Sekrety, których nie chce poznać ogród oliwny

Ogród Oliwny

Generał Mills urodziła Ogród Oliwny w 1982 r. ale stała się niezależną firmą pod nazwą Darden w 1995 roku. I chociaż kiedyś była to kwitnąca firma, oferująca klientom smak Włoch za cenę, na jaką mogli sobie pozwolić, teraz oznacza to po prostu stosunkowo przystępną, choć źle wykonaną żywność, która pozostawia nieprzyjemny smak w ustach. Jednak w przypadku większości klientów problem z Ogród Oliwny kończy się na rachunku i jest zapomniany następnego dnia. I to pasuje do OG. Bo gdyby większości klientów przyszło kiedyś do głowy, by spojrzeć poza tani pseudo-włoski wystrój, mogliby natknąć się na kilka sekretów, o których Olive Garden nie chciał się dowiedzieć.


Niekończący się makaron staje się niekończącym się problemem dla Olive Garden

Karnet na makaron Olive Garden Olive

Czasami świetny pomysł może zostać zrujnowany przez kiepskie wykonanie i chociaż wielu ludzi nauczyło się tej lekcji w kuchni Olive Garden, to niekończąca się promocja makaronu, aby Olive Garden nauczył się tej lekcji. Pomysł był całkiem niezły: zaoferuj 1000 niekończące się karnety makaronowe do publicznej wiadomości za śmiesznie niską cenę 100 dolarów. Dla tych 1000 szczęśliwych miłośników makaronu mogli jeść tyle makaronu, ile tylko chcieli przez siedem tygodni. Niestety, kiedy sprzedaż została zakończona (w mniej niż 45 minut), było 1000 głosów krzyczących z radości i znacznie więcej krzyczących o krew. Problem pojawił się, gdy Olive Garden ogłosił, że karnety będą dostępne na ich stronie internetowej o godzinie 15:00. ale strona internetowa została zalana i natychmiast się zawiesiła, zanim nadeszła magiczna godzina. Odzyskał na czas przed rozpoczęciem sprzedaży, ale większość osób, które obserwowały witrynę, ponownie się zawiesza, gdy próbują sfinalizować zamówienie.Według an Rzeczniczka Ogrodu Oliwnego , strona internetowa w ciągu pierwszych 30 minut odwiedziła 500 000 osób. Ale ponieważ tylko 1000 z nich z powodzeniem zagwarantowało sobie siedem tygodni nieograniczonego żalu, 499 000 klientów zostało skutecznie wyobcowanych w ciągu zaledwie 30 minut. Ale nie wszyscy zwycięzcy pobiegli prosto do raju pełnego makaronów: pojechali prosto do Ebay. Ponad 50 było na aukcji następnego dnia, a niektóre oferty zbliżały się do 400 USD.
Olive Garden miał epidemię norowirusa

Sałatka z Ogrodu Oliwnego

Jakość żywności w Olive Garden nie podpali świata w najbliższym czasie, ale jest na tyle tania, że ​​większość klientów nie ma nic przeciwko. Ale jeśli zamiast tego podpali żołądki klientów, prawdopodobnie przechyliłoby to szalę. Dla jednego Indianapolis Olive Garden w 2006 roku stało się to niefortunną rzeczywistością, gdy posiłki co najmniej 373 klientów dostali niechciany bilet powrotny.

