Powód, dla którego niektóre papryczki jalapeno są gorętsze niż inne

Papryczki jalapeno

Jalapenos przynoszą ciepło do kubków smakowych – to powolne pieczenie, które sprawia, że ​​cieknie z nosa, oczyszcza zatoki i sprawia, że ​​usta wykonują cza-czę na jednym oddechu. Jalapenos są jednym słowem „gorące”. Może cię zaskoczyć, gdy dowiesz się, że te pikantne papryki są w rzeczywistości owocem pochodzącym z kwitnącej rośliny znanej jako Capsicum annuum, która jest członkiem rodziny psiankowatych (poprzez Chili pieprzowe szaleństwoli ). Według Skala pieprzu , Jalapeno wzięło swoją nazwę od stolicy Veracruz w Meksyku – „Xalapa” lub „Jalapa” – gdzie uprawia się słynną paprykę.


Chociaż uwielbiamy zielone i czerwone papryczki jalapenos w naszych nachosach, kanapkach, salsach i praktycznie wszędzie, gdzie chcemy dodać kopa, te ogniste papryczki są właściwie uważane za dość oswojone, gdy mówimy o tym pieczeniu, do którego wyrośliśmy. spodziewać się, kiedy je zjemy. W rzeczywistości przeciętny jalapeno ma tendencję do osiągania od 2500 do 5000 jednostek ciepła Scoville'a w skali Scoville'a (poprzez Świat chili ). Według Żyj silnie Skala Scoville'a mierzy pikantność papryki w skali od 0 do 16 000 000 jednostek ciepła. Ale czy kiedykolwiek zauważyłeś, że niektóre papryczki jalapeno są gorętsze od innych i zastanawiałeś się dlaczego? Nie zastanawiaj się więcej.Kilka czynników może wpływać na ciepło jalapeno

Czerwone i zielone jalapenos

Dla Żyj silnie , kiedy mówimy, że skala Scoville'a mierzy poziom przyprawy jalapeno, tak naprawdę mamy na myśli to, że skala mierzy ilość kapsaicyny zawartej w pieprzu. Jest to element papryczek chili, który wypełnia ciepło i sprawia, że ​​twoje usta czują się jak ogień alarmowy. Największe stężenie kapsaicyny w papryce jalapenos można znaleźć w jej nasionach i białym miąższu według meksykański proszę , s o jeśli lubisz smak papryczki jalapeno, ale uważasz, że jest zbyt gorący, możesz zawsze usunąć te dwa elementy, aby uspokoić upał. Ale jeśli wszystkie mają nienaruszone nasiona i miąższ, co sprawia, że ​​jeden jalapeno jest gorętszy od drugiego?
Chili pieprzowe szaleństwoli zauważa, że ​​istnieje szereg czynników, które sprawiają, że niektóre jalapenos są gorętsze od innych, w tym wiek owoców; jak grube może być wewnętrzne łożysko, w którym znajdują się nasiona i miąższ; oraz klimat, gleba i wilgotność miejsca uprawy. Wszystkie te odmiany mogą wpływać na to, gdzie jalapeno wyląduje na Skali Scoville'a. Dolna granica skali ciepła dla jalapeno to około 2500 jednostek Scoville, a górna to około 8000. Jeśli chcesz słodszego, łagodniejszego jalapeno, sklep sugeruje poszukanie czerwonych, które są po prostu starszymi i dojrzałymi jalapeno, które pozostają na winorośli dłużej niż młodzieńcze zielone owoce rośliny.