Powód, dla którego makaron ramen jest dla ciebie taki zły

natychmiastowy ramen

Błyskawiczny makaron ramen może być nieoficjalnym jedzeniem spłukanego studenta college'u, ale nie jest też najbardziej pożywnym posiłkiem. Dla studenta, który spalił swój plan posiłków jeden miesiąc do semestru, przypadek: natychmiastowy ramen Amazon za 10 USD to całkiem niezła oferta.


Jeśli masz słabość do błyskawicznych makaronów ramen, możesz jednak rozważyć podróż w dół aleją nostalgii i zjedzenie ich ponownie. Ten wygodny posiłek naprawdę nie oferuje niczego poza wygodą.kiedy jest czerwony homar krewetki bez końca 2020

Makaron ramen nie oferuje zbyt wielu wartości odżywczych

kubek lub ramen

Ważne jest, abyśmy od razu odróżnili, że jest duża różnica między domowym makaronem ramen a tymi, które kosztują ani grosza w sklepie spożywczym. Tak jak Uniwersytet Łyżka podkreśla, że ​​prawdziwy ramen robi się z ręcznie wyciąganych klusek pszennych, podczas gdy Top Ramen to po prostu masowo produkowany odwodniony makaron, który jest pełen konserwantów.
Według Linia zdrowia , chociaż błyskawiczny ramen może być niskokaloryczny, a sam makaron zawiera pewne składniki odżywcze, takie jak żelazo, brakuje mu wielu kluczowych składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm. Makaron ramen instant jest słabym źródłem białka, błonnika, potasu, wapnia oraz witamin A, C i B12. Mogą cię napełnić na krótki czas, ale ich wartości odżywcze będą prawdziwym rozczarowaniem dla twojego organizmu.

Ramen to w zasadzie duża miska pełna sodu

gotowane ramen

Oprócz miski pustych kalorii, prawdziwym winowajcą zdrowia jest paczka przypraw, która nadaje makaronowi ich aromat. Jasne, sprawia, że ​​są wystarczająco smaczne, abyś je przełknął, ale ta mała saszetka przypraw to jedna wielka bomba sodowa.przepis na chleb dyniowy starbucks

Dieta bogata w sód może podnieść ciśnienie krwi i zwiększyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Jedno opakowanie błyskawicznego ramenu zawiera około 88 procent zalecanej dziennej wartości sodu dla osoby dorosłej. Jedz dwie paczki dziennie, a przekroczysz dawkę sodu.

Poza tym nie chodzi tylko o sód treść, która dotyczy tutaj, ale potencjalne skutki zdrowotne tych makaronów. Badanie opublikowane w Dziennik Żywienia (przez Światło do gotowania ) odkryli, że kobiety, które spożywały błyskawiczny ramen dwa razy w tygodniu lub więcej, były o 68 procent bardziej narażone na otyłość.czy hummus się psuje?

Aha, a czy wspomnieliśmy, że w błyskawicznym ramenie znajduje się również środek konserwujący, znany jako TBHQ, który jest powiązany z problemami ze wzrokiem? Nie, dziękuję.

Być może dobrym pomysłem jest pozostawienie miski instant z ramenu i zamiast tego wybrać klasyczną kanapkę PB&J.