Shady Things Sam's Club nie chce, żebyś wiedział

Sam Obrazy Getty

Jest powód, dla którego tak wielu konsumentów jest gotowych wydać ciężko zarobione pieniądze na roczną składkę członkowską na zakupy w supermarkecie Sam's Club: czują, że otrzymują tam jedne z najlepszych ofert i uwielbiają produkty, które mają w stanie kupić. Klub Sama jest również ulubieńcem wielu ze względu na popularne przedmioty, które oferują klientom — na przykład gigant nadmuchiwane pływaki basenowe i super tanie 2-funtowe plastry boczku .


Ale nie zawsze są to dobre wieści dla tego magazynu Walmart: Sam's Club miał sporo wzlotów i upadków, a oni zwykle starają się jak najlepiej ukryć te upadki przed swoimi członkami i opinią publiczną jako całością (czy możesz naprawdę ich winić?). Jednak prawda zawsze wyjdzie na jaw, a są pewne podejrzane rzeczy, których firma nie chce, abyś wiedział o ich praktykach biznesowych. Niezależnie od tego, czy jesteś członkiem, czy myślisz o tym, aby nim zostać, powinieneś znać te prawdy dotyczące Klubu Sama:Mogli sprzedać rzeczy, których nie powinni mieć

Sam Obrazy Getty

Jedną z rzeczy, z których znany jest Sam's Club, podobnie jak wiele hurtowni, jest sprzedawanie markowych przedmiotów (nie tylko jedzenia!) za znacznie niższą cenę niż konkurencja. Ale jak się okazuje, nie zawsze mieli pozwolenie na sprzedaż reklamowanych przez siebie rzeczy. Jednym z przykładów jest sytuacja, gdy firma rowerowa Trek publicznie stwierdziła, że ​​jest zszokowana sprzedażą swoich rowerów w magazynie. W 2016 r. Sam's Club wymienił na swojej stronie internetowej niektóre męskie i damskie rowery górskie Trek, które można kupić tylko online, za ponad 100 USD taniej niż na stronie Trek. Rzecznik Treka powiedział: MÓZG że Klub Sama „nie kupił ich bezpośrednio od Treka”, mówiąc, że badają, w jaki sposób zdobyli rowery. Dodał: „Trek nie planuje sprzedawać rowerów w Sam's Club ani w jakimkolwiek innym dużym sklepie detalicznym”.
A w 2006 roku podobna sytuacja miała miejsce w przypadku designerskiej marki Fendi. Pieniądze CNN poinformował, że marka pozwała Sam's Club za sprzedaż podróbek torebek, portfeli i breloczków w swoich sklepach, mówiąc, że „Walmart nie ma umowy kupna z Fendi ani z nikim powiązanym z firmą”. Torby były sprzedawane po obniżonych cenach, w niektórych przypadkach nawet 295 USD, gdzie Fendi twierdziła, że ​​oryginalna wersja będzie sprzedawana za 925 USD. Rzecznik Walmarta powiedział, że „polityka firmy zabrania sprzedawcom sprzedaży podróbek” i broni ich marki.

Wpadli w kłopoty z Medicaid

Sam Obrazy Getty

Sklepy Sam's Club oferują również aptekę, która jest udogodnieniem dla wielu gości. Ale w 2018 roku firma miała kłopoty z Medicaid z powodu pewnych praktyk, które miały miejsce. Według komunikat prasowy z Biura Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych w Dystrykcie Minnesota pojawiła się skarga, że ​​zarówno apteki Walmart, jak i Sam's Club regularnie zapisują beneficjentów pomocy medycznej (Medicaid) do programu automatycznego uzupełniania leków, a następnie wystawiają rachunki za receptę na Medicaid. Było to naruszenie zasad i przepisów stanowych, ponieważ Minnesota (i 20 innych stanów USA) nie zezwala aptekom na automatyczne uzupełnianie recept opłaconych przez stanowy program Medicaid bez wyraźnej prośby beneficjenta.Podobno pracownicy apteki byli tymi, którzy zgłosili naruszenie kierownikom firmy, ale nawet po tym, Walmart i Sam's Club automatycznie uzupełniali recepty. Ostatecznie Walmart Stores, Inc. i Sam's West, Inc. zgodziły się zapłacić łącznie 825 000 USD w celu rozwiązania naruszeń związanych z fałszywymi roszczeniami.

