Rodzaj jabłka za ulubionymi smażonymi jabłkami Cracker Barrel

  Kosz zielonych i czerwonych jabłek GSDesign/Shutterstock Jima Thompsona


Dla najbardziej przypadkowego obserwatora na świecie jest tylko kilka różnych rodzajów jabłek — czerwonych, zielonych, żółtych, białych i prążkowanych — w oparciu o różne kolory zdobiące skórki czasami słodkich, czasami cierpkich, zawsze chrupiące owoce. Rzeczywistość jest oczywiście taka, że ​​istnieje ogromna różnorodność jabłek, z 7500 odmian uprawianych na całym świecie , w tym 2500 różnych jabłek uprawianych w Stanach Zjednoczonych, według Washington Apple Commission. Głównym powodem, dla którego istnieje tak wiele różnych rodzajów jabłek w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, jest to, że istnieje wiele różnych smaków i wiele różnych potrzeb kulinarnych, które jabłka można specjalnie opracować, aby zaspokoić, aby zadowolić konsumentów.„Słodki czy cierpki? Soczysty czy chrupiący? Plasterki, które zachowają swój kształt w cieście, czy też dobrze rozgniecione na mus jabłkowy?” wszystkie przepisy pyta, badając, w jaki sposób powstają nowe odmiany jabłek. W skrócie, proces obejmuje zapylenie krzyżowe dwóch odmian, wybranych ze względu na określone cechy, z nadzieją, że nowe jabłka i nasiona będą promulgować pozytywne cechy mieszanki.
Czasami jednak zdarza się to przypadkowo w naturze, jak w przypadku popularnego jabłka Golden Delicious, odkrytego jako samotna sadzonka na farmie w Wirginii Zachodniej na początku XX wieku. Uważa się, że pochodzi z jabłka Grimes Golden, słodkiego, pikantnego Golden Delicious ponad 57 000 różnych genów . Jabłko uniwersalne, Golden Delicious, często pojawia się m.in beczka z krakersami popularne smażone jabłka, według Southern Living .

Czy możesz zrobić własne smażone jabłka Cracker Barrel?

  Karty podarunkowe Cracker Barrel Niemcy Reforma/ShutterstockChociaż dokładny przepis Cracker Barrel na smażone jabłka jest tajemnicą, sieć przyznaje się do jednej rzeczy jego menu jest to, że danie to nie tylko smażona mikstura, ale składa się z „pokrojonych smażonych jabłek przyprawionych cynamonem i pieczonych w piekarniku”. Chociaż Cracker Barrel tworzy swoje popularne smażone jabłka, w Internecie nie brakuje naśladowców przepisów starających się uchwycić smak potrawy z jabłkami Golden Delicious, w tym jeden autorstwa Susan Olayinka z The Flexible Fridge, który niedawno udostępnił SN . Firma Flexible Fridge poleca Golden Delicious lub Royal Gala, zauważając, że obie mają pożądaną konsystencję i słodycz.

Na Smacznego , Golden Delicious znajduje się na liście siedmiu najlepszych jabłek na ciasto, ponieważ „jego subtelność nasila się w słodkim, cierpkim i miodowym profilu po upieczeniu”. Jabłka Gala, w tym Royal Gala, polecane są przez Zjedz z nami równie dobre do sosów, ale strona internetowa dodaje, że można się nimi delektować w formie pieczonej – co oczywiście uczyniłoby z nich kandydata do każdego naśladowczego przepisu na smażone jabłka Cracker Barrel. Poza Golden Delicious i Royal Gala, kilka alternatyw to Honeycrisp, opisane na stronie CzystyWow jako „zabójczy” składnik wypieków lub musu jabłkowego. Są też jabłka Granny Smith, które Przytulanka kuchenna nuty wytrzymują ciepło piekarnika, dzięki czemu doskonale nadają się do takich dań, jak placki i tarty.


Kategorie Inny recenzje fakty