Sekretny składnik, którego powinieneś używać w smażonym kurczaku

Smażone udka z kurczaka na maślance

Ameryka od dawna ma romans ze smażonym kurczakiem jako daniem celebracyjnym, fast foodem i comfort food, ale jego początki są nieco mroczne. Najpierw ucztujemy mówi, że najwcześniejszy przepis na smażonego kurczaka wyprzedza rewolucję amerykańską o kilka dekad i można go prześledzić w brytyjskiej książce kucharskiej autorstwa Hannah Glasse, która wzywała do smażenia kurczaka posypanego mąką na smalcu wieprzowym. Uważa się również, że szkoccy imigranci mogli przywieźć to danie ze sobą, kiedy osiedlili się w Karolinie, ale to afrykańscy niewolnicy zamienili smażonego kurczaka w danie, które znamy dzisiaj, dodając do mieszanki przyprawy i przyprawy (poprzez Południowe Wyzwanie Smażonego Kurczaka ). A do II wojny światowej Codzienny Posiłek mówi, że smażony kurczak był daniem na specjalną okazję, zarezerwowanym na święta lub coś do świętowania.


Maślanka była używana jako smażona solanka z kurczaka od niepamiętnych czasów. kuchnia południowa mówi, że gdy składnik jest używany w marynacie lub jako solanka, zawarte w nim kwasy niszczą sieci białkowe mięsa z kurczaka, a gdy te łączą się ponownie, woda między włóknami białkowymi zostaje uwięziona. Rezultat: dobrze doprawiona solanka z maślanki, która sprawia, że ​​mięso kurczaka, zarówno ciemne, jak i białe, jest delikatniejsze, wilgotne i aromatyczne. Moje przepisy mówi również, że maślanka cieszy się dodatkową korzyścią, jaką jest możliwość wiązania z surowym kurczakiem, dając panierce coś, na czym można się przyczepić.Kiedy pojawił się sok z marynaty do świetnego smażonego kurczaka?

Otwórz słoik marynat

Jeśli lubisz marynaty, może cię zaskoczyć, że tak sok można zaoszczędzić zamiast wyrzucać do ścieku po zniknięciu ogórków. Sportowcy pić sok z marynaty jako sposób na radzenie sobie ze skurczami związanymi ze zmęczonymi mięśniami, a ze względu na zawartość octu sok z marynaty może działać jako świetny środek wspomagający odchudzanie. Stół degustacyjny mówi, że sok ogórkowy może być również używany jako składnik wielu potraw: jako sos do sałatki coleslaw; jako część obfitego, domowej roboty sosu tysiąca wysp; oraz z dopiero co przegotowaną wodą jako marynatą do sałatki makaronowej. Stół degustacyjny mówi również, że sok z marynaty może być używany jako tajny składnik makaronu i sera oraz do podgrzewania potraw, takich jak jajka nadziewane i puree ziemniaczane.
Sok z marynaty może być również użyty w nieoczekiwany sposób. Pisarze o jedzeniu dla publikacji takich jak Dziennik dla mężczyzn powiedzmy, że sok z marynaty z octem, czosnkiem, cukrem, solą, pieprzem i mieszanką czosnku sprawia, że ​​jest to dobra marynata do mięs; a ze względu na swoją kwasowość, sok ogórkowy pasuje również do tradycyjnej maślanki z Southern smażonego kurczaka, aby uzyskać wyjątkowo soczystego smażonego kurczaka. Ale co, jeśli nie masz pod ręką żadnej maślanki do gotowania? Smak domu mówi, że zawsze możesz zrobić swój własny, dodając łyżkę octu lub soku z cytryny i tyle mleka, aby zrobić filiżankę i odstawić na pięć minut przed użyciem. Oczywiście, aby uzyskać najlepsze wyniki, zawsze preferowana jest prawdziwa.

co je Jane Fonda?

Sok z marynaty i maślankę można wykorzystać jako solankę do pysznego smażonego kurczaka

smażony kurczak na desce z dodatkami

Aby użyć soku z ogórków kiszonych jako sekretnego składnika Twojej solanki z maślanki przy następnym serwowaniu smażonego kurczaka, Parada sugeruje, aby najpierw wypić filiżankę soku z marynaty i wymieszać go z maślanką, solą, pieprzem cayenne i jajkiem. Wlej mieszankę do torebki, następnie dodaj kawałki kurczaka, które chcesz zamarynować i pozostaw torebkę na co najmniej cztery godziny lub na noc. Gdy kurczak jest gotowy, wyjąć kawałki z solanki, strząsnąć nadmiar płynu, a następnie posmarować mieszanką mąki, mąki kukurydzianej, soli i pieprzu, a następnie smażyć na gorącym oleju, aż kawałki się zarumienią (około 8 do 10 minut ). Parada zaleca również smażenie kurczaka partiami, ponieważ przepełnienie patelni jest jednym z najważniejszych najłatwiejsze sposoby na schrzanienie smażonego kurczaka . Spowoduje to spadek temperatury oleju, uniemożliwi prawidłowe przyrumienienie kawałków i spowoduje uwolnienie większej ilości pary, która zapobiega brązowieniu mięsa (poprzez Kulinarna wiedza ).Jak powiedział szef kuchni Dale Talde, który słynie z podwójnie smażonego kurczaka: „Jeśli jest smażony, musi być chrupiący. Jeśli to kurczak, musi być wilgotny. Jak każda żywność, musi być odpowiednio doprawiona. Jeśli ma być gorąco, to musi być gorąco. Te rzeczy nigdy się nie zmieniają” (poprzez Dziennik dla mężczyzn ). A dodatek soku z pikli podnosi jakość smażonego kurczaka, dzięki czemu spełnia wszystkie wymagania Talde, a może jeszcze jedno.