Powód, dla którego nigdy nie należy wkładać patelni nieprzywierających do zmywarki

kobieta ładuje zmywarkę

Są dwa ważne powody, dla których patelnie z powłoką teflonową nieprzywierające są darem niebios dla wielu kuchni: albo nie jesteś fanem używania dużej ilości oleju lub masła do gotowania, albo nie jesteś zbyt podekscytowany myślą o użyciu ton gorąca woda, mydło i smar do łokci, aby pozbyć się gumowatych pozostałości po użyciu patelni. Ale ponieważ nic nie jest darmowe, należy zapłacić za używanie, pielęgnację i przechowywanie naczyń z powłoką zapobiegającą przywieraniu w sposób, który zapewnia ich najlepszą jakość. Jednym z największych błędów popełnianych przez wielu ludzi jest wrzucanie tego typu naczyń do zmywarki.


Aby jednak zrozumieć, dlaczego niektórych rzeczy nie można zrobić za pomocą naczyń z powłoką zapobiegającą przywieraniu, pomocne może być dokładne ustalenie, z czego są zrobione. Na blogu dla Amerykański naukowiec , licencjonowana dietetyka, Monica Reinagel, wyjaśnia, że ​​większość nieprzywierających patelni na rynku jest pokryta teflonem, specjalną, nietoksyczną substancją chemiczną, która zapobiega przywieraniu jedzenia do powierzchni patelni.Wendy's vs burger king

Zapobieganie łuszczeniu się i przyprawianiu żywności przez tę chemiczną powłokę nie jest wyzwaniem, chyba że, jak wskazuje Reinagel, kupiłeś tanie (lub złej jakości) patelnie z powłoką zapobiegającą przywieraniu lub używasz ostrych lub metalowych narzędzi do gotowania, które mogą żłobią i niszczą nawet najdroższą, trwałą powierzchnię nieprzywierającą . I chociaż spożycie tych usuniętych płatków teflonowych może nie być dla ciebie złe (wylatują w jedną stronę, a wychodzą w drugą), właściwości zapobiegające przywieraniu patelni z pewnością będą zagrożone.
jak sprawdzić, kiedy owoc jackfruit jest dojrzały

Nie przywieraj patelni do zmywarki

nieprzywierająca patelnia z warzywami

Zmywarki mogą być bardzo przydatne, ale jest mnóstwo rzeczy, których po prostu nie można włożyć do zmywarki i oczekiwać, że wyjdzie tak, jak została włożona. Podczas gdy wiele wysokiej jakości naczyń kuchennych z powłoką zapobiegającą przywieraniu twierdzi, że można je myć w zmywarce , wysoka temperatura wody w pralce i silne detergenty, których używasz, wżerają się w powłokę patelni, powodując jej rozrzedzenie i zniszczenie. A jeśli nie umyjesz patelni ręcznie, nie potrwa długo, zanim nawet najdroższa patelnia będzie musiała zostać wymieniona (poprzez Kuchnia ).

Jeśli patelnie z powłoką nieprzywierającą nie lubią wysokich temperatur panujących w zmywarkach, ma się rozumieć, że patelnie też nie będą lubić używania w wysokiej temperaturze. Patelnie nieprzywierające najlepiej sprawdzają się na małym i średnim ogniu, a podczas gotowania na powierzchniach teflonowych Kuchnia zaleca również trzymanie się z dala od nieprzywierających sprayów do gotowania, a zamiast tego gotowanie z olejami i masłem — ponieważ nieprzywierające spraye pozostawiają lepkie nagromadzenie, którego nie pozostawiają oleje i masło.