Powód, dla którego nigdy nie należy używać przycisku rozmrażania w kuchence mikrofalowej

kuchenka mikrofalowa

Kuchenka mikrofalowa jest naprawdę wspaniałym narzędziem w kuchni i może naprawdę zaoszczędzić czas, gdy chcesz po prostu podgrzać resztki z ostatniej nocy. Kuchenka mikrofalowa służy głównie do podgrzewania potraw, ale ma również opcję rozmrażania. Pomimo istnienia tego przycisku, rozmrażanie mrożonek, zwłaszcza mięsa , to nie jest coś, co mikrofale robią szczególnie dobrze.


Rozumiemy — czasami zapominasz wyjąć mrożonego kurczaka, a zanim nadejdzie obiad, przycisk rozmrażania wygląda jak prawdziwy ratownik. Przycisk rozmrażania może wydawać się realną alternatywą dla głodowania lub czekania godzinami na rozmrożenie mięsa, ale ten skrót mikrofalowy po prostu nie jest wart.Przycisk rozmrażania to coś więcej niż tylko rozmrażanie żywności

mrożony kurczak

Dlaczego więc unikać przycisku rozmrażania na kuchence mikrofalowej? Cóż, w zasadzie jest to funkcja, która działa tylko z minimalną skutecznością. Kiedy wkładasz jedzenie do kuchenki mikrofalowej i ustawiasz czas, podgrzewa ją ze 100% mocą. Rozmrażanie i pozostałe zaprogramowane przyciski na kuchence mikrofalowej zmieniają tylko poziom mocy podgrzewania żywności.
Bob Schiffmann, ekspert od mikrofali z 50-letnim stażem w biznesie, powiedział: Thriller że jeśli chodzi o przycisk rozmrażania, kuchenka mikrofalowa po prostu zaskakuje jedzenie, pulsując od zera do 100 procent. Mógłbyś w zasadzie zrobić to samo, ale wbijać się w górę przez minutę, zatrzymywać, a następnie ponownie naciskać na start… w kółko.

Tak, to rozmraża jedzenie, ale wysoka moc ciepła kuchenki mikrofalowej to coś więcej niż tylko rozmrażanie. „Ogólny pomysł polega na tym, aby kuchenka mikrofalowa działała z mniejszą mocą, aby przedmiot mógł się rozmrozić” – powiedziała szefowa kuchni Rachel Ardee. Reader's Digest , przed dodaniem, że nawet jeśli przycisk wyraźnie mówi „rozmrażanie”, może faktycznie ugotować zewnętrzną część jedzenia lub wzdłuż krawędzi.W rezultacie możesz otrzymać kawałek mięsa, którego środek jest nadal zamrożony lub jęczmień rozmrożony, podczas gdy zewnętrzne krawędzie są całkowicie ugotowane. Może to być niebezpieczny błąd w gotowaniu i z pewnością sprawi, że gotowanie mięsa tak, jak zamierzałeś, będzie o wiele bardziej problematyczne – i prawdopodobnie niezbyt smaczne.

Jest technicznie bezpieczny, ale niezalecany

mrożone warzywa

Chociaż całkowite rozmrożenie mięsa w kuchence mikrofalowej jest bezpieczne według USDA, może to również wprowadzić mięso do „strefy zagrożenia” między 40 a 140 stopni, w której mogą się osadzać szkodliwe bakterie (poprzez Kuchnia ). Jeśli zdecydujesz się użyć kuchenki mikrofalowej do rozmrożenia mięsa (i poświęcenia smaku), upewnij się, że je ugotowałeś i zjadłeś natychmiast po rozmrożeniu, na wszelki wypadek.Jeśli chodzi o rozmrażanie innych mrożonych produktów spożywczych, niektóre owoce i warzywa mogą stracić swój atrakcyjny kolor i trochę wartości odżywczych, jeśli rozmrażasz je w kuchence mikrofalowej (poprzez Światło do gotowania ). Na przykład mrożone zioła mogą stracić dużo na smaku, jeśli rozmrozisz je w kuchence mikrofalowej, a następnie dodasz do naczynia.

Opcja rozmrażania mikrofalowego może wydawać się wygodna, ale prawdopodobnie lepiej jej nie używać.