Zaangażowali sędziego

Sam Obrazy Getty

Jako gigantyczna, dobrze znana firma, nie jest niespodzianką, że Sam's Club był częścią wielu, wielu procesów sądowych w swoim czasie. Kilka się jednak wyróżnia, jak ten, w którym wydaje się, że pracownicy Klubu Sama mogli zaangażować sędziego. W 2010, Konsumpcjonista poinformował, że 46-letni sędzia miejski z Brownsville w Teksasie złożył pozew przeciwko Sam's Club i Walmart Stores Inc. za okropne doświadczenie w obsłudze klienta, w wyniku którego został aresztowany i mimowolnie zaangażował się w dwie placówki zdrowia psychicznego.Sędzia powiedział, że poszedł do Klubu Sama, aby kupić diamentowe kolczyki dla swojej żony, a pracownicy wypytywali go o jego zakup. Wywiązał się słowny spór, który pogorszył się na tyle, że sędzia został aresztowany, a następnie umieszczony w zakładzie zdrowia psychicznego. Został zwolniony dwa tygodnie później po tym, jak sąd uznał go za nieszkodliwego dla siebie i innych, ale kilka dni później jego przyjaciele i rodzina umieścili go w szpitalu w drugiej placówce z powodu „niepokojącego” zachowania. Otrzymał nakaz sądowy i został zwolniony, ale następnie pozwał Sam's Club za złożenie „fałszywego raportu do Departamentu Policji w Brownsville, w którym twierdził, że był winny zakłócania porządku i gróźb terrorystycznych”.

Zostali pozwani za dyskryminację niepełnosprawności

Sam Obrazy Getty

Znasz te darmowe próbki, z których słynie sklep? Cóż, przysporzyli firmie wiele kłopotów. W 2018 r. Sam's Club został uderzony federalnym pozwem przez amerykańską Komisję ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) w imieniu setek pracowników, którzy rozdają wszystkie bezpłatne próbki żywności zarówno w sklepach Walmart, jak i Sam's Club. Według St. Louis Post-Dispatch , pozew twierdził, że ich szefowie naruszali ochronę osób niepełnosprawnych, mówiąc, że kiedy przejęła władzę Crossmark Inc. z Plano w Teksasie, wprowadzili zasady, które naruszały ustawę o niepełnosprawnych Amerykanach.

Kim jest ta pani kurczaka Popeyes?

EEOC wspomniał o kilku przykładach, na przykład o pracowniku, któremu pozwolono używać stołka podczas rozdawania próbek... dopóki nie przejął go Crossmark. Nie tylko odmówili jej pozwolenia na usiąść, ale także zwolnili ją ze stanowiska. W pozwie zażądano „odszkodowań pieniężnych dla członków proponowanej grupy pracowników, których to dotyczy, oraz orzeczenia sędziego, które wymagałoby od firmy zapobieżenia przyszłej dyskryminacji”.

…i za dyskryminację pracownika transpłciowego

Sam Obrazy Getty

Sprawa o niepełnosprawność nie była pierwszym przypadkiem, w którym Sam's Club został pozwany za dyskryminację. W 2017 roku firma została pozwana za dyskryminację pracownika transpłciowego w sprawie, która przyciągnęła duże zainteresowanie opinii publicznej. Według Chicago Tribune Charlene Bost, transpłciowa kobieta, pozwała Sam's Club, mówiąc, że została niesłusznie wyrzucona z North Carolina Sam's Club po tym, jak wielokrotnie skarżyła się na nękanie ze strony współpracowników.

Bost rozpoczęła pracę w sklepie w 2004 roku i dopiero w 2008 roku zaczęła przemieniać się w kobiecą tożsamość. Twierdziła, że ​​przed publicznym przejściem otrzymała wiele pochwał i awans na przełożonego. Według Bosta nękanie zaczęło się, gdy przechodziła transformację i twierdziła, że ​​współpracownicy nazywali ją „to coś z nastawieniem”. Powiedziała też, że była wielokrotnie nękana przez swojego bezpośredniego przełożonego, który nazywał ją „to” w obecności innych pracowników i brał udział w niechcianym kontakcie fizycznym, a także pisał fałszywe naruszenia przeciwko Bostowi, które doprowadziły do ​​jej zwolnienia.

Bost zażądał niesprecyzowanego odszkodowania pieniężnego i chciał, aby sąd nakazał Klubowi Sama szkolenie pracowników, aby zapobiec przyszłemu nękaniu innych pracowników transpłciowych.

