Prawdziwy powód, dla którego masz ochotę na surową rybę

Surowe ryby w różnych formach

W pewnym momencie apetyt na jedzenie uderzył w nas wszystkich. Czy to myśl o torcie czekoladowym i lody od którego ślinisz się lub chrupiące tacos Taco Bell , wszyscy możemy odnieść się do tego nagłego pragnienia, które przejmuje kontrolę i mówi naszym ustom: „Wejdź do mojego brzucha!” Niezależnie od tego, czy trwają kilka minut, czy kilka godzin, trudno się oprzeć pragnieniu jedzenia.


Wiele czynników, które przyczyniają się do tego, może wywołać twoje zachcianki. Mogą to być zaburzenia równowagi hormonalnej, stres emocjonalny, a także brak pewnych składników odżywczych w naszym ciele (poprzez Wiadomości medyczne dzisiaj ).Podczas gdy większość z nas może wczuć się w pragnienie słonej, chrupiącej marynaty lub potrzebę poddania się słodyczy, pragnienie surowej ryby może nie mieć nas wszystkich na tej samej stronie. Ale to się zdarza i częściej niż myślisz. Na NPR Historia zauważyła, że ​​wiele osób uważa surową rybę za smakowitą ze względu na jej smaczną konsystencję. Mimo to myśl o chrupaniu takich jak Nemo i Dory musi oznaczać coś więcej niż prymitywny głód, prawda? Co to znaczy, że masz ochotę na surową rybę?
Powody, dla których chcesz jeść surowe owoce morza?

Sushi

Jedna z teorii, która może być trudna do przełknięcia, sugeruje, że pragnienie surowej ryby może być szczególnie związane z teksturą tego niegotowanego jedzenia. Surowe ryby mają „kremowość”, która może nawiązywać do komfortowych potraw, które jedliśmy jako dzieci, takich jak makaron i ser, a nawet ciasto z kremem bananowym (poprzez Żyj, graj, jedz ).

Jednak inni uważają, że jest to bardziej prawdopodobne, ponieważ organizmowi brakuje niektórych składników odżywczych, których rozpaczliwie potrzebuje. Jeden Instagram Użytkownik, który podzielił się swoim pragnieniem surowych owoców morza ze swoimi obserwatorami, powiedział, że rozwinął u niej „dziwny” apetyt na surową rybę, co jej zdaniem sugerowało, że jej organizm potrzebuje więcej jodu. Zauważyła: „Próbowałam ugasić to pragnienie dużą ilością surowych, dzikich ryb, ale to nie wystarczyło. Dodałem więc dodatkowy suplement jodu, co pomogło”.Ale istnieją również dowody sugerujące, że głód surowej ryby może oznaczać, że musisz zwiększyć spożycie kwasów omega-3, aby powstrzymać depresję. Naukowcy odkryli, że niektórym osobom cierpiącym na depresję brakuje tłuszczów rybich, a spożywanie tego składnika odżywczego może znacznie poprawić nastrój (poprzez Codzienna poczta ).

Jednakże, jeśli martwisz się swoim głodem, lekarz nie jest złym pomysłem, na wypadek, gdyby były to przyczyny leżące u podstaw.


Kategorie Fakty Inny Nazwy