Niedorzeczna ilość jedzenia Burger King sprzedaje się za jedyne 2

Znak Burger King Yuriko Nakao / Getty Images

Co można teraz dostać za 2 dolary? Niewiele: ani funta mielona wołowina i nie do końca galon mleka . W Burger King , jednak możesz dostać nową ofertę na Snack Box, która brzmi bardziej jak pełny posiłek: cheeseburger, 10 nuggetsów z kurczaka, średnie frytki i napój gazowany. To byłaby duża przekąska w okolicy 1300 kalorii , w tym słodki napój bezalkoholowy. Oferta jest dostępna za 3 USD w miejscach takich jak Nowy Jork (przez Insider biznesowy ), gdzie koszty bywają nieco wyższe.


Jak Burger King bez wątpienia się ucieszył, transakcja wywołała wiele szumu na Twitterze. Jeden użytkownik Twittera, @Trap_Lebron , powiedział coś, co sugeruje, że BK może odpowiadać na ostatnią ofertę tanich posiłków w McDonald's : „Czy Burger King przyciąga twoją uwagę swoim nowym pudełkiem przekąsek za 2 $, czy nadal masz do czynienia z Travisem Scottem z McDonald's?”gatunek mięsa taco bell

Inni ludzie na Twitterze byli sceptyczni. „To pudełko z przekąskami za 2 $ w Burger King jest podejrzane jak diabli. Jakbyś naprawdę oferował 10 sztuk bryłek, średniej wielkości frytki, cheeseburgera I małego drinka... za 2 dolary??? PA. Coś w tym jest nie tak! @pizzapopo_ tweetował. Inny użytkownik zastanawiał się, co tak naprawdę oznacza przydomek Snack Box. „Subtelność Pudełka na Przekąski Burger King za 2 USD sugeruje, że Pudełko na Posiłek Burger King istnieje gdzieś w naszym królestwie za równie niską cenę. Odmawiam rozważania, ile musi składać się z jedzenia.
Burger King wszedł na scenę Świergot aby potwierdzić, że umowa była prawdziwa, ale nie jest to coś, o co można po prostu poprosić w drive-thru. Kupon należy odebrać w aplikacji Burger King lub za jej stronie internetowej .

Jak pudełko z przekąskami za 2 $ ma sens dla Burger Kinga?

Burger King Świergot

Czy transakcja za 2 dolary ma sens biznesowy? Użytkownik Twittera king żartował, że oferta Burger Kinga doprowadziła jego profesora ekonomii do płaczu. Żarty na bok, profesorowie ekonomii mają gotowe wytłumaczenie tak dobrego interesu.Działająca tu zasada nazywa się elastycznością popytu. Mówiąc najprościej, jeśli więcej osób kupuje twoją żywność po obniżeniu ceny (elastyczność popytu), możesz zarobić więcej pieniędzy na koniec dnia, nawet jeśli zysk z każdej sprzedaży jest mniejszy. Zakłada to oczywiście, że nie sprzedajesz żywności o wartości 2,50 dolara za 2 dolary. To jest dokładnie taka sytuacja, w jakiej znaleźli się franczyzobiorcy Burger King w 2009 roku. Biuro korporacyjne zmusiło ich do sprzedaży podwójnego cheeseburgera za 1 dolara, którego wyprodukowanie kosztowało ich 1,10 dolara, i pozwali (poprzez BBC ). Franczyzobiorcy zgodzili się na wycofanie pozwu w zamian za większą kontrolę nad cenami (poprzez: Reuters ). To ustępstwo dla właścicieli prawdopodobnie wyjaśnia, dlaczego nowy BK Snack Box kosztuje w niektórych miejscach 3 dolary.

Burger King najprawdopodobniej próbuje zwabić klientów, którzy w przeciwnym razie mogliby pójść do McDonalda na posiłek Travisa Scotta lub nowe pikantne McNuggets. Jak donosi BBC, rabaty w fast foodach mają odciągnąć klientów od rywali i stworzyć nowych lojalnych fanów ich marki. Innym kluczem dla Burger King jest to, że umowa jest dostępna tylko online, co oznacza, że ​​sieć może gromadzić dane o klientach, gdy ludzie składają zamówienia.Burger King zawsze szuka innowacyjnych sposobów na przyciągnięcie klientów

Znak Burger King Matthew Horwood/Getty Images

Możesz naprawdę zrozumieć, jak naprawdę tani jest ten posiłek, jeśli weźmiesz pod uwagę, że that Cheeseburger Burger King samo w sobie rutynowo sprzedaje się za połowę ceny całego posiłku – i dostajesz o wiele więcej jedzenia i drinka w pudełku z przekąskami za jedyne 1 dolara więcej. Jest prawdopodobne, że będzie to skuteczny sposób na przyciągnięcie większej liczby ludzi do drzwi i naprawdę, w porównaniu z innymi działaniami reklamowymi wprowadzanymi przez Burger King na przestrzeni lat, ta promocja za 2 $ wydaje się dość oswojona. Możliwe, że jego kompletna nieszkodliwość przyciągnie więcej klientów niż ich kolekcja wątpliwych reklam w przeszłości.

zsiadłe mleko w kawie

Tylko w tym roku firma stworzyła reklamy przedstawiające spleśniałego burgera, aby udowodnić, że jego składniki są prawdziwe i z czasem ulegną rozkładowi, przeprowadziła krótką kampanię reklamową skupiającą się na krowich pierdnięciach , a Burger King Japan próbował brzydko zawstydzać własne produkty za pomocą nowa reklama Ugly Beef Burger.

Chociaż Snack Box nie zawiera żadnych nowych elementów menu, użytkownicy Twittera nadal wykorzystywali to jako okazję do przejrzenia go na platformie mediów społecznościowych. „Dostałem pudełko z przekąskami za 2 $ od Burger Kinga i straciłem czucie w lewej części ciała” pisze jeden , podczas gdy inni po prostu chcą doświadczyć tego w całej okazałości fast foodów: „Myślę o zdobyciu pudełka z przekąskami za 2 USD od Burger King i nazwaniu tego dnia” – pisze @yeemott .