Zmusili pracowników do pracy za darmo

Sam Obrazy Getty

Sposób, w jaki Sam's Club traktuje pracowników, przez jakiś czas był wyraźnie kwestionowany, co zostało ponownie pokazane w dwóch oddzielnych procesach sądowych. W 2002 roku New York Times poinformował, że istnieje pozew zbiorowy, a także indywidualne pozwy przeciwko Walmart i Sam's Club w 28 stanach za niepłacenie pracownikom za pracę po godzinach. Jedna z byłych pracownic, Verette Richardson, twierdziła, że ​​czasami pracowała do trzech godzin bez wynagrodzenia, mówiąc: „Chcieli, abyśmy wykonywali dużo pracy za darmo. Firma, która zarabia miliardy dolarów, nie musi tego robić”.

W odpowiedzi rzecznik Walmart powiedział: „Praca po godzinach jest rzadkim i odosobnionym problemem, który korygujemy, gdy tylko dowiadujemy się o tym. Polityką Wal-Martu jest właściwe płacenie swoim pracownikom za przepracowane godziny.

Od tego czasu toczą się podobne procesy. Według NBC , kalifornijskie jury przyznało pracownikom Walmartu 172 miliony dolarów za nielegalnie odmówioną przerwę na lunch w 2006 roku, podczas gdy w Kolorado rozstrzygnęli podobną sprawę za 50 milionów dolarów. W tym samym roku sędzia zatwierdził pozew zbiorowy przeciwko Walmart Stores Inc. złożony przez pracowników w Pensylwanii, którzy stwierdzili, że są zmuszani do pracy po godzinach. A w 2018 roku pozew zbiorowy przeciwko Walmartowi i Sam's Club, kwestionując ich „praktyki pomiaru czasu, które rzekomo nie uwzględniają pracy poza godzinami przed i po zmianie”.

Ich gwarancja świeżości może niewiele znaczyć

Sam Instagram

W 2014 roku Sam's Club został spoliczkowany kolejnym pozew zbiorowy , ten zupełnie inny: chodziło o gwarancję świeżości, która może nie była tak wielka, jak się twierdziło. Myriam Fejzulai, klientka z Południowej Karoliny, członek Sam's Club od ośmiu lat, twierdziła, że ​​Sam's Club wielokrotnie naruszał ich gwarancję świeżości wraz z nią i innymi klientami, którzy twierdzili, że istnieje 200% gwarancja zwrotu pieniędzy na wszystkie świeże mięso, owoce morza , piekarnia i produkcja. Osoby niebędące członkami otrzymują 100% gwarancję zwrotu pieniędzy”. Członkowie mają do wyboru zwrot 200 procent lub pełny zwrot pierwotnej ceny oraz wymianę przedmiotu.

Fejzulai powiedziała, że ​​w ciągu kilku lat zwróciła znaczną ilość „świeżego mięsa, wypieków i produktów” i twierdziła, że ​​nigdy nie otrzymała zwrotu więcej niż cena zakupu przedmiotu lub zaoferowała zakup powrotny plus produkt zastępczy. W pozwie stwierdzono: „Biorąc pod uwagę, że Sam's ma, zgodnie z informacjami i przekonaniami, ponad 47 milionów członków, powód twierdzi, że Sam's nie dotrzymał 200% gwarancji świeżości dla wielu tysięcy, jeśli nie milionów swoich członków”.

Według Akcje najwyższej klasy , ugoda zbiorowa rozwiązała to roszczenie w 2018 roku, wraz z podobną, ale osobną sprawą wniesioną w Kalifornii, z Sam's Club oferującym fundusz ugody w wysokości 6 milionów dolarów.

Możesz nie oszczędzać tak dużo, jak myślisz

Sam Instagram

Urok zakupów w takich miejscach jak Sam's Club polega nie tylko na hurtowym kupowaniu żywności — chodzi głównie o oszczędzanie pieniędzy na niezbędne artykuły. Ale wartość produktów sprzedawanych przez sklepy takie jak Sam's Club była już wcześniej kwestionowana, raport na temat Fox Biznes mówi, że możesz nie oszczędzać tak dużo, jak myślisz, że jesteś z tym członkostwem.

Raport wskazuje, że ceny są rzeczywiście niższe w takich miejscach jak Sam's Club w porównaniu ze sklepem typu BJ's czy tradycyjnymi sklepami spożywczymi. Michael Clayman, redaktor i scenarzysta w Warehouse Club Focus, powiedział Motley głupiec (przez Lis ), że wyniki sprawozdawczości cenowej „wykazują ogromne oszczędności, jakie konsument uzyskuje, robiąc zakupy w klubie w porównaniu z pozostałymi dwoma”.

