Powody, dla których Burger King nigdy nie pokona McDonalda

mcdonald Matthew Horwood/Getty Images

Dla fanów burgerów nie brakuje opcji fast food. Dwie największe nazwiska w branży istnieją od dziesięcioleci i spędziły większość tego czasu próbując obalić drugą. Burger King i McDonald's oba powstały w połowie XX wieku, ale McDonald's jako pierwszy wyrobił sobie markę. Od tamtej pory Burger King stara się głównie dogonić i prześcignąć burgerowego giganta.


Rywalizacja między nimi naprawdę nabrała tempa w latach 70., kiedy Burger King rozpoczął 'wojna domowa' publicznie oświadczając, że McDonald's miał mniejsze hamburgery. Reklamy ataków na krótki czas dawały Burger Kingowi przewagę, ale w latach 80. wrócili do nadrabiania zaległości – gdzie w dużej mierze pozostali. Ta porażka w pokonaniu McDonalda zdecydowanie nie wynika jednak z braku prób.McDonald's i Burger King mają restauracje na całym świecie. Obaj mają miliony lojalnych klientów. Oboje nawet regularnie uruchamiają kampanie marketingowe, które trafiają na krajowe nagłówki, na dobre lub na złe. Jednak pod koniec dnia McDonald's ma po prostu więcej pieniędzy. ZA los jeszcze. Według Inc. , McDonald's jest wyceniany na 130,4 miliarda dolarów, a Burger King tylko na 7,1 miliarda dolarów. (Jak mają z tym konkurować?!) Pieniądze mogą być głównym czynnikiem, ale z pewnością są mniej oczywiste powody, dla których Burger King nigdy nie pokona McDonalda.
Ronald McDonald nie jest tak przerażający jak Król Burger King

Burger King Evan Agostini/Michael Stewart/Getty Images

Nie jest tajemnicą, że wiele osób uważa klaunów za dość przerażających. Coulrophobia — nieoficjalny termin na strach przed klaunami — nie wyświadcza Ronaldowi McDonaldowi żadnych przysług, ale rudowłosa maskotka wciąż zdołała ominąć bycie najbardziej przerażającą maskotką w fast foodach. Ten tytuł wyraźnie należy do bezmyślnego, plastikowego Burger Kinga z Burger Kingiem.

król koszmarów burger king

Zanim McDonald's przeszedł na emeryturę Ronald McDonald, klaun był filarem marketingu fast foodów dla dzieci. Był na tortach urodzinowych, na placach zabaw i był zwykłą zabawką w Happy Meals. Z drugiej strony Król był w reklamach, w których występował zakradanie się do sypialni i odstraszanie bejeezus od ludzi. Mów, co chcesz o Ronaldzie McDonaldzie, ale przynajmniej mówił... no wiesz... jak człowiek. Król milczał przez większą część swojego biegu.Prawie za każdym razem, gdy król ma na emeryturze i zwrócone, słowo „przerażające” zostało z nim powiązane, jak wtedy, gdy Nowe czasy w Miami powiedział, że powracający król był „tak przerażający jak zawsze”. Podczas gdy McDonald's wycofał swoje bozo, Ronald został nazwany bardziej „ofiarą” nadszarpniętej reputacji klaunów (poprzez Wiadomości NBC ). Obie maskotki miały swoje wady, ale zawsze było oczywiste, dlaczego król nie był zapraszany na zbyt wiele urodzin.

Frytki McDonald's są o wiele lepsze niż Burger King's

robienie mcdonalda Joe Raedle/Getty Images

Frytki z McDonald's są lepsze niż Burger King's. O ile badacze żywności Burger Kinga nie natkną się na cud z francuskim frytkami, frytki BK zawsze będą gorsze.Nie oznacza to, że frytki Burger Kinga są okropne, ponieważ z pewnością są lepsze niż niektóre inne smutne worki ziemniaków w fast food . McDonald's po prostu wie, jak zrobić dobrą frytkę lepiej niż prawie wszyscy inni. Jest kilka rzeczy, które wpływają na to równanie. Jeden powód, dla którego Frytki McDonald's są takie pyszne? to naturalny aromat wołowiny, którego używają, który tworzy wzmacniający smak MSG, gdy tylko ziemniaki trafią na gorący olej. Frytki są również idealnie pokrojone, aby uzyskać zrównoważony narybek, który jest chrupiący na zewnątrz, ale zachowuje puszystość przypominającą pieczone ziemniaki w środku.

