Właściwy sposób na wyrzeźbienie indyka

rzeźbić indyka

Po godzinach polewania i sprawdzania tego smażenia Indyk na Święto Dziękczynienia w piekarniku wreszcie nadeszła chwila — czas pokroić tego ptaka. Jeśli jesteś weteranem rzeźbienia indyka, prawdopodobnie jesteś gotowy z nożem i widelcem w dłoni. A co, jeśli dopiero zaczynasz rzeźbić indyka, lub całkowicie to wyrzeźbiłeś? smażony indyk ostatni rok? Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, są teściowie jadący do domu po posiłku z okazji Święta Dziękczynienia, plotkujący o tym, jak poszatkowano mięso z piersi i posiekano udka na kawałki.


jak długo pozwolić ciastkom ostygnąć

Oto jak uniknąć wstydu związanego z rzeźbieniem indyka i wyglądać jak święto Dziękczynienia bohater.Przygotuj swoją stację do rzeźbienia indyka

indyk gotowy do rzeźbienia

Jeśli wydaje się, że indyki są większe niż kiedyś, to dlatego, że są. Według Dziennik Wall Street , przeciętny indyk dzisiaj waży aż 30 funtów – prawie dwa razy więcej niż indyk w 1960 roku. Tak duży ptak wymaga trochę miejsca do obsługi, dlatego odpowiednio przygotowane miejsce do rzeźbienia jest kluczowe.
Choć może wyglądać jak czysta Americana na obrazach Normana Rockwella, rzeźbienie tego wielkiego indyka przy stole w jadalni z całą rodziną może być trudne. Marta Stewart zaleca pozostawienie indyka do ostygnięcia przez 20 minut po ugotowaniu i rzeźbienie go w innym miejscu niż stół obiadowy. Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz gotowe naczynie do serwowania, nożyczki kuchenne, ostry nóż szefa kuchni i widelec do krojenia.

Rzeźbienie indyka we właściwy sposób

technika rzeźbienia indyka

Najpierw przetnij sznurek, który łączy nogi razem i wyrzuć go. Wystarczająco łatwe, prawda? Następnie musisz zająć się resztą ptaka. Sztuka męskości zaleca, aby ustawić indyka tak, aby był przodem do piersi do góry i stać z nogami skierowanymi od siebie. Najpierw będziesz chciał odciąć indykowi uda i podudzia. Przyłóż nóż szefa kuchni do uda indyka i pokrój w dół. Odciągnij nogę od ciała i przetnij łączący ją staw. Być może trzeba będzie trochę naciskać i trochę skręcać. Po wyłączeniu powtórz dla drugiej pałki.Jeśli twój indyk jest pełen nadziewanie , będziesz chciał zrobić owalne nacięcie w jamie szyi, a następnie wyjąć farsz z ciała. Pamiętasz tę pałkę i udo, które właśnie odciąłeś? Czas je rozdzielić, przecinając złącze. Będziesz chciał to zrobić dla obu kawałków, aby było dużo mięsa z podudzi i ud.

Jeśli chodzi o skrzydła i mięso z piersi, odciągnij skrzydełka tak samo jak podudzia i pokrój je w stawie. Teraz, jeśli chodzi o pierś z indyka, możesz przejść na dwa sposoby. Marta Stewart zaleca przecinanie piersi poziomo, zaczynając od dolnej krzywizny ptaka, aby odciąć delikatne medaliony z mięsa. Możesz także usunąć plastry mięsa, przecinając je pionowo i w dół wzdłuż mostka. Wybierz metodę, która najbardziej Ci odpowiada.Teraz pozostało tylko załadować ten talerz i zjeść!

czy chleb pszenny jest zdrowy?