Ale o to chodzi: nie chodzi tylko o cenę. Billie Blair, psycholog organizacji i dyrektor generalny Change Strategists, Inc., powiedziała, że ​​z powodu „opłat członkowskich, marnotrawstwa z nadmiernego kupowania (produktów itp.), konieczności kupowania dużych ilości (produkty w puszkach, które leżą na półkach i muszą zostać wyrzucone ) itp.”. większość „klubów magazynowych prawie nigdy nie oszczędza pieniędzy dla indywidualnego kupującego”. Innymi słowy: jeśli wyrzucasz jedzenie, ponieważ kupiłeś go za dużo, plus płacisz roczną opłatę, prawdopodobnie nic nie oszczędzasz. Jeśli robisz zakupy mądrze, kupując tylko to, czego potrzebujesz i z czego będziesz korzystać, masz potencjał, aby zaoszczędzić — w przeciwnym razie nie masz szczęścia.

Prezes został oskarżony o uprzedzenia wobec białych mężczyzn

Sam Obrazy Getty

W 2015 roku Rosalind Brewer, była dyrektor generalna Sam's Club, pierwsza kobieta i pierwsza Afroamerykanka, która kierowała oddziałem w Walmarcie, znalazła się pod ostrzałem z powodu komentarzy, które niektórzy postrzegali jako uprzedzenia wobec białych mężczyzn. W rozmowie z CNN , Brewer omówiła różnorodność, której „wymaga” od swojego zespołu, mówiąc, że jest to coś, o czym rozmawiała również ze swoimi dostawcami. Powiedziała, że ​​podczas jednego spotkania z dostawcą: „Cała druga strona stołu to samiec rasy kaukaskiej. To było interesujące. Dodała, że ​​nie chce z nimi rozmawiać, ponieważ nie ma innej samicy i że „zadzwoni” w tej sprawie do dostawcy.

Jej komentarze natychmiast spotkały się z reakcją w mediach społecznościowych, a ludzie nazywali Brewera „rasistą” i używali hashtagu #boycottracistsamsclub, aby gromadzić zwolenników. Doug McMillon, prezes i dyrektor generalny Walmart, napisał w oświadczeniu, że wspierają firmę Brewer, mówiąc: „Roz po prostu próbowała powtórzyć, że wierzymy, iż zróżnicowane i integracyjne zespoły przyczyniają się do silniejszego biznesu. To wszystko i popieram ten ważny ideał”.

Krytykowano ich za zamykanie sklepów bez uprzedzenia po ogłoszeniu podwyżki

Sam Obrazy Getty

W styczniu 2018 r. Walmart ogłosił, że zamknie 63 sklepy Sam's Club w całym kraju, przekształcając je w centra realizacji zamówień online. Według Wiadomości CBS , dyrektor generalny John Furner powiedział: „Wiemy, że to trudna wiadomość dla naszych współpracowników i pracujemy nad umieszczeniem jak największej ich liczby w pobliskich lokalizacjach”, dodając, że „podejmujemy te decyzje w ramach prowadzenia zdrowego biznes.'

Kontrowersje wywołały tysiące pracowników, którzy zostali zwolnieni. Ogłoszenie pojawiło się tego samego dnia, w którym Walmart ogłosił, że podnosi swoją minimalną płacę do 11 dolarów za godzinę. Według Egzaminator Waszyngtonu , firma ogłosiła również, że będzie dawać pracownikom do 1000 dolarów premii z powodu nowych obniżek podatków. Według Insider biznesowy , większość zwalnianych pracowników nie była nawet świadoma tego, co się dzieje, dopóki nie pojawili się tego dnia w pracy. Niektórzy dowiedzieli się o zamknięciu sklepu dzięki znakom na zamkniętych drzwiach. Wielu uważało, że zaskakujące zamknięcia zostały potraktowane w niewłaściwy sposób.

Są tam przedmioty, których zdecydowanie nie warto tam kupować

Sam Instagram

Być może zostało udowodnione, że ceny w Sam's Club znajdują się na dolnym końcu spektrum, jeśli chodzi o inne duże sklepy detaliczne i sklepy spożywcze, ale to nie znaczy, że wszystko jest świetnym zakupem. Eksperci powiedzieli Zegarek rynku że podczas gdy niektóre rzeczy są prawie zawsze dobre (takie jak części samochodowe, leki i alkohol), jest kilka rzeczy, których nie powinieneś zawracać sobie głowy kupowaniem hurtowym.

