Sekrety Taco Bell, o których nie chce wiedzieć

W Ameryce nie pozostało wielu ludzi, którzy nie uciekali do granicy. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś meksykańskie jedzenie w USA było tak egzotyczne, jak dziś kuchnia etiopska. Czy ci się to podoba, czy nie, możesz podziękować Taco Bell za przyjęcie „egzotycznej” kuchni i rozpowszechnienie jej w całej Ameryce. (Albo przynajmniej podziękuj Taco Bell za rozpowszechnianie podobnych etnicznych potraw o hiszpańsko brzmiących nazwach.) Ale zanim wrzucisz swoje życiowe oszczędności do Wot Bell i spróbuj zrobić z Etiopczyka nowego Meksykanina, musisz zrozumieć, czym jest Taco Bell i skąd się wzięła tam, gdzie jest dzisiaj.


Dzwonek w Taco Bell

Kiedy w XIX wieku Henry Wadsworth Longfellow napisał „Dzwony San Blas”, wiersz o mieście na meksykańskim wybrzeżu Pacyfiku, miał nigdy nie odwiedziłem miasta . Nigdy nie odwiedził, ale co tam. Dzwony są znane na całym świecie. Ale nie martw się tym wszystkim — prawdziwe dzwony nie mają nic wspólnego z Taco Bell. To tylko założyciela nazwisko . Glen Bell otworzył Bell's Drive-in i Taco Tia w 1954 roku. „Tia” to po hiszpańsku „ciotka”, ale Bell prawdopodobnie o tym nie wiedział. On celowane rasy kaukaskie z jego egzotycznym międzynarodowym jedzeniem. Po sprzedaży Tia (restaurację, a nie ciotkę) swoim partnerom, otworzył swój pierwszy Taco Bell w 1962 roku. Zaledwie dwa lata później udzielił franczyzy swojego pierwszego franczyzobiorcy, otworzył filię i narodziła się sieć. Pomyśl tylko – z kilkoma różnymi małżeństwami po drodze, mógł to być Taco Knippelberg.Taco Bell zawiódł w Meksyku

Tak jak mieszanie hot doga i kotleta cielęcego jest mylące dla Niemców, Meksykanie nie wiedzieli, co sądzić o Taco Bell. Taco Bell po raz pierwszy weszła na rynek meksykański na początku lat 90. i poniosła spektakularną porażkę. Problemem jest nazewnictwo. Meksykanie od dawna jedzą kukurydziane muszle 5000 lat . W ciągu dnia i wieczoru taqueria szybko serwują tacos, które zwykle są kukurydzianymi tortillami wypełnionymi każdy rodzaj mięsa i posmarowane salsą. Brzmi zupełnie jak Taco Bell.
binging z babską dziewczyną

Taco Bell nazwał swoje tacos ' tacostadas , łącząc słowa „taco” i „tostada”. Dla Meksykanina to złożona tostada i nikt tego nie chce. Taco Bell ponownie spróbował meksykańskiego rynku pod koniec 2000 roku i udało mu się to trzy lata przed zamknięciem drzwi i ucieczką do granicy.

Chcę prawnika

Ze wszystkich sloganów reklamowych, które próbował Taco Bell, nic nie mogło przebić małego pieska proszącego o Taco Bell po hiszpańsku. Chihuahua wywołał sensację w całej Ameryce i doprowadził do wezwania do bojkotu z Działacze latynoscy . (Dodatkowo hiszpański nie jest dokładny tłumaczenie, ale to jest strona z jedzeniem, a nie lekcja hiszpańskiego.) Niezależnie od tego, Taco Bell powinno podziękować swoim szczęśliwym gwiazdom za facetów, którzy wpadli na pomysł małego psa. Ale zamiast tego Taco Bell po prostu ukradł pomysł.Joseph Shields i Thomas Rinks wymyślili postać o imieniu Psycho Chihuahua , mały piesek, który nie cofnie się przed żadnym wyzwaniem. Kierownictwo Taco Bell było zaintrygowane psem i zwróciło się do pary w sprawie kampanii reklamowej z wykorzystaniem tej postaci. Ale kierownictwo przerzuciło się na chihuahua jako główny cel kampanii reklamowej. Zamiast tego pojechali z… chihuahua. Oczywiście Tarcze i Lodowiska pozwały i zostały początkowo nagrodzone nieco ponad 30 milionów dolarów w 2003 roku. Oczywiście Taco Bell odwołał się od wyroku i zajęło mu lata na decyzję, ale ostatecznie orzekł sędzia. A Taco Bell nie powinien był się odwoływać, ponieważ ostateczna decyzja była wyrok za 42 miliony dolarów za wyzwolenie charakteru chihuahua.

