Sekretny składnik, którego powinieneś używać w swoim chili

Czerwony pieprz

Czerwony pieprz to jedno danie, na które wydaje się, że wszyscy i ich pies mają swój własny przepis, a ten przepis oczywiście zawdzięcza swój sukces supertajny składnik sprawia, że wszystko różnica. Większość z nich brzmi całkiem przyzwoicie — piwo, sriracha lub papryczki duchowe — podczas gdy inne są bardziej rodzajem „hmm, może”, jak kawa, cola czy whisky. Jeszcze inne są nieco wątpliwe… jeśli naprawdę chcesz dodać kalafior lub żurawinę do chili, no cóż, robisz to.


Jest jednak jeden sekretny składnik, który jest tak tajny, że nikt nigdy nie zgadnie, że znajduje się w twoim chili. Prawdopodobnie nie będziesz chciał się chwalić dodaniem tego, ale naprawdę zdziała cuda, aby mięso w tym chili pozostało wilgotne i delikatne. To zwykła, zwykła soda oczyszczona. Nie proszek do pieczenia, ale soda oczyszczona. Rzeczy w żółtym pudełku.Soda oczyszczona pomaga mięsu zachować wilgoć. Działa szczególnie dobrze w połączeniu z Sól , kolejny składnik o takich samych właściwościach nawilżających jak soda oczyszczona, ale o wiele mniej, no cóż, tajemnicy. Jaki przepis nie używa soli ? Razem jednak te dwa tajne (lub nie tak tajne) składniki działają na magię wzmacniającą mięso, a rezultatem jest gęsty garnek chili zamiast wodnistego, płaczliwego bałaganu.
Chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie soda oczyszczona robi to, co robi? Zasadniczo to wzrasta pH mięsa, które ma wpływ na jego włókna białkowe. Ciepło z procesu gotowania powoduje, że pasma napinają się, ale zwiększona zasadowość powoduje ich rozluźnienie, dzięki czemu mięso jest bardziej miękkie.

Używanie sody oczyszczonej do zmiękczania mielonej wołowiny na chili jest dość proste. Amerykańska kuchnia testowa (przez Wiadomości AP ) zaleca używanie 3/4 łyżeczki sody oczyszczonej i 1 1/2 łyżeczki soli do leczenia 2 funtów. Wołowina jest mieszana z tymi suchymi składnikami oraz 2 łyżkami wody, zanim zostanie użyta w przepisie na chili. Pozostaw mieszaninę na około 20 minut przed kontynuowaniem. Ten hack powinien zadziałać w przypadku każdego przepisu na chili, o ile dostosujesz proporcje.Jeśli do chili używasz kawałków wołowiny, soda oczyszczona sprawdzi się również w celu zmiękczenia niemielonego mięsa, co jest sztuczką dobrze znaną chińskim restauracjom, które stosują tę technikę do smażenia mięsa na patelni. Namocz mięso w roztworze sody oczyszczonej przez 15 minut, używając 1 łyżeczki sody oczyszczonej na każdy funt mięsa, rozpuszczając je w wystarczającej ilości wody, aby przykryć. Mięso należy pokroić przed moczeniem i Telewizja Liściowa sugeruje, że w celu uzyskania optymalnych wyników plasterki mają grubość nie większą niż 1/4 cala. Dłuższe moczenie nie sprawi, że mięso stanie się bardziej miękkie, ale nie zaszkodzi mu. Ilustrowany kucharz wypróbowałem to, informując, że partia mięsa potraktowana 45-minutowym nasączeniem sody oczyszczonej była prawie identyczna jak ta nasączona przez 15 minut.

Po zakończeniu moczenia mięsa należy je spłukać, aby nie narazić się na ryzyko zepsucia chili, ponieważ całe kawałki mięsa są mniej zdolne do wchłonięcia smaku sody oczyszczonej niż Mięso mielone. LeafTV zaleca wykonanie dodatkowego kroku przed płukaniem mięsa, aby przeciwdziałać alkalicznemu smakowi sody oczyszczonej poprzez szybką kąpiel w soku z cytryny. Sugerują użycie soku z jednej cytryny na funt mięsa, z wystarczającą ilością wody do przykrycia. Pozostaw mięso w soku z cytryny na minutę lub dwie, a następnie spłucz przez kolejne 1-2 minuty pod zimną bieżącą wodą. Osusz mięso przed przystąpieniem do przygotowania chili.Soda oczyszczona może nawet pomóc, jeśli twoje chili jest bezmięsne. Poważne jedzenie donosi, że zwiększona zasadowość pomaga zmiękczyć suszoną fasolę tak samo jak mięso. Aby użyć sody oczyszczonej do fasoli, dodaj 1 łyżeczkę na każde 6 filiżanek wody do namoczenia. Namocz fasolę przez noc, osusz ją, a następnie ugotuj w garnku ze świeżą wodą, do której dodano taką samą ilość sody oczyszczonej. Po ugotowaniu fasola będzie gotowa do użycia w pysznym garnku wegetariańskiego chili .

A jeśli po gotowaniu w Twoim garnku chili jest bałagan, zrelaksuj się. Soda oczyszczona też może to naprawić. Czego więcej można chcieć w sekretnym składniku?