Restauracja Fast-Food, o której prawdopodobnie zapomniałeś, że należy do królowej

  Królowa Elżbieta II uśmiechająca się w czerwonym kapeluszu Alessia Pierdomenico/Shutterstock Elaina Friedman


Fani rodziny królewskiej nie muszą przekupywać wewnętrznego źródła, aby późno zdobyć sensację Ulubione potrawy królowej Elżbiety II . Królewscy szefowie kuchni byli bardziej niż chętni do zaoferowania migawek z dnia z życia przy stole Jej Królewskiej Mości, który zwykle gościł proste śniadanie składające się z ciastek i Earl Grey ( ulubiona herbata królowej ), a następnie gin z cytryną i Dubonnet (który był ulubionym koktajlem królowej, bez względu na wszystko Tom Hanks mówi ), zdrowy obiad z ryb i warzyw, fantazyjny podwieczorek wypełniony kremowym biszkoptem i piernikiem oraz zaokrąglony obiad złożony z mięsa i zieleniny. Z wiadomością o jej śmierci nie mamy wątpliwości, że jej ogromne dziedzictwo przetrwa po części dzięki jej miłości do jedzenia, w całej jego szczególności. (I z pewnością, na jej cześć upamiętniają się królewskie rozkłady jej ulubionych potraw.)Oczywiście obowiązki królowej wykraczały daleko poza jedzenie i rozrywkę. Jako głowa państwa monarcha posiadał również eklektyczną różnorodność nieruchomości w ramach Crown Estate, w tym tory wyścigowe, hotele, zamki, przybrzeżny kompleks energetyczny i wyjątkowo elegancką placówkę jednej z największych na świecie franczyz fast foodów (za Insider Wielka Brytania ). Zgadza się – złote łuki w parku handlowym Banbury Gateway w Oxfordshire należały do ​​królowej i to widać.
McDonald's królowej ma krzesła Eames i skórzane sofy

Patcharaporn Puttipon2465/Shutterstock

Gdy fani opłakują stratę królowej Elżbiety II, która zmarła 8 września po uporaniu się z COVID-19 i innymi problemami zdrowotnymi (za New York Times ), spójrzmy na lżejszy moment w 2017 roku. Insider Wielka Brytania odbył długą podróż z Londynu, aby złożyć wizytę w hrabstwie Oxfordshire McDonald's należący do królowej Elżbiety II z tekturowym wycięciem Jej Królewskiej Mości.Natychmiast po przyjeździe Insider zauważył, że restauracja „od razu poczuła się inna niż większość McDonald's ”. Zamiast zwykłego wystroju franczyzy, dostojny posterunek jest wyposażony w pożądane krzesła Eames i zakrzywione skórzane kanapy, a eleganckie cyfrowe tablice z menu i tablety oferują obecnie wszechobecny luksus bezdotykowego zamawiania.

Nie wyobrażamy sobie, by królowa starała się panować nad tym konkretnym McDonaldem, ale ponieważ znajdowała się ona na terenie należącym do Crown Estate, postanowiła uświetnić go swoim charakterystycznym akcentem. Jeśli znajdziesz się w okolicy, wpadnij na Big Maca i wznieś kieliszek do najdłużej panującego brytyjskiego monarchy.Pięciogwiazdkowe udogodnienia, jednogwiazdkowe opinie

Anwar Hussein/Getty Images

Wtajemniczony zauważył kilka sposobów, w których lokalizacja w Banbury subtelnie różni się od przeciętnego brytyjskiego McDonald's. Przede wszystkim jest serwis stołowy. Recenzent sklepu zamówił bułkę z bekonem z brązowym sosem i hash brown oraz obowiązkowa filiżanka herbaty PG Tips, dzięki czemu jest to brytyjskie śniadanie odpowiednie dla królowej (a przynajmniej dla jej wielbicieli).

Lokalizacja jest TripAdvisor strona zawiera recenzje innych odwiedzających, którzy również chwalili smaczną lokalizację śniadania (jeden klient rozpromienił się, że ich jajko jest „bez skorupek”). Ale nie wszystkie recenzje były pozytywne. „Odwiedziłem dziś wieczorem McDonald's w Banbury Gateway i otrzymałem prawdopodobnie najgorszą obsługę klienta, jaką kiedykolwiek otrzymałem” – napisał jeden z klientów. „Czekałem ponad pięć minut na posiłek, a kiedy go dostałem, frytki były zimne” – powtórzył inny. „Poręczny, ale bardzo słaba obsługa.” Jeden z klientów nazwał waniliowy koktajl mleczny „wspaniałym”, ale przyznał, że bryłki były „znacznie poniżej średniej”, a frytki były „letnie”.

Podsumowując, Banbury Gateway Shopping Park McDonald's nie spełnia standardów królowej.

Królowa burgerów

Gayvoronskaya_Yana/Shutterstock

Według Darrena McGrady'ego, który przez 15 lat służył jako osobisty kucharz królowej Elżbiety II i innych królewskich mieszkańców Pałacu Buckingham (za Brytyjskie dziedzictwo ), Jej Wysokość miała tendencję do unikania jedzenia, które wyszło z frytownicy, a przygotowanie zajmowało mniej czasu niż czas trwania piosenki pop. Wiedząc o tym, można by założyć, że królowa byłaby zdecydowanie przeciwna robieniu interesów z McDonald's, czyli największa na świecie sieć fast foodów .

Jednak raz na niebieskim księżycu McGrady mówi, że królowa wyśle ​​po danie z własnej kieszeni, gdy pragnienie utknie. Na pewno nie była to pizza, którą ona zabronił kuchni przygotowania . Był to jeden z charakterystycznych elementów menu McDonald's: hamburgery .

Ale według McGrady wolała, żeby jej burger pochodził z pałacowej kuchni, a nie z lokalnego Mickey D's. A kiedy ten niezbyt szybki burger dotarł na talerz królowej, powiedział McGrady Wtajemniczony że zje go widelcem i nożem. „Wiktoriańskie wychowanie Jej Królewskiej Mości dyktuje, że jedyną rzeczą, którą można podnieść i zjeść palcami, jest podwieczorek” – powiedział do gniazdka.