Powód, dla którego powinieneś używać termometru do mięsa

ręczne wkładanie termometru do mięsa do steku na grillu

Możesz pomyśleć, że termometry do mięsa są tylko do dużych pieczeni, a twoje Indyk na Święto Dziękczynienia , ale jeśli masz dobry termometr cyfrowy z natychmiastowym odczytem w jednej z kuchennych szuflad, zdziwisz się, jak często powinieneś po niego sięgać. Zamiast wbijać się w pierś kurczaka, aby sprawdzić, czy w środku pozostał jakiś róż, lub zostawiać kotleta schabowego gotującego się na patelni przez dodatkową minutę lub dwie, aby mieć pewność, że wszystko jest gotowe, termometr do mięsa może pomóc w ugotowaniu białek do doskonałość bez ich wysuszenia i pozostawienia Ci mniej niż apetycznego posiłku.


szef kuchni żelaznej

Według Jedz to, nie to! , pokrojenie w mięso, aby sprawdzić, czy jest zrobione, może rzeczywiście wpłynąć na smak, ponieważ soki wyciekają. O wiele lepiej jest użyć termometru do mięsa. Aby prawidłowo używać termometru do mięsa, włóż go do najgrubszej części potrawy; zwykle wystarczy trzymać go tam tylko przez kilka sekund, zanim uzyskasz odczyt temperatury (poprzez Smak domu ).Jak długo powinieneś gotować mięso?

stek z termometrem mięsnym

Termometr do mięsa może zapobiec zarówno przegotowaniu, jak i niedogotowaniu. Oprócz różnic w smaku i konsystencji, które uzyskasz z doskonale ugotowanego mięsa, sprawdzenie temperatury przed podaniem jest ważnym elementem bezpieczeństwa żywności (poprzez Jedz to, nie to! ). Rząd Stanów Zjednoczonych Strona poświęcona bezpieczeństwu żywności zawiera szczegółowy wykres wymieniając różne rodzaje mięs i owoców morza oraz minimalną bezpieczną temperaturę gotowania dla każdego z nich. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zawiera również wytyczne dotyczące gotowania mięsa.
CDC zaleca gotowanie ryb oraz kawałki wołowiny, wieprzowiny, cielęciny i jagnięciny do temperatury 145 stopni F, gotowanie mielonego mięsa do temperatury co najmniej 160 stopni F oraz gotowanie całego drobiu (plus podgrzane resztki i zapiekanki) do temperatury minimum 165 stopni F. Bez względu na wygląd, według CDC, gdy mięso osiągnie zalecaną minimalną temperaturę, można je bezpiecznie jeść.

Wreszcie, pomimo swojej nazwy, termometru do mięsa można używać nie tylko do gotowania mięsa. Według Smak domu , to poręczne narzędzie może również pomóc w sprawdzaniu temperatury oleju podczas smażenia i Jedz to, nie to! zaleca użycie jednego do dwukrotnego sprawdzenia temperatury farszu i dań jajecznych, w tym frittatas . Oprócz upewnienia się, że cała żywność jest bezpieczna, szybka kontrola termometrem do mięsa pomoże uniknąć rozgotowania, dzięki czemu wszystko, co robisz, jest soczyste i pyszne.