Burger King ma próbowałem czasu i znowu do rozwijać narybek to dałoby im przewagę w McDonald's i jak dotąd nie odnosili sukcesów. McDonald's kupuje więcej ziemniaków niż ktokolwiek inny na świecie, Inc. raporty, zamawiając około 3,4 miliarda funtów rocznie. To dużo ziemniaków, ale kiedy firma sprzedaje dziewięć milionów funtów frytek dziennie, potrzebuje dużo kopyt, aby nadążyć za popytem.

McDonald's ma też lepiej smakującą colę niż Burger King

mcdonald Mario Tama / Getty Images

Ani McDonald's, ani Burger King nie są na tyle głupi, by sprzedawać produkty Pepsi, co oznacza, że ​​obie restauracje typu fast food są lojalnymi klientami imperium Coca-Coli. Jak więc jeden może mieć lepszą colę do obsługi klientów niż drugi? Cóż, podobnie jak frytki, McDonald's ma przewagę nad Burger Kingiem, jeśli chodzi o napoje bezalkoholowe.

burger king kanapka rodeo king

McDonald's nie ma jednak specjalnej wersji Coca-Coli stworzonej specjalnie dla nich. Po prostu mają lepszy system dostarczania napoju do ust, aż do samej słomki. Według New York Times , większość barów szybkiej obsługi otrzymuje syrop sodowy dostarczany w workach. McDonald's zdecydował się jednak wyróżnić się z opakowania i nalega na otrzymywanie swoich produktów w stalowych zbiornikach, aby zapewnić optymalną świeżość sody. Zarówno syrop, jak i przefiltrowana woda, z którą jest zmieszany, są również wstępnie schładzane do prawie zera, zanim trafią do fontanny sodowej. To oznacza twoje Coca-Cola McDonalda jest idealnie zimny od samego początku. Nawet plastikowe słomki, których używa Mickey D — a przynajmniej używany do użycia — są nieco szersze. Według McDonald's powodem tego jest to, że „wszystko, co smak Coca-Coli może trafić we wszystkie kubki smakowe”.

Być może uważasz, że zadeklarowanie coli z jednej restauracji nad drugą jest trochę trywialne. Słusznie. Ale wyjdź i przeprowadź własny test smaku i wróć do nas z wynikami. Będziemy czekać.

McDonald's jest lepszy w marketingu niż Burger King

mcdonald Świergot

Zarówno McDonald's, jak i Burger King przez lata podjęły kilka bardzo złych decyzji marketingowych. McDonald's wydaje się robić ich mniej, a może błędy marketingowe, które popełniają, nie wydają się tak złe jak Burger King. Tak czy inaczej, od dziesięcioleci kopią tyłek Burger Kingowi w marketingu.

Na początek logo McDonald's nie potrzebuje nawet nazwy, aby połączyć się z fanami. Podobnie jak Nike Swoosh, Złote Łuki są wszędzie rozpoznawalne. Logo Burger Kinga nie jest złe, ale nazwa marki jest nadal jego istotnym elementem. Jako brytyjska firma rekrutacyjna ds. marketingu sad owocowy zaznaczono, że McDonald's poradzi sobie z umieszczeniem tylko połowy Złotych Łuków na billboardzie, a klienci nadal będą rozpoznawać markę. Zobaczmy, jak Burger Kingowi ujdzie na sucho.