Norowirus jest szczególnie zaraźliwym wirusem, który powoduje wymioty i biegunkę, a także inne nieprzyjemne powody opuszczenia pracy. Jeśli myślałeś, że zarażenie się bakcylem było wystarczającym powodem, by żałować posiłku, to nie wiedziałeś, że norowirus często rozprzestrzenia się poprzez spożywanie jedzenia skażonego kałem lub wymiocinami innej zarażonej osoby. Gdy tylko Ogród Oliwny został zidentyfikowany jako źródło epidemii, został zamknięty i oczyszczony. Ale gdyby jego pracownicy byli bardziej entuzjastycznie nastawieni do szorowania się, całej gehenny można było uniknąć.Toskańska szkoła gotowania w Olive Garden przypomina bardziej obóz letni

szkoła gotowania w ogrodzie oliwnym youtube

Próbując uzyskać pewien poziom włoskiej autentyczności, Olive Garden ogłosił istnienie swojego Instytutu Kulinarnego Toskanii, gdzie najlepsze głowy w sieci są wysyłane, aby poznać tajniki kuchni włoskiej. Wydaje się, że to świetny pomysł i byłoby, gdyby był prawdziwy. Niestety, według Redditora, który twierdzi, że jest były kierownik Olive Garden i uczestnikiem instytutu, co zostało przedstawione jako poważna próba poprawy jakości, jest tak naprawdę niewiele więcej niż ucieczką personelu i narzędziem promocyjnym.

Lokalizacja nie należy nawet do Olive Garden, ale zamiast tego jest to łóżko i śniadanie, które wynajmują poza sezonem na kilka tygodni. Uczestnicy udają się na kilka wycieczek, przechodzą przez kilka zajęć na temat ziół i potraw oraz mają zdjęcie z szefem kuchni do lokalnych gazet w domu. Wysłanie personelu na opłaconą w całości wycieczkę do Włoch nie jest niczym, z czego można się szydzić, a Olive Garden prawdopodobnie należy się pochwalić za to, że wystarczająco się troszczył, aby to zrobić. Ale po spędzeniu tygodnia na włoskiej wsi jedząc autentyczną włoską kuchnię i pijąc prawdziwe włoskie wino, powracając do wypaczonej włoskiej fantazji korporacyjnej, jaką jest restauracja Olive Garden, musi niszczyć duszę.Rebranding pogorszył Olive Garden

Ogród Oliwny

Olive Garden, podobnie jak wiele restauracji typu „casual dining”, odnotowuje stały spadek sprzedaży w ciągu ostatnich kilku lat. Tak więc szefowie Olive Garden zebrali się razem i zdecydowali, że to, czego naprawdę potrzebuje firma, to nie lepsze jedzenie czy lepsza obsługa, ale raczej nierozważna i niepotrzebna przeróbka. Wprawdzie stary zielony napis na stiukowym tle wyglądał nieco kiczowato, ale był co najmniej charakterystyczny i nie było to najgorsze w tym miejscu.

Zastąpienie było niezwykłe, ponieważ było całkowicie nijakie i nie poszło niezauważony na , a najmniej przez giełdę. Wartość akcji spółki dominującej Olive Garden Garden spadła o 5 procent w dniu ujawnienia nowego logo. Równie dobrze mogliby zdecydować się na powtórzenie zdjęć jedzenia do menu: rzeczywiste jedzenie wychodzące z kuchni nadal wyglądałoby jak śmieci, ale przynajmniej kosztowałoby to mniej, a większość ludzi nie przejmowałaby się wystarczająco ogłoszenie.

Olive Garden próbował zatrudnić więcej pracowników w niepełnym wymiarze godzin, aby obniżyć koszty

Serwer Olive Garden

W 2012 roku ustawa o przystępnej cenie miała dwa lata i nie działała jeszcze na wszystkich butlach. Różne części ustawy wchodziły w życie w różnym czasie, a jedna jej część, mandat pracodawcy, byłaby jedną z ostatnich. Mandat pracodawcy wymaga, aby pracodawcy zatrudniający ponad 50 pracowników zapewniali ubezpieczenie zdrowotne każdemu, kto pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy (definiowanym jako ponad 30 godzin tygodniowo) pod groźbą kary podatkowej. I choć minęły dwa lata, zanim stało się to prawem, Darden Restaurants, właściciel Olive Garden, zaczynał się martwić. W tym czasie Darden zatrudniał około 185 000 osób, z czego prawie 50 000 uważano za pełnoetatowych, więc Darden musiał w końcu wydać trochę pieniędzy. Ale była luka. Ponieważ prawo dotyczyło wyłącznie pracowników pracujących dłużej niż 30 godzin, koszty świadczenia opieki zdrowotnej można by zmniejszyć poprzez skrócenie godzin pracy obecnych pracowników poniżej limitu 30 godzin.