„Hamburger” Taco Bell

Bacon nie był pierwszym, kiedy Taco Bell próbował… myśl poza kok . W rzeczywistości myśleli tak dużo poza bułką, że wszystko włożyli do bułki. W latach 70. Taco Bell wprowadził Bell Beefer – w zasadzie niechlujny Joe. W przeciwieństwie do mikstury bekonowej z lat 90. Bell Beefer nie był taki zły. Dostaje dużo miłości w strony nostalgii a nawet ma Prośba na Facebooku za jego zwrot. Taco Bell przestał nosić Bell Beefer w latach 80. XX wieku, ponieważ menu koncentrowało się na bardziej tradycyjnych produktach Tex-Mex. Z pewnością nie pomogło to, że była to jedyna rzecz w menu, która pojawiła się w bułce, podczas gdy prawie wszystko inne było wielozadaniowe; miękkie i twarde skorupki były dostępne w wielu naczyniach.Gdzie jest wołowina?

Być może najczarniejsze godziny Taco Bell nadszedł w 2011 roku, kiedy kancelaria prawna z Montgomery w stanie Alabama pozwała, twierdząc, że jej reklamowane „nadzienie z mięsa taco” było tylko 35 procent wołowiny . Taco Bell wyszedł z huśtawką i wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że zaczynają od 100% wołowiny kontrolowanej przez USDA. Ale szkody zostały wyrządzone. Sprzedaż w tym samym sklepie spadł o 5 procent w kwartale po tym, jak pojawiły się wiadomości. Było tylko jedno wyjście; Taco Bell musiała ujawnić wszystko w swoim nadzieniu mięsnym taco.

Po zakończeniu procesu Taco Bell ujawnił prawdę i ogłosił, że jego nadzienie z mięsem taco jest 88 procent wołowiny . Jeśli to wydaje się trochę niskie, to prawdopodobnie dlatego, że jest trochę niski. Wraz z przyprawami i wodą, Taco Bell używa owsa i skrobi kukurydzianej, aby nieco wypełnić wołowinę. Nie jest to 35 procent, ale owies wydaje się niepewny. Zanim zwariujesz, nic w miksturze nie jest niezwykły . Taco Bell jest jak co inne miejsce z fast foodem? .

czy możesz zjeść niedojrzałe awokado?

Taco Bell nakłada bekon na tacos

Pod koniec lat 90. Amerykę uderzyła dziwna moda na jedzenie: nazywanie czegoś „ekstremalnym”. Wszyscy to robili iz jakiegoś powodu „ekstremalny” był w branży fast foodów słowem szyfrowym dla bekonu. Boczek najwyraźniej był brakującym składnikiem wszystkiego, a każdy sklep o coś smagał. Parzysty Rynek w Bostonie wkroczył w czyn, płacąc gadającej głowie, aby rzucił ich bekon. Cóż, jeśli myślisz, że Taco Bell siedział bezczynnie, gdy ludzie wkładali bekon tam, gdzie nie należał, bardzo się mylisz.

Wejdz do Pozycje menu Sizzlin' Bekon . Burrito z bekonowym cheeseburgerem, taco BLT i burrito z kurczaka zostały wprowadzone na rynek w 1995 roku. Jeśli myślisz, że bekon na taco jest najbardziej nieświętą miksturą, jaką można sobie wyobrazić, masz rację. Ludzie mają tendencję do poetyckiego woskowania rzeczy z minionej epoki, ale są rzeczy w życiu, których nie można odsmakować, a moje pierwsze i jedyne taco BLT – skonsumowane w marcu 1996 roku – wciąż wywołuje u mnie niestrawność na samą myśl o tym.

Czwarty posiłek

Taco Bell w końcu pogodził się z oczywistością i zareklamował to, z czego jest znany; późnym posiłkiem zmotoryzowanym. Meksykański standard po barze głosił nową porę jedzenia, między północą a śniadaniem i wygodnie pomijał część, w której prawdopodobnie zatrzymujesz się po wyjściu z baru. Oto rzecz, w czwartym posiłku jest trochę prawdy. Mieszkańcy Europy Wschodniej często spożywają drugie śniadanie , a Wielka Brytania ma dobrze znaną porę herbaty, która obejmuje również lekkie kanapki.

Taco Bell ostatecznie zrezygnował z czwartej kampanii posiłków. Dlaczego pytasz? No bo stało się synonimem pijane przygody w swoich restauracjach; nawet przez tych, jak Charlie Sheen, którzy są w posiadaniu Krew tygrysa . Przedstawiciel Charliego Sheena zaśmiał się z nagrania z jego wizyty po pijaku, mówiąc: „Gdzie indziej jedziesz, gdy cię walą?”. W rzeczy samej. Czym innym jest po prostu odwrócić wzrok i żyć z zysków z pozostawania otwartym do 3 nad ranem, aby nakarmić nietrzeźwych ludzi, ale czym innym jest zapraszanie ludzi, aby przyszli do Taco Bell, gdy są pijani.