McDonald's wielokrotnie udowadniał na przestrzeni lat, że jest w stanie czerpać z niego grupa docelowa dzieci, rodzin i młodych ludzi jak nikt inny. Na przykład kultowy Happy Meal zarabiał McDonald's około 10 milionów dolarów dziennie w 2016 roku, według Nation's Restaurant News . Burger King ma? posiłek dla dzieci , ale to bardzo zdecydowanie nie Szczęśliwy posiłek.

Aby uzyskać nowszy przykład, spójrzmy na współpracę McDonald's 2020 z raperem Travisem Scottem. Sukces zapewnił wzrost sprzedaży dla McDonald's i pomógł w dalszym atrakcyjności marki dla młodszego pokolenia. A Burger King… no cóż, próbowali marketing spleśniałego Whoppera w 2020 roku.

Innowacją śniadaniową Burger Kinga jest ziewanie

Burger King Facebook

Przed pandemią COVID-19 w 2020 r., która dla wielu osób zatrzymała poranne dojazdy do pracy i spowodowała sprzedaż fast foodów gwałtownie spadła śniadanie było niezwykle dochodowym segmentem fast foodów. Utrzymanie przewagi w wojnach śniadaniowych oznacza innowacje i jest to obszar, w którym Burger King od lat śledzi McDonald's.

Stare powiedzenie: „ranny ptaszek dostaje robaka” nie może być bardziej prawdziwe, jeśli chodzi o rywalizację śniadaniową między dwoma gigantami fast foodów. Narodziny śniadania McDonalda rozpoczęty w 1970 a Micky D's wyszedł z wielkim rozmachem w 1971 roku z kultowym Egg McMuffin. Burger King głupio czekał do 1983 zanim w końcu zadebiutowało narodowe menu śniadaniowe. A jajko McMuffin nie jest jedynym unikalnym produktem śniadaniowym, jaki McDonald's wystawił przez lata. Wprowadzenie na rynek hybrydy McGriddle z syropem było ogromnym sukcesem, który według Dziennik Wall Street , odpowiadał za 40 procent wzrostu sprzedaży marki w tym samym sklepie po jej premierze.

Podczas gdy Burger King's Croissan'wich jest godnym przeciwnikiem Egg McMuffin, na tym kończy się śniadaniowa sprawność Burger Kinga. Marka próbowała wprowadzać produkty takie jak items Kanapka z waflami klonowymi i Kanapka z francuskimi tostami i choć smaczne, są bardziej podróbkami McGriddle niż prawdziwą innowacją śniadaniową.

arby's grillowana kanapka z kurczakiem

McDonald's zainwestował w rynek kawy przed Burger King

mcdonald Facebook

Według Mintel , 66 procent millenialsów pije zimne produkty kawowe, a marki fast foodów zwróciły na to uwagę. Wraz z boomem na rynku kawy, zarówno McDonald's, jak i Burger King wykorzystują atrakcyjność produktów kawowych, aby zwabić klientów, mając nadzieję, że kupią trochę frytek i może burgera do swojej latte. „Konkurencja między Starbucks, McDonald's i Burger King będzie się nasilać” – powiedział Tyler Higgins z globalnej firmy konsultingowej ARete. Zegarek rynku .

Być może Burger King miałby szansę konkurować ze Starbucksem i Dunkinem, gdyby wskoczyli na modę na kawę przed McDonaldem, ale tego nie zrobili. McDonald's wprowadził na rynek swój McCafé w 2009 roku, QSR raportów i odniósł niesamowity sukces, budując baza klientów którzy odwiedzają wyłącznie dla codziennej dawki kofeiny.

Burger King nie traktował poważnie próby konkurowania na rynku kawy i oferowania napojów kawowych premium, dopóki dziesięć lat po McDonald's! Co więcej, pomysł na subskrypcję kawy za 5 USD miesięcznie może być atrakcyjny — gdyby Kawa Burger Kinga była dobra. Kawa Burger King może być lepsza niż brak kawy, jeśli desperacko potrzebujesz wstrząsu, ale jeśli chcesz filiżankę dobrego joe, powinieneś nigdy nie pij kawy Burger King .

