Sekretny składnik, który sprawia, że ​​popcorn w kinie smakuje tak dobrze

Kino Popcorn

Historia popping corn sięga 6 do 8 tysiącleci, kiedy ludzie mieszkający w południowym Meksyku zaczęli uprawiać kukurydzę z trawy teosinte, ostatecznie hodując ją selektywnie, aż bardziej przypominała odmiany kukurydzy, które widzimy dzisiaj (poprzez Britannica ). Dopiero w połowie XIX wieku żywność zyskała popularność wśród kolonizatorów w Ameryce Północnej (poprzez Smithsonian ), i dzisiaj popcorn kinowy , w całej swojej maślanej chwale, jest tradycyjnym faworytem. Chociaż tak bardzo go kochasz, prawdopodobnie nie znasz sekretnego składnika, który sprawia, że ​​popcorn kinowy smakuje tak cholernie dobrze – i nie jest tym, o czym myślisz.


Może to być zaskoczeniem dla tych z nas, którzy naiwnie myśleli, że tajny składnik kino popcorn był po prostu Twój z masła. W rzeczywistości większość dużych kin umieszcza swoje ziarna w oleju kokosowym (poprzez New York Times ), dodając Flavacol, gdy wyskakuje, aby nasycić puszyste, popękane ziarna tym charakterystycznym żółtym kolorem i słonym smakiem (poprzez Bardzo Chrupiące ).Więc co dokładnie? jest Flavacola ? Zasadniczo jest to bardzo drobna sól, która łatwo się przykleja prażona kukurydza , ze sztucznym aromatem, dodanym żółtym #5 i żółtym #6, aby nadać mu ten maślany kolor i smak, a wszystko to bez faktycznego istota masło.
Chcesz odtworzyć tę samą konsystencję i smak kino popcorn we własnym domu? Wszystko czego potrzebujesz to popcorn, Flavacol i rafinowany olej kokosowy (przez Retro planeta ) — nierafinowany olej nada popcornowi wyczuwalny kokosowy smak (poprzez Pożywny ).

Prawdopodobnie nie będziesz w stanie znaleźć Flavacolu w lokalnym sklepie spożywczym, ale jest on dostępny online, a tylko jeden pojemnik powinien wystarczyć na długi czas. Wystarczy użyć 1/2 łyżki stołowej na każde 6 uncji nieprażonych ziaren kukurydzy (przez Firma dostarczająca popcorn ). Biorąc pod uwagę, że 1 uncja nieurażonych ziaren daje 4 filiżanki popcornu, prawdopodobnie minie dużo czasu, zanim przejdziesz przez standardowy 35-uncjowy pojemnik Flavacolu (przez Popcorn.org). Jeśli chodzi o ten tajny składnik, to trochę daleko.