59/79/99 sprawiło, że Taco Bell jest tym, czym jest

Był czas, kiedy Taco Bell nie rządził międzynarodowym światem fast foodów. W obliczu konkurencji ze strony Del Taco wciąż istniała krzywa uczenia się wszystkich tych obcych słów. Nagle Taco Bell eksplodowało w całym kraju, bardzo niekonwencjonalnie. W 1990 roku Taco Bell wprowadziło radykalnie nowe menu. Większość menu została wyceniona w trzech poziomach: 59 centów, 79 centów i 99 centów. Nagle każdy spłukany student mógł dostać jedną rzecz w każdym przedziale cenowym i małą wodę sodową (z darmowymi dolewkami) za około 3,12 USD i nadal mieć pieniądze na piwo. (Zaufaj mi, to były moje cztery lata jedzenia w college'u.) Ale to nie tylko dzieciak z college'u zarabiał na oszczędnościach. Wiele osób to zrobiło, a Taco Bell zobaczyłco Wzrost sprzedaży od 10 do 15 procent we wszystkich sklepach, przy ogólnym wzroście o 25 procent w pierwszym roku tylko niższych cen. Niższe ceny zadziałały i Taco Bell stworzył imperium.

Człowiek demolka

Lokowanie produktu w filmach i programach telewizyjnych jest w dzisiejszych czasach czymś naturalnym; może być subtelny jak lodowaty Spook Hill Pale Ale z browaru Red Cypress lub walnąć cię w głowę jak Człowiek demolka . W 1993 roku Taco Bell znalazł się w scenariuszu Sylwestra Stallone… ach… klasyka Człowiek demolka . W futurystycznym filmie Taco Bell wygrał „wojny franczyzowe” w 2030 roku, a wszystkie restauracje stały się Taco Bells. Rzecznik firmy, Janis Smith, wyjaśnił: „Demografia naszych najczęstszych klientów (mężczyźni w wieku 18-34 lata) pasuje do ich odbiorców”. Oto rzecz: Taco Bell w Człowiek demolka była ekskluzywną restauracją i wszyscy wiemy, że Taco Bell nie jest tym. (Ale to próbuje.) Ale w końcu, bez względu na to, jak wyglądało Taco Bell, PepsiCo, firma macierzysta Taco Bell, dostała to, czego chciała: marka była tam. Oczywiście dotyczy to tylko miejsc, w których znana jest Taco Bell; europejski krój płynnie edytuje się w edycje w Stallone mówiący „Pizza Hut”. (Możesz ledwo powiedzieć !)

różne kawałki steku

Żona Bella nie mówi po niemiecku

John Galardi potrzebował pracy. Przeprowadził się z Missouri na słoneczne wybrzeże Kalifornii, aby rozpocząć nowe życie, a po trzech dniach bez dochodu stał się zdesperowany. Wjechał do Taco Tia Glen Bell i poprosił o pracę . Bell postrzegał dzieciaka jako przebojowego i zatrudnił go na miejscu. Galardi wiele nauczył się od Bella i widział powstanie i rozwój Taco Bell. To zainspirowało go do spróbowania własnej sieci restauracji. Postanowił skupić się na bardziej tradycyjnej amerykańskiej kuchni, a co jest bardziej amerykańskie niż hot dogi? Dlatego zdecydował się na całkowicie amerykańskie nazwisko: Der Weinerschnitzel. Czekaj, co?

Oczywiście nie jest to zbyt amerykańskie, więc zmienili to, porzucając „Der” i nazywając go po prostu Wienerschnitzel. Nadal są zlokalizowane na całym Zachodzie . Ale wiesz, czego nie mają? Wienerschnitzel. Jak być może wiesz, Wienerschnitzel to niemieckie danie, w którym panierowana cielęcina jest lekko smażona na patelni. Dlaczego więc restauracje z Wienerschnitzel nie oferują żadnego Wienerschnitzel? Galardi nie podał nazwy tego miejsca. Pozostał blisko z Glenem Bellem, a to żona Bella… wymyślił nazwę . Przejrzała książkę kucharską, natknęła się na przepis na wienerschnitzel i zasugerowała nazwę. „To była głupia nazwa”, przyznał Galardi w 2012 roku. Nie trzeba dodawać, że jeśli restauracja kiedykolwiek otworzy lokalizację w Niemczech, będzie miała wielu zdezorientowanych klientów.