McDonald's jest lepszy w kopiowaniu sukcesu niż Burger King

mcdonald Świergot

McDonald's jest z pewnością innowatorem w branży fast foodów i firmą, której wielu konkurentów bez wątpienia ma na oku. Nie oznacza to jednak, że McDonald's to wszystkie oryginalne pomysły. W rzeczywistości tak nie jest. Jeśli McDonald's widzi, że inna marka, duża lub mała, robi coś, co działa, można się założyć, że zbada pomysł dostosowania tego do własnej marki.

Na przykład, Królowa nabiału zaczęła serwować swoje kultowe desery Blizzard w 1985 roku i od tego czasu mrożone smakołyki odniosły ogromny sukces. Podczas gdy McDonald's prawdopodobnie nigdy nie przyznałby się do kopiowania tego pomysłu ze swoimi McFlurry w 1995 r. , dość łatwo dostrzec podobieństwo między nimi. Nawet nazwa nawiązuje do śniegu. McDonald's zauważył również, jak popularny stał się Chick-fil-A, a marka burgerów spróbowała tworzenie kanapek z kurczakiem które bardziej przypominają te w Chick-fil-A.

Z drugiej strony Burger King wydaje się mieć nieco większy problem z próbami naśladowania. Marka burgerów próbowała stworzyć własną wersję Big Mac z Big XL , ale kanapka nie okazała się jeszcze warta tego, by stać się czymś więcej niż tylko produktem ograniczonym czasowo. Inne próby, takie jak próba uchwycenia części sukcesu Taco Bell za pomocą Whopperito , po prostu okazały się złymi pomysłami, których nikt nigdy nie chciał.

McDonald's ma większą publiczność w mediach społecznościowych niż Burger King

mcdonald S3studio/Getty Images

Marka, która może dostać swoje reklamy przed największą liczbą gałek ocznych, często wygrywa bitwę marketingową, a McDonald's ma wiele oczu. Od stycznia 2021 r. McDonald's ma 3,7 mln obserwujących Świergot , 3,9 mln zł Instagram i imponujące 80,7 miliona obserwujących na Facebook . Mnóstwo ludzi widzi każdy film, mem lub zdjęcie „ba da ba ba ba”, które wypuszczają Złote Łuki. Nawet jeśli tylko około 5 procent obserwujących markę na Facebooku widzi jakąkolwiek reklamę, którą zamieścili tego dnia, to nadal jest to ponad 4 miliony osób.

Trudno konkurować z tymi liczbami, a w porównaniu z nimi Burger King nie spełnia oczekiwań. Marka ma szacowne 1,8 miliona obserwujących Świergot i 1,9 miliona dalej Instagram , ale McDonald's naprawdę miażdży ich na Facebooku. Biedny Burger King ma tylko około 10 procent McDonalda Publiczność na Facebooku z 8,4 milionami obserwujących. Nawet najbardziej błyskotliwe, być może „sadystyczne” kampanie reklamowe na Facebooku nie wystarczą, aby Burger King dogonił w tym momencie McDonalda.

Burger King nie miał szans z całodziennym śniadaniem McDonalda

mcdonald Joe Raedle/Getty Images

Dotknęliśmy już, jak kreatywność śniadaniowa Burger Kinga jest nieco słabsza w porównaniu z McDonald's. Uwzględnij jednak czysty magnetyzm fast foodów McDonald's oferujących całodzienne śniadanie, a Burger King po prostu nie może konkurować.

Najdłużej śniadanie w fast foodzie kończyło się około 10:30 lub 11:00. Prawdą było, że późno wstający po prostu musieli zaakceptować, jeśli mieli jakąkolwiek nadzieję na zdobycie jajka McMuffin. To wszystko się jednak zmieniło, w 2015 r. kiedy McDonald's uruchomił całodzienne menu śniadaniowe. Zmiana spowodowała powódź ruchu pieszego dla Mickey D's, a firma odnotowała wzrost zapasów i sprzedaży na nowe wyżyny.

