Powód, dla którego nie powinieneś spożywać 2000 kalorii dziennie

Desery z liczbą kalorii

Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na fakty żywieniowe na produkcie spożywczym lub napoju, który masz zamiar polubić, prawdopodobnie zauważyłeś, że etykieta mówi: „2000 kalorii dziennie zużywa się na ogólne porady żywieniowe”. Łatwo zinterpretować to zdanie w następujący sposób: „Naszą ogólną radą jest spożywanie 2000 kalorii dziennie”, ale to nie właściwie to, co eksperci zalecają, według Sue Heikkinen, zarejestrowanego dietetyka w aplikacji do śledzenia żywienia, MójSieciPamiętnik . .


„Ta nieskomplikowana okrągła liczba daje ci punkt odniesienia, aby zobaczyć, jak twoje ulubione przekąski lub posiłki w restauracji pasują [lub] układają się” – powiedział Heikkinen w wywiadzie dla Tłuczony . „Jednak ta wartość prawdopodobnie nie odzwierciedla twoich rzeczywistych potrzeb kalorycznych i nigdy nie była do tego zamierzona”. Zgadza się — Agencja ds. Żywności i Leków, która nadzoruje te etykiety, jest… nie mówiący, abyś jadł dwa tysiące kalorii dziennie.jakie jedzenie nie wygasa

'Twoje zapotrzebowanie kaloryczne zależy od wieku, płci, wzrostu, wagi i poziomu aktywności, zwykle waha się od 1600 do 2400 kalorii dla dorosłych kobiet i 2000 do 3000 kalorii dziennie dla dorosłych mężczyzn' - wyjaśnia Heikkinen. „Nic dziwnego, że nie jest możliwe, aby jedna wartość odzwierciedlała potrzeby wszystkich!”
Co by się stało, gdyby wszyscy zjadali dokładnie 2000 kalorii dziennie?

Gotowe posiłki w pojemnikach

A co, jeśli ty zrobić jedz dokładnie tyle kalorie każdego dnia? Możesz dość szybko przybrać na wadze, w zależności od twojego rozmiaru. „Jeśli jesteś nieaktywną 55-letnią kobietą, spożywanie 2000 kalorii dziennie prawie zawsze prowadziłoby do przyrostu masy ciała, biorąc pod uwagę, że Twoje potrzeby są bliższe 1600 kalorii” – powiedział Heikkinen. Nie dotyczyłoby to jednak kogoś znacznie większego, młodszego lub bardziej aktywnego. 'Z drugiej strony, jeśli jesteś aktywnym 25-latkiem, 2000 kalorii może wydawać się głodem, biorąc pod uwagę, że twoje potrzeby są bliższe 3000 kalorii' - wyjaśniła.

pisklę sód

Liczby na etykietach mogą również utrudnić ustalenie, czy żywność, którą spożywasz, rzeczywiście spełnia minimalne dzienne zapotrzebowanie organizmu na białko, błonnik, węglowodany i inne składniki odżywcze. „Pogłębiając zamieszanie, Procent Dziennej Wartości na etykietach żywności dla niektórych składników odżywczych, takich jak tłuszcz i błonnik, opiera się na wspomnianej diecie 2000 kalorii. Jeśli Twój cel kaloryczny wynosi tylko 1600 kalorii, żywność zapewni wyższy procent dziennego celu niż ten, który jest podany na etykiecie” – ostrzegał Heikkinen.Jeśli wszystkie te liczby są przytłaczające, nie martw się. „Możesz znaleźć podstawowe szacunki kalorii z zasobów takich jak WybierzMyPlate.gov oraz aplikacje śledzące, takie jak MyNetDiary, które również obliczą Twoje cele dotyczące kalorii i składników odżywczych w oparciu o wiek, płeć, wzrost, aktualną wagę, poziom aktywności i cele dotyczące wagi” – powiedział Heikkinen. Zasadniczo najlepiej jest przyjrzeć się rutynie żywieniowej, która zapewnia dobre samopoczucie i działa dobrze w zależności od stylu życia i typu ciała.