W niektórych restauracjach na czterech obszarach targowych Olive Garden próbował zmienić poziom zatrudnienia z pracowników pełnoetatowych na pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Wyniki nie były pozytywne: wewnętrzne ankiety wykazały, że zadowolenie zarówno pracowników, jak i klientów w lokalizacjach testowych spadło. Kilka miesięcy po ogłoszeniu testów Darden poinformował, że to nie będzie ciąć każdy pełnoetatowy personel do mniej niż 30 godzin tygodniowo. Ponieważ jednak rotacja pracowników w firmie wynosi około 50 procent rocznie, nie wykluczało to w przyszłości zatrudniania większej liczby pracowników w niepełnym wymiarze godzin w ramach urlopów pełnoetatowych. Ten sam wynik, tylko trochę wolniej.

Olive Garden poprosił policjanta dyżurnego o odejście, ponieważ miał przy sobie broń

policjant w Olive Garden

Ponieważ przepisy dotyczące noszenia ukrytej broni rozprzestrzeniają się w całym kraju, a coraz więcej osób wychodzi publicznie z bronią palną, nie jest szczególną niespodzianką, że niektóre firmy zdecydowały się umieścić znaki zakazujące tym ludziom noszenia broni na ich własność. Olive Garden jednak do nich nie należy. To sprawia, że ​​doświadczenie funkcjonariusza policji w Kansas City Michael Holsworth podwójnie zaskakujące.

Według posta na Facebooku, który opublikował po incydencie, powiedział, że w 2015 roku wszedł do restauracji Olive Garden w Independence w stanie Missouri, aby spotkać się z rodziną na lunchu. Ale nie był tam na długo przed tym, jak podszedł do niego członek personelu i poinformował, że w restauracji nie wolno wpuszczać broni. Oficer Holsworth był na służbie i miał na sobie mundur i początkowo myślał, że pracownik żartuje. Okazało się jednak, że była śmiertelnie poważna i ostatecznie opuścił restaurację. Po opublikowaniu przez funkcjonariusza informacji o swoich doświadczeniach na Facebooku, publiczna reakcja była szybka, szczególnie ze strony gliniarzy i zwolenników noszenia ukrytej broni. Olive Garden szybko się bronił i szybko przeprosił Holswortha, ale szkody zostały wyrządzone. Szkoda, bo Olive Garden nie stać na rozgniewanie kolejnych klientów, a już na pewno tych uzbrojonych.

Olive Garden został zatrzaśnięty przez własnych udziałowców

Ogród Oliwny

Każda firma musi od czasu do czasu oczekiwać konstruktywnej krytyki; to prawie nieuniknione. Ale przynajmniej jeśli przychodzi, pochodzi od nieznajomych... zwykle. To znaczy, chyba że jesteś Olive Garden, ponieważ wtedy krytyka pochodzi z trochę bliżej domu . W 2014 r. jeden z udziałowców Olive Garden, fundusz hedgingowy o nazwie Starboard Value, zdecydował, że spróbuje wymusić poprawę w przeciętnym biznesie, przeprowadzając własne dochodzenie, a następnie udostępniając wyniki opinii publicznej. A dla każdego, kto nie jest zatrudniony w Olive Garden, jest to całkiem zabawna (ale nie zaskakująca) lektura.

