Powody, dla których powinieneś myć ryż i powody, dla których nie powinieneś Should

ryż w drewnianej misce

Są pewne rzeczy, które robimy z jedzeniem, które zawsze wywołują debatę, na przykład jak kroisz kanapki (po przekątnej czy na pół?), jak jesz swoje Oreos (czy najpierw je rozdzielasz, czy gryziesz pośrodku ?), a nawet czy keczup idzie na frytki lub na boku.


Jedna z tych debat dotyczy podstawowego produktu spożywczego, którym cieszy się wielu, wielu ludzi na całym świecie — ryżu. I prawdopodobnie wszyscy są jednakowo podzieleni co do tego, jak należy przygotować ryż przed jego ugotowaniem. Jedna grupa wierzy, że ryż można wrzucić prosto do garnka i gotować, aż stanie się puszystą masą wygodnych węglowodanów, podczas gdy druga jest przekonana, że ​​ryż przyniesie korzyści z dobrego płukania przed ugotowaniem.Pranie nie zawsze jest konieczne

Ryż Arborio z fasolą

Chowhound mówi, że ponieważ na rynku są różne rodzaje ryżu, to, co działa na jedną odmianę, nie będzie działać na drugą. Jeśli gotujesz z ryżem krótkoziarnistym i chcesz przygotować danie takie jak risotto, skrobiowa warstwa ryżu dodaje kremowej konsystencji, więc mycie nie jest zalecane. Niektórzy przetwórcy ryżu dodają również składniki odżywcze do białego ryżu (aby uczynić go zdrowszym), który pojawia się na ryżu jako zakurzony biały proszek, więc mycie ryżu z pewnością sprawi, że będzie mniej zdrowy.
Chowhound ostrzega również przed myleniem płukania z moczeniem ryżu. Płukanie zapewnia ziarno czyste, a moczenie rozpoczyna proces gotowania i daje bardziej puszystą konsystencję. Zarówno płukanie i moczenie ma kluczowe znaczenie dla odmian ryżu, takich jak indyjska Basmati, która wymaga obu procesów wstępnego gotowania, aby stać się daniem ryżowym, jakim miało być.

Ale płukanie jest niezbędne w przypadku niektórych odmian ryżu

ryż jaśminowy z gulaszem wołowym

Jeśli masz do czynienia z ryżem średnio- i długoziarnistym, prawdopodobnie Twój ryż będzie wymagał mycia nie tylko w celu usunięcia zanieczyszczeń, ale także w celu pozbycia się wszelkich chemikaliów, które mogły zostać użyte w procesie mielenia. Poświęcenie ryżu na trochę czasu pod czystą wodą również pozbywa się skrobi powierzchniowej, ponieważ może to spowodować zlepienie się ryżu lub nadanie mu gumowatej konsystencji (poprzez Kuchnia ).Opiekun ostrzega również, że nieumycie ryżu może dać ryż, który pachnie, a także szybciej się psuje. Podczas Opiekun zaleca wypłukanie ryżu w zimnej wodzie i delikatne zawirowanie ziaren przed wylaniem wody, niektóre miejsca z jedzeniem, takie jak Kuchnia Zalecamy włożenie ryżu do sitka, a następnie polanie go zimną wodą. Wyciek z płukania będzie początkowo wyglądał na nieco mętny, ale nie oczekuj, że mętność zbytnio opadnie, ponieważ woda nigdy nie będzie całkowicie czysta, bez względu na to, jak długo będziesz myć ziarna.
Kategorie fakty Opinie recenzje