Prawdziwy powód, dla którego masz ochotę na marynaty

Kobieta je ogórek

Kto nie lubi chrupiącej, chrupiącej, słonej marynaty? Według Statystyka , w 2019 r. 4,67 mln Amerykanów skonsumowało sześć (lub więcej) słoików marynat. To dużo kiszonych ogórków — wiele osób wyraźnie uważa, że ​​są pyszne. Ogórki konserwowe i solanka na bazie octu, w które są pakowane, są pełne dobroci. Niskokaloryczny, według Linia zdrowia , w dwóch małych włóczniach jest tylko około 8 kalorii, wraz z około 600 mg sodu (co nie jest nieistotne — to więcej niż jedna czwarta RDA większości ludzi).


Te pikantne dzieci zawierają również aż 23 procent dziennej zalecanej dawki witaminy K, która jest potrzebna do wspomagania krzepnięcia krwi, a także od 21 do 24 procent dziennej dawki witaminy A. Witamina A jest potrzebna w diecie zdrowy układ odpornościowy i dobre widzenie (poprzez WebMD ).Ale co to znaczy, że ciągle masz ochotę na te chrupiące przysmaki? Przyznawanie się znajomym, że tęsknisz za piklami, sprawia, że ​​wiele osób myśli, że możesz być w ciąży – cóż, przynajmniej jeśli jesteś kobietą – na ogół tak nie jest. W rzeczywistości, jeśli odkryjesz, że marynata jest jedynym pokarmem, który może zaspokoić twój apetyt, może to oznaczać, że coś innego dzieje się między tobą a twoimi kubkami smakowymi.
Oto, co może oznaczać twoje pragnienie ogórka

Ogórki konserwowe

Pragnienie pikli może po prostu oznaczać, że jesteś odwodniony. Kiedy twoje elektrolity są niesprawne, słony charakter pikli i ich piękny zielony sok, który nazywają domem, mogą pomóc złagodzić ten problem i przywrócić organizmowi właściwą równowagę. Ale chęć zjedzenia pikli może również oznaczać, że twojemu ciału brakuje innego składnika odżywczego, a pikle go dostarczają (poprzez Linia zdrowia ). Jednak wysoka zawartość sodu w ogórkach konserwowych doprowadziła również wielu ekspertów do przekonania, że ​​to może być naprawdę uzależniająca natura soli, o której myśli nasz organizm, co powoduje te łaknienie. Zarejestrowana dietetyk Amy Shapiro powiedziała PureWow „Badania pokazują, że sól, podobnie jak cukier, może uzależniać i uderzać w te obszary mózgu, które wysyłają sygnały o głodzie”.

Dodatkowo jeden nauka odkryli, że pragnienie słonego jedzenia, takiego jak pikle, może również sygnalizować zaburzenia ciśnienia krwi, takie jak niedociśnienie. Lee Cotton, zarejestrowany dietetyk, powiedział dietetyk PureWow „Badania wskazują, że głód może być objawem stanu zdrowia, takiego jak niewydolność nadnerczy lub zespół Barttera. Może to też być oznaką odwodnienia lub PMS”.Cotton powiedział również, że najważniejszą rzeczą do zapamiętania, jeśli doświadczasz takiego głodu i obawiasz się, że może to być coś więcej niż przelotne pragnienie jedzenia, to rozmowa z lekarzem.