Raport wyszczególnił cały zbiór problemów, w tym źle przygotowane jedzenie, spadające standardy, słabą obsługę, dziwaczne pozycje menu i wyraźnie nie-włoski dania takie jak hamburgery i hiszpańskie tapas. (Wskazówka tkwi w nazwie tego ostatniego.) Raport ujawnił nawet decyzję Olive Garden o wydłużeniu gwarancji na swoje doniczki kosztem smaku, osiągniętą przez nie dodając soli do wody makaronowej . To dosłowne przestępstwo przeciwko włoskiemu jedzeniu. „Włoska” restauracja, która nie soli wody z makaronu, będzie zmierzać do śmieci na długo przed garnkiem do gotowania i nie ma na to żadnej gwarancji.

Olive Garden przez pomyłkę podał alkohol 10-letniemu chłopcu

chłopiec z drinkiem w Ogrodzie Oliwnym

Okazuje się, że większość dzieciaków próbujących zdobyć alkohol nieletnich robi wszystko źle. Może gdyby poszli do Olive Garden i zamówili koktajl Frullato, mieliby szczęście i zamiast tego dostali koktajl z rumem. Przynajmniej tak to działało dla jednego 10-latek w Indianapolis , który pojechał tam z rodziną. Gdy kelnerka zorientowała się w swoim błędzie, poinformowała o tym dyrekcję, która poinformowała o tym rodziców, którzy natychmiast zabrali chłopca do szpitala na badanie kontrolne. Nic dziwnego, że chłopiec był w porządku. Kelnerka mogła żałować swojej uczciwości, ponieważ wkrótce straciła pracę i prawdopodobnie sama potrzebowała drinka.

Olive Garden zrobił kilka podejrzanych rzeczy z napiwkami

napiwek w Ogrodzie Oliwnym

Olive Garden nie chce wydawać na koszty personelu więcej, niż jest to absolutnie konieczne. Jeśli kontrowersje związane z ubezpieczeniem zdrowotnym Cię o tym nie przekonały, to po prostu może. W 2011 r. Darden wprowadził nową zasadę, która wymagała od pracowników recepcji, takich jak kelnerzy, dzielenia się częścią napiwków z personelem, który tradycyjnie nie miał napiwków, jak pomoc kelnerska i barmani. Pod pewnymi względami może to wyglądać na próbę zapewnienia wszystkim pracownikom równego traktowania i Darden z pewnością próbował to promować, ale prawda jest zupełnie inna.

Pracownicy, którzy nie otrzymują napiwków, zwykle otrzymują co najmniej pensję minimalną, ale ludzie tacy jak kelnerzy i kelnerki, którzy otrzymują napiwki, mogą otrzymać znacznie mniej, ponieważ ich napiwki będą stanowić różnicę. Oficjalnie wymagając dzielenia się napiwkami z personelu, Darden może legalnie obniżyć pensje barmanów i pomocników kelnera poniżej płacy minimalnej i zaoszczędzić dużo pieniędzy. To, co w praktyce sprowadza się do tego, że Olive Garden obniża pensje i pozwala na dalsze rozpowszechnianie napiwków klientów. Rachunek płac Dardena może spaść, ale jego rachunek za karmę jest prawdopodobnie głęboko zaniepokojony i od dawna spóźniony na zapłatę.

Olive Garden został uwikłany w oszustwa związane z kartami kredytowymi

karty kredytowe w Olive Garden

Zdarza się tak często, że nawet o tym nie myślisz: kończysz posiłek, oddajesz kartę kredytową i patrzysz, jak znika z oczu. Na szczęście prawie wszystkie serwery, które spotykasz, są całkowicie uczciwe i nie robią nic poza przeciągnięciem karty przez czytnik, aby pobrać opłatę za zamówiony posiłek. Niestety, jeden klient Olive Garden w St. Louis znalazł serwer, który nie był tak uczciwy: 18-latek Anderson Ham po prostu ukradł kartę kredytową klienta prosto ze stołu. Jamon zebrał 3000 dolarów opłat na karcie, kupując takie rzeczy jak gitary i konsole do gier. Zrobił to, mając na sobie mundur Olive Garden i plakietkę z nazwiskiem, więc policja szybko go wytropiła.