Co najmniej jedna samotna franczyza Burger King zaczęła oferować całodzienne śniadania, donosi Insider biznesowy , a sieć w końcu zaczęła sprzedawać swoje hamburgery w godzinach śniadaniowych. Ta strategia defensywna była jednak trochę jak próba odparcia ostrzału artyleryjskiego karabinów maszynowych za pomocą procy. Mimo że McDonald's zrezygnował z całodziennego menu śniadaniowego w nawale pandemii COVID-19 przez wiele lat fani śniadań wiedzieli, że McDonald's będzie czekał, aby im służyć jeszcze długo O godzinie 10:30 w Burger Kingu czas.

McDonald's wydaje się być zawsze o krok do przodu dzięki technologii

samochody w mcdonaldzie Tim Boyle/Getty Images

Niezależnie od tego, czy chodzi o ich frytki, colę, czy śniadanie, McDonald's zawsze wydaje się być o krok przed Burger Kingiem. Wydaje się, że dotyczy to również technologii. Weźmy na przykład wykorzystanie technologii w fast foodach drive-thrus.

Drive-thrus są niezwykle opłacalne dla restauracji typu fast food, a według Restauracja Biznes , może ostatecznie doprowadzić do tego, że niektóre restauracje całkowicie zrezygnują ze spożywania posiłków w sklepach. Oczywiście im lepiej wyposażony samochód drive-thru, tym większą sprzedaż może wygenerować. McDonald's rozpoczął cyfryzację swoich znaków drive-thru w 2019 r. i szybko zauważył zarówno wzrost średniej wielkości czeku, jak i krótszy czas oczekiwania na przejazd (poprzez QSR ). „Myślę, że będzie to dla nas niezwykle cenne, jeśli staniemy się bardziej trafni i ciekawsi dla tych klientów, a z perspektywy klienta, aby to doświadczenie było płynniejsze i przyjemniejsze”, ówczesny dyrektor generalny Steve Easterbrook powiedział .

Burger King poszedł w ślady McDonald's, ale jak wiele razy wcześniej, był tylko trochę wolniejszy i nie zaczął instalować zdigitalizowanych jednostek drive-thru do 2020 roku, zgodnie z Łyżka . Burger King z pewnością zaadaptował się w tym obszarze o wiele szybciej niż w porównaniu z wprowadzeniem menu śniadaniowego, ale gdy ten drugi facet ma przed tobą lepszą technologię, nadrobienie zaległości może być trudne.

Burger King może mieć beat McDonalda w jednym kluczowym obszarze

burger king niemożliwy whopper Drew Angerer/Getty Images

Z pewnością do tej pory dość mocno dręczyliśmy Burger Kinga, ale hej, fakty to fakty, prawda? Cóż, Burger King nie jest całkowicie zagubiony i może po prostu mieć przewagę nad potężnym McDonaldem w jednym bardzo ważnym obszarze — burgerach. Biorąc pod uwagę, że „burger” jest w ich nazwie, Burger King powinien być w stanie wyprodukować przyzwoitego burgera. Chociaż opinie są różne, wydaje się, że konsensus jest taki, że mają lepszego burgera niż McDonald's. W teście smaku Insider biznesowy dał zwycięstwo Burger King's Whopper nad McDonald's Big Mac, mówiąc, że marka wyprodukowała „bardziej zrównoważony burger”. Kanał buzzów również się zgadzały.

Hamburgery w Burger King mogą mieć również przewagę nad McDonald's pod względem czynnika zdrowotnego. Podwójny cheeseburger Burger King ma więcej białka niż jeden z McDonalda, a także mniej kalorii i gramów tłuszczu. Big Mac nieco pokonał Whoppera pod względem mniejszej ilości kalorii i tłuszczu, jednak według Jedz to nie to!

dlaczego 7up pomaga na rozstrój żołądka?

Ale poczekaj! Burger King może mieć jeszcze jedną przewagę burgerów nad McDonald's. McDonald's nie ma burger roślinny jeszcze, a Burger King oferuje fanom Impossible Whopper. Może nie jest to ogromna zaleta, ale nadal jest zaletą.