Rysunkowe ciasta TikTok wyglądają tak realistycznie, że zrobią podwójne ujęcie

 Torty z kreskówek 2D Ruben Dallakyan/Shutterstock Laura Holliday


Jeśli spędziłeś dużo czasu na TikToku, wiesz, że aplikacja uwielbia trend na ciasto. Z warstwowego ciasta zrobione w całości z ziemniaków do hiperrealistycznych ciast przebranych za przedmioty codziennego użytku (trend tak wirusowy, że zrodził nawet własny Konkursowe reality show Netflixa , „Czy to ciasto?”), treści związane z ciastami zawsze pojawiają się na szczycie naszych kanałów. Niedawno mieliśmy nawet „Drake Cake” — dziwaczny trend, który według Wiadomości z Buzzfeedu , widzi amatorskich piekarzy na TikTok odtwarzających kanadyjskiego rapera w formie ciasta, z, powiedzmy, mieszanymi rezultatami.Innym z obecnych szaleństw TikToka na ciasta jest świeże podejście do hiperrealizmu, które na pierwszy rzut oka bardziej pasowałoby do studia artystycznego niż do profesjonalnej kuchni. To idealny trend dla każdego, kto chce rozwijać swoje umiejętności w zakresie pieczenia i dekorowania specjalna okazja i z pewnością sprawi, że każde urodziny będą bardziej żywe, a raczej animowane.
Kreskówki z TikToka

Najnowszy wirusowy trend na ciasta, który wg 614 , ma niesamowite 124 miliony wyświetleń na TikTok, polega na tworzeniu kreskówkowych ciast 2D, które wyglądają, jakby wyskoczyły prosto z ekranu. W filmie TikTok , twórca ciast z Melbourne, Tigga Maccormack (@Tigga_Mac), pokazuje, jak zrobić słodką kreskówkę. Kroi ciasto na trójkąty i każdą warstwę wylewa lukrem, po czym układa je razem, aby uzyskać klasyczny, przesadzony kształt plasterka. Następnie lukruje ciasto i pokrywa je żółtym i różowym kremówka podstawy, przed nałożeniem linii turkusowego fondantu, aby symulować lukier, i czarnego fondantu, aby odtworzyć krawędzie animowanego rysunku narysowane Sharpie.Użytkownicy TikTok to uwielbiają, a jedna osoba komentuje: „Jak ludzie sprawiają, że wszystko wygląda jak kreskówki? To jest takie niesamowite”, a inny użytkownik przyznaje: „Na końcu mój mózg się zdezorientował”. Jeden z komentatorów uznał trend 2D za podobny do innego stylu animacji, mówiąc: „Dlaczego to ciasto przypomina mi grę„ Purple Place ”, w którą graliśmy na naszych komputerach w 2007 roku?” nawiązujący do nostalgicznej gry „Purble Place” w systemie Windows Vista do dekorowania ciast.

Jeśli chcesz zrobić własne ciasto z kreskówek, jest wiele pomocnych Samouczki YouTube'a online, które przerywają ten proces. Możesz też przejść do osobistego samouczka — Nasza Cukiernia w Dublinie, w stanie Ohio, w czwartek, 13 kwietnia 2023 r. odbędzie się lekcja dekorowania tortów komiksowych, podczas której można nauczyć się wycinać fajki i obrysowywać ciasta w wirusowym stylu 2D.