili. Eksperci od tequili, Iliana Partida i Tess Lampert, wybierają marki takie jak Tres Agaves Anejo i Siembra Valles Anejo — ta ostatnia jest własnością samego Suro-Piñery (poprzez Insider biznesowy ).

Twin Peaks jednolita zmiana

Oczywiście każda z tych wyższej jakości tequili będzie kosztować nieco więcej niż przerażająca Jose Cuervo Especial. Ale obiecujemy, że warto. Tequila (spożywana umiarkowanie) może pomóc w trawieniu, uważa się, że obniża poziom cholesterolu, a jej historia jest zbyt fascynująca, by można ją było wcisnąć do kieliszka (poprzez Forbes ).