Powód, dla którego ludzie kupują posiłek Travisa Scotta McDonald's, nie jest tym, o czym myślisz

Samochody w kolejce w McDonald McDonald's

Nowa Posiłek Travisa Scotta w McDonald's okazał się ogromnym sukcesem. Cactus Jack, jak się go nazywa, od pseudonimu gwiazdy hip-hopu i wytwórni nagraniowej, może nie być zbiegłym hitem, który Nowa kanapka z kurczakiem Popeye'a? było w 2019 roku. W końcu ludzie tak bardzo pokochali tę kanapkę, że kupili 10-tygodniowy zapas kurczaka w ciągu ośmiu dni, a kanapkę trzeba było na chwilę wycofać z menu menu (przez Nagrody Shorty ).


Ale popularność Cactus Jack — Quarter Pounder z serem, bekonem i sałatą; frytki z sosem barbecue; i Sprite — spowodował, że w niektórych sklepach McDonald's czasowo zabrakło kluczowych składników (poprzez CNBC ). Doniesienia w mediach, w tym Moje przepisy , przypisują sukces posiłku za 6 USD ogromnej popularności artysty muzycznego, od którego pochodzi jego nazwa.Kierownictwo McDonald's z pewnością oczekiwało, że współpraca będzie działać właśnie z tego powodu. Dyrektor marketingu firmy, Morgan Flatley, przyznał, że aby pozostać aktualnym, McDonald's potrzebuje celebrytów z mocą mediów społecznościowych Scotta i atrakcyjnością dla młodzieży (poprzez Insider biznesowy ). „Travis Scott to definicja wielkiego w kulturze” – powiedział Flatley.
mleko owsiane handlarza Joe

Cena sprawiła, że ​​posiłek Travisa Scotta był hitem, a nie marketingiem

Znak posiłku Travisa Scotta w McDonald Instagram

Ale Michael Miraflor zastanawiał się głośno na Twitterze, czy to był prawdziwy powód, dla którego ludzie chwytają posiłek Travisa Scotta. Miraflor jest konsultantem marketingowym i sam w sobie jest kimś w rodzaju influencera w mediach społecznościowych. (Ma 9180 obserwujących na Twitterze. Travis Scott ma 9,2 miliona.) Miraflor zwrócił na siebie uwagę swoich obserwujących 16 września, kiedy napisał Wątek na Twitterze o poczęstowanym przez celebrytów posiłku McDonalda. Nie sądził, że celebryci są powodem sprzedaży posiłku – zamiast tego sądził, że to cena.

Miraflor miał na sobie kapelusz eksperta od marketingu, kiedy stanął niedawno w kolejce do Brooklyn McDonald's, aby zamówić dla siebie posiłek Travisa Scotta. Matka stojąca przed nim zamówiła cztery posiłki na wynos. Nie powiedziała mu, że to wpływy celebrytów zainspirowały jej wybór. „Kupuję ten posiłek, ponieważ jest to najtańsze połączenie w menu”, powiedziała mu Miraflor. Następnie Miraflor obserwowała, jak kilka innych osób zamawiało posiłki w Bed-Stuy McDonald's i zdecydowała, że ​​prośba o posiłek Travisa Scotta jest „kodem na niedrogi posiłek dla ludzi w tej społeczności. To nie jest bogata dzielnica.Cena 6 USD za posiłek Travisa Scotta będzie dostępna tylko w aplikacji

Posiłek Travisa Scotta Instagram

Czy to możliwe, że posiłek Travisa Scotta wyprzedaje się tylko dlatego, że jest tak tani? Kilka osób na Brooklynie zamawiających posiłek nie kwalifikuje się jako trend. Jeśli chcesz zobaczyć trend, wyszukaj #travisscottburger na TikToku. Zobaczysz, jak nastolatki próbują wymyślić kreatywne, często irytujące sposoby zamawiania posiłku Travisa Scotta, a wiele z nich polega na odtwarzaniu muzyki artysty z dużą głośnością. Nastolatkowie są tak chętni, aby stać się wirusowymi, są nawet gotowi zrobić sobie krzywdę, aby stać się sławnym TikTok (poprzez Fox News ). Biorąc to pod uwagę i biorąc pod uwagę, że najpopularniejsze filmy oznaczone tagiem #travisscottburger były oglądane miliony razy, można śmiało powiedzieć, że sam trend TikTok odpowiada za sporo sprzedaży.

Ale Miraflor może mieć rację. W swoim wątku na Twitterze wskazał, że posiłek Travisa Scotta ma 30 procent zniżki w porównaniu do porównywalnego zestawu Quarter Pounder. McDonald's zdecydował, że najlepszym sposobem na uniknięcie przyszłych niedoborów składników jest zaprzestanie oferowania ceny 6 USD za te wirusowe drive-thrus i oferowanie niskiej ceny tylko za pośrednictwem aplikacji McDonald's (za pośrednictwem USA dziś ). W każdym razie Miraflor powiedział, że cieszy się, że w czasach ograniczonej pracy rodziny były w stanie znaleźć posiłek typu fast food za dobrą cenę.


Kategorie Opinie jak Opinie