Sekret podgrzewania frytek

frytki

frytki od dawna uważane za rodzaj jedzenia Jekyll i Hyde — są absolutnie they pyszne kiedy są świeżo po wyjęciu z frytownicy, ale po tym, jak trochę ostygną, tracą trochę na swojej atrakcyjności, a wszelkie resztki frytek są zwykle trudne do ożywienia.


Ale czekaj, nie zostawiaj tych frytek na talerzu! Podczas kuchenka mikrofalowa zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz, aby twoje frytki były jadalne następnego dnia, istnieje kilka metod podgrzewania resztek frytek, które sprawią, że znów będą chrupiące i pyszne.​Dlaczego frytki w kuchence mikrofalowej nie działają tak dobrze?

kuchenka mikrofalowa

Jedno doświadczenie z podgrzewanymi w mikrofalówce jednodniowymi frytkami to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się, że eksperyment nie wymaga powtórzenia, ponieważ zmienia je w rozmoczony bałagan. Dlaczego miałoby to być, skoro kuchenka mikrofalowa tak świetnie radzi sobie z podgrzewaniem innych rodzajów resztek?
Właściwie jest kilka powodów. Po pierwsze, kuchenka mikrofalowa nagrzewa się od środka, dzięki czemu frytki nie będą chrupiące bez rozgotowania. Po drugie, upał może być nierówny, więc niektóre frytki mogą się palić, podczas gdy inne pozostają wiotkie. A jeśli odgrzewasz je w jakimkolwiek pojemniku, takim jak, powiedzmy, kartonowe pudełko na wynos, ten pojemnik zatrzyma wilgoć w środku i zasadniczo ugotujesz frytki na parze, co nie jest sposobem na leczenie słabego ziemniaka.

papryka doktor 23 smaki

Jak ponownie usmażyć frytki?

Frytki w panierce

Według Kuchnia , najlepszym sposobem na podgrzanie frytek jest smażenie ich po raz drugi. Nie potrzebujesz frytkownica podobny do tego, który zrodził twoje frytki, i tak naprawdę prawdopodobnie nie chciałbyś ponownie zanurzać ich w tak ogromnej ilości oleju.To, czego będziesz potrzebować, to duża patelnia ( żeliwo to zawsze dobry wybór) i tylko odrobina oleju — dwie łyżeczki na każdą filiżankę frytek. Najpierw podgrzej patelnię na średnim ogniu, następnie dodaj olej i podgrzej, aż zacznie się mienić. Dodaj pojedynczą warstwę frytek i smaż je przez minutę, zanim przewrócisz je łopatką. Pozwól im smażyć się przez około 30 sekund dłużej, a następnie posolić i zjeść, gdy są gorące.

Pamiętaj jednak, aby nie przepełniać patelni frytkami — jeśli odgrzewasz dużo frytek, rób to w małych partiach. Jeśli masz zbyt wiele frytek na zbyt małej patelni, mogą zostać ugotowane na parze zamiast smażone i nie będą dużo lepsze niż w przypadku użycia kuchenki mikrofalowej.czy woda aquafina jest dla ciebie szkodliwa?

​Podgrzewanie frytek w piekarniku

Frytki w piekarniku

Jeśli odgrzewasz dużą ilość frytek lub po prostu wolisz mniej brudzący sposób niż gotowanie ich na kuchence, korzystanie z piekarnika również będzie działać całkiem dobrze. Zastanawiam się, jak zrobić hacki na jedzenie radzi, że aby zapewnić chrupkość, bardzo ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na rozgrzanie piekarnika do 450 stopni, a także użyć solidnej blachy do pieczenia. Że żeliwna patelnia będzie również działać, o ile wszystkie frytki zmieszczą się bez tłoczenia.

Możesz naoliwić blachę do pieczenia, chociaż nie jest to konieczne, ale bez względu na wszystko, należy włożyć blachę lub patelnię do piekarnika, bez frytek, podczas gdy piekarnik już się nagrzewa. Gdy osiągnie odpowiednią temperaturę, wyjmij gorącą patelnię (za pomocą uchwytu do garnków lub rękawicy kuchennej!) i połóż na niej pojedynczą warstwę frytek.

Następnie włóż ją do gorącego piekarnika i sprawdzaj frytki co kilka minut, aż osiągną pożądany stopień chrupkości. Pojedyncza porcja frytek powinna zająć tylko kilka minut, ale może to zająć do 10 minut, jeśli podgrzewasz dużą porcję. Gdy frytki są gotowe, wyjmij je z piekarnika i dopraw do smaku.

Inne rzeczy do zrobienia z resztkami frytek

Putin

Jeśli chcesz wykazać się kreatywnością, możesz wypróbować wskazówkę od Siostra Ratunkowa i Mister blogu i umieść je w swoim gofrownica aby zrobić kilka dużych frytek waflowych. Możesz je również posiekać i użyć do ziemniaków ziemniaczanych lub domowych frytek, możesz też użyć ich w śniadaniowym burrito, patelni lub frittacie, a nawet w zupie. Może mógłbyś spróbować zrobić z nich Putin , także.

Podgrzewane i/lub przerobione frytki nigdy nie będą całkiem tak cudowne za drugim razem, czy nie jest tak również w przypadku tak wielu rzeczy w życiu? Po prostu chwyć dzień, chwyć Solniczka i posmaruj te prawie tak samo dobre frytki, zanim znów ostygną.

najpopularniejsze sosy do steków