Sekretny składnik, który sprawi, że Twój pudełkowy Mac i ser będą o wiele lepsze

w pudełku z makaronem i serem

Pudełko makaron z serem to podstawa dzieciństwa, którą wielu z nas lubi w wieku dorosłym, idealna odpowiedź na nasze zachcianki, gdy chcemy wygodnego jedzenia, ale tak naprawdę nie mamy ochoty na gotowanie. Ale jeśli twoje kubki smakowe trochę dojrzały i pomyślałeś, że twoje pudełko jest makaron z serem? po prostu nie wytrzymuje tak jak kiedyś, istnieje tajny składnik, który możesz dodać, który ożywi wszystko.


Na szczęście ta wskazówka nie wymaga żadnych skomplikowanych technik ani dodatkowego czasu gotowania. Będziesz mógł ulepszyć swój makaron i ser w takim samym czasie, jaki zwykle zajmuje przygotowanie, jedyną różnicą jest to, że tym razem możesz polubić go tak samo, jak jako dziecko.Dlaczego warto dodać maślankę do mac i sera

makaron z serem?

Sekretnym składnikiem lepszego makaronu i sera jest maślanka Moje przepisy ). Maślanka jest gęsta, bogata i pikantna. Ten chwyt jest niezbędny do ulepszenia standardowego, pudełkowego komputera Mac, który może być jedną nutą w porównaniu z domowymi rzeczami. Odrobina kwasu ożywia wszystkie smaki i przecina tłustość sera w proszku i masła używanych w standardowym przepisie na pudełko z makaronem.
Wystarczy, że zamienisz ilość mleka określoną w przepisie na pudełku na taką samą ilość maślanki. To doda odpowiedniej ilości kopa, aby zrównoważyć smaki makaronu i sera, a nawet sprawi, że sos będzie nieco bardziej kremowy dzięki lepkości maślanki.

Jeśli nie masz maślanki, możesz spróbować użyć zamiennika maślanki, takiego jak kefir. Ale nie próbuj w tym przepisie starej sztuczki „dodaj ocet do mleka”, ponieważ ten substytut maślanki będzie cieńszy i będzie miał więcej kęsa niż prawdziwy.Następnym razem, gdy kupisz kilka pudełek z makaronem i serem w sklepie spożywczym, weź też dzbanek maślanki. Najlepszy ze wszystkich? Po zjedzeniu będziesz miał resztki maślanki, której możesz użyć do zrobienia puszystych naleśników, herbatników i nie tylko.

Co to jest maślanka?

Maślanka

Jeśli nie używasz często maślanki, możesz być ciekaw, co to właściwie jest. Nie jest to, jak sama nazwa wskazuje, mleko z domieszką masła. W rzeczywistości jest na odwrót.Tradycyjnie maślanka jest pozostałością po procesie robienia masła (poprzez Południowe życie ). Mleko pełne prosto od krowy ubijałoby się, powodując krzepnięcie tłuszczu mlecznego i zamienianie go w masło. Pozostałą cieczą była maślanka, która stałaby się cierpka z naturalnie występującymi kulturami bakteryjnymi.

Maślanka trwała dłużej niż świeże mleko przed lodówkami, dlatego często używano jej do gotowania.

W dzisiejszych czasach maślanka, którą kupujesz w sklepie spożywczym, jest częściej po prostu świeżym mlekiem, które zostało potraktowane bakteriami kwasu mlekowego, aż stanie się cierpkie i gęste. Maślanka jest bogata w białko i zwykle ma niską zawartość tłuszczu, chociaż czasami możesz otrzymać pełnotłuste odmiany, jeśli chcesz bogatszego produktu.

Jeśli martwisz się, że nie będziesz w stanie skończyć kartonu maślanki, zanim się zepsuje, nie martw się. Nie tylko trwa dłużej niż większość innych świeżych produktów mlecznych, ale także dobrze zamraża.

Najlepsze zamienniki maślanki dla mac i sera

Jogurt

Jeśli chcesz, aby Twój pakowany makaron z serem smakował nieco bardziej wyrafinowany, ale nie masz pod ręką maślanki, wciąż istnieją sposoby, aby nadać mu bogaty, pikantny smak.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zwykły substytut maślanki polegający na dodawaniu soku z cytryny lub octu do mleka nie zadziała tutaj, ponieważ ta mieszanka jest zbyt rzadka i może sprawić, że mac będzie wodnisty. Kefir, sfermentowany napój mleczny, który przypomina jogurt, to jedna z opcji.

Ale bardziej prawdopodobne jest, że masz pod ręką grecki jogurt lub kwaśną śmietanę.

Zwykły jogurt grecki doda kremowości i posmaku Twojemu makaronowi i serowi. Być może trzeba będzie rozcieńczyć go odrobiną mleka przed dodaniem. Możesz zdecydować się na jogurt grecki o 0% tłuszczu, jeśli chcesz ograniczyć kalorie, ale my lubimy używać jogurtu greckiego, który zawiera co najmniej 2 procent tłuszczu. najlepsza konsystencja i smak (5 procent jest szczególnie dekadenckie).

Śmietana to kolejna łatwa opcja. Jest gęsty, kremowy i ma posmak, który może zrównoważyć bogactwo sera w twoim mac.

Aby uzyskać łagodniejszy smak, który nadal zapewnia bogatą kremową konsystencję, spróbuj dodać trochę miękkiego serka śmietankowego. Jeśli masz ochotę na tanga, może załatwić sprawę odrobina soku z cytryny.