Potencjalnie bardziej udane oszustwo związane z kartą kredytową zostało przeprowadzone w kolejny Ogród Oliwny , tym razem w Jacksonville na Florydzie, gdzie dwóch mężczyzn miało dane karty kredytowej klientów wielu lokalnych restauracji, w tym jednej Olive Garden. Policja w końcu namierzyła serwer w restauracji Olive Garden, który kradł informacje dla mężczyzn, a ona została zwolniona z pracy i aresztowana. Na szczęście dla większości ludzi szanse na oszustwo w Olive Garden są dość duże… przynajmniej jeśli chodzi o karty kredytowe.

czy burger king jest bankrutem?

Kelner z Olive Garden powiedział klientom, że ma raka, aby uzyskać lepsze napiwki

Ogród Oliwny w wiadomościach youtube

Jeśli weźmiesz pod uwagę, że ich praca nie wiąże się z korzyściami zdrowotnymi i są zobowiązani do dzielenia się wskazówkami, zrozumiesz, jeśli pracownicy Olive Garden byli trochę niezadowoleni z ich sytuacji. Ale nawet to nie usprawiedliwia działań byłego kelnera Jasona Kisnera, który został zwolniony z pracy w Olive Garden pod koniec 2016 roku, ponieważ fałszywie powiedział swoim klientom, że ma raka, tylko po to, by uzyskać lepsze napiwki. Zgłosili się świadkowie słysząc, jak chwali się z innymi kelnerami, że otrzymał 100 dolarów napiwku. Po tym, jak historia zaczęła krążyć w mediach społecznościowych, więcej klientów zgłosiło się, by narzekać, że dawali hojne napiwki, niektóre nawet do 125 USD. Kiedy Olive Garden dowiedział się o oszustwie, Kisner został zwolniony.

Olive Garden wydał również oświadczenie, w którym określił działania Kisnera jako niezgodne z wartościami firmy. Ale ponieważ Olive Garden bardzo stara się uniknąć zapewniania pracownikom ubezpieczenia zdrowotnego i zmusza ich do dokładania się do pensji swoich współpracowników, trudno nie dojść do wniosku, że działania Kisnera były bardzo podobne do tak zwanych „wartości firmowych” Olive Garden. reszcie z nas lepiej znany jako „naga chciwość”.

Fettuccine Alfredo z Olive Garden to zdzierstwo

Fettuccine z Ogrodu Oliwnego Alfredo

Dzięki internetowi konsumenci mają większą niż kiedykolwiek wcześniej wiedzę na temat swoich ulubionych placówek. Nie zawsze jest to dobra wiadomość, zwłaszcza jeśli chodzi o pyszną fettuccine Alfredo z Olive Garden. ZA Reddit wątek pytający pracowników sieci restauracji: „Jakiego dania nie zamawiać i dlaczego?” ujawniliśmy kilka mniej niż pikantnych szczegółów dotyczących niektórych z naszych ulubionych restauracji. Niestety Olive Garden nie był odporny na krytykę.

Według Redditora zajmuje to tylko kucharzy 20 sekund na zrobienie fettuccine Alfredo . W rzeczywistości danie z makaronem kończy się tak szybko, że „serwery celowo czekają z wysłaniem zamówienia do kuchni, aby wyglądało na bardziej autentyczne”. Biorąc pod uwagę, że w sieci kosztował 19,49 USD Lokalizacja Time Square lokalizacji w czasie tego artykułu i udało nam się zrobić czteroosobową przepis na naśladowcę w mniej niż dziesięć minut (gdzie cała partia kosztuje mniej niż 10 USD), widzimy, co oznacza nasz Redditor: Robienie fettuccine Alfredo w domu smakuje tak samo dobrze i pozwala zaoszczędzić mnóstwo gotówki.