Powód, dla którego Masaharu Morimoto powiedział, że Bobby Flay nie jest prawdziwym szefem kuchni

Bobby Flay Chip Somodevilla/Getty Images

W dzisiejszym świecie kulinarnym, kultura celebrytów, szefów kuchni, dała nam szeroką gamę osobowości gotowych do oglądania telewizji, które… tak naprawdę nie masz uprawnień do gotowania zasłużyć sobie na tytuł „kucharza”.Rachel Ray,Ree Drummond,Ina ogród,Chłopak... lista jest długa. Niektórzy z tych tak zwanych szefów kuchni nawet nie są aż tak dobrzy w gotowaniu . A potem, oczywiście, mamy tych celebrytów, którzy decydują się na prowadzenie programów kulinarnych bez wyraźnego powodu, poza czynnikiem nowości, takie nazwiska jakSnoop Dogg,Paryż Hilton, iAmy Schumer.


Bobby Flay , który faktycznie szkolił się we Francuskim Instytucie Kulinarnym i pracował w wielu prestiżowych nowojorskich restauracjach, zanim otworzył swój legendarny Mesa Grill w wieku 26 lat, nie pasuje do żadnej z tych kategorii. Jeśli jest jakaś sławna szefowa kuchni, która faktycznie zdobyła tytuł szefa kuchni, to będzie to Flay, nie? Cóż, jeden z kolegów Iron Chef nie podzielał tej opinii.Morimoto uważał, że Flay lekceważy ten zawód

Masaharu Morimoto prezentuje pokaz gotowania Dave Kotinsky / Getty Images

Legendarny japoński szef kuchni Masaharu Morimoto , jeden z niekwestionowanych królów Kitchen Stadium, jest nie ma fana Flay . Jednak powód, dla którego powiedział, że Flay nie zasługuje na tytuł szefa kuchni, ma więcej wspólnego z jego szorstką osobowością i młodzieńczymi wybrykami niż z umiejętnościami gotowania. Droga Różnorodność mówi to, niesławny Twardy szef Odcinek „New York Battle” z przełomu tysiącleci był momentem, który umieścił Food Network na radarze wszystkich i doprowadził do powstania Żelazny kucharz Ameryki i około bilionów więcej pokazów kulinarnych. Najważniejszym wydarzeniem serialu, przynajmniej według standardów telewizji reality, było to, że Flay wskoczył na swoją deskę do krojenia podczas przedwczesnego świętowania zwycięstwa.
Podczas gdy widzowie mogli być zachwyceni przesadnym teatrem Flay, Morimoto był zszokowany i zniesmaczony. Jak powiedział reporterowi, który przeprowadził z nim wywiad wkrótce po incydencie (poprzez youtube ), „swoją drogą, on [Flay] nie jest kucharzem”, ponieważ jego pozycja na desce do krojenia była „niewłaściwa”. Następnie wyjaśnił, że ten wyczyn nie pokazał należytego szacunku, jaki prawdziwy szef kuchni miałby dla narzędzi swojego rzemiosła, mówiąc, że „deski do krojenia i noże są dla nas święte”. Morimoto faktycznie wygrał tę konkretną rozgrywkę, ale Flay stała się jedną z największych gwiazd Food Network. Na szczęście z wiekiem złagodniał (a może po prostu stał się trochę mniej zwinny), więc w dzisiejszych czasach trzyma stopy na podłodze.