Według ekspertów książki, płyty CD i DVD można znaleźć taniej na Amazon. Jon Lal, dyrektor generalny i założyciel firmy Bądź oszczędny , powiedział, aby unikać kupowania łatwo psujących się produktów spożywczych, takich jak przyprawy, takie jak majonez i keczup, wyjaśniając, że te masowe produkty prawdopodobnie się zepsują, ponieważ nie można ich spożyć na czas. Erin Konrad, rzecznik prasowy KuponPal , powiedział, że pieluchy można znaleźć taniej w miejscach takich jak Target i Amazon. Matthew Ong, analityk ds. handlu detalicznego NerdPortfel , powiedział Zegarek rynku ten detergent do prania w dużych ilościach może szybko stracić swoją skuteczność, co oznacza, że ​​prawdopodobnie zmarnujesz na to pieniądze, ponieważ nie zdążysz go zużyć na czas. Wreszcie Konrad i Ong zgodzili się, że artykuły papiernicze (takie jak papier toaletowy i chusteczki higieniczne) można znaleźć taniej w Target lub sklepach spożywczych z kuponami.

Krytykowano ich za to, że nie traktują pracowników tak dobrze, jak robi to Costco

Sam Obrazy Getty

Jednym z największych konkurentów Sam's Club jest Koszto , kolejny duży sprzedawca detaliczny znany z doskonałych cen, a zwłaszcza z bardzo dobrego traktowania swoich pracowników. Costco było chwalone za doskonałe zarobki i świadczenia i wydaje się, że Sam's Club po prostu nie może się równać. W 2008, Łupek poinformował, że pracownicy Klubu Sama zarabiali początkową pensję w wysokości 10 dolarów za godzinę i 12,50 dolara po czterech i pół roku. Nowy pracownik Costco zaczynał od 11 dolarów za godzinę, zarobił 19,50 dolarów po czterech i pół roku i otrzymał „dodatkowe czeki”, premię w wysokości ponad 2000 dolarów co sześć miesięcy.

Są ku temu powody: jednym z nich jest to, że według Łupek , Costco sprzedaje droższe przedmioty niż Walmart i Sam's Club. Pracownicy Costco mogą być również członkami związku Teamster, podczas gdy żaden z pracowników Walmart nie jest.

Dlaczego więc Sam's Club nie oferuje takich samych zarobków? Tim Worstall w Forbes uważa, że ​​może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku, mówiąc: „[Około] 700 000 ludzi straciłoby pracę w Wal-Marcie. Jest to, myślę, że się zgodzisz, dość wysoki wynik, który poddaje w wątpliwość pogląd, że podniesienie płac nie ma wpływu na bezrobocie.

Wielu uważa, że ​​Costco jest lepszą opcją pod względem jakości żywności i cen

Sam Instagram

klub Sama i Koszto wyraźnie są często porównywani, a inną rzeczą, którą ludzie lubią, jest porównywanie swoich produktów ze sobą. Gdy MSN Po porównaniu tych dwóch w 2018 r. zdecydowano, że „osiedlili się na Costco – o włos”. Wynikało to z „bardzo małej przewagi cenowej”: Sam's Club ma tańsze członkostwo roczne, ale Costco miał lepsze ogólne oszczędności. MSN Okazało się również, że Costco ma większy wybór w sklepie, towary z wyższej półki, tańsze recepty i większe nagrody. Z drugiej strony Sam's Club radził sobie lepiej ze wsparciem technicznym dla elektroniki, oferował więcej opcji płatności i miał więcej lokalizacji.

Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe produkty, Kuchnia , na przykład, przeprowadził test smaku porównując kurczaki z rożna Sam's Club z kurczakami z rożna Costco. Doszli do wniosku, że kurczak z rożna w Costco smakował lepiej. W jednym Reddit wątek , jeden z użytkowników napisał: „Kupowałem w obu, są podobne, ale moim zdaniem Costco konsekwentnie wygrywa pod względem jakości i smaku”. Inny użytkownik zgodził się, mówiąc: „Za każdym razem wybieram Costco. Bardziej podoba mi się jakość mięsa, a marka Kirkland sprawdza się prawie we wszystkim. I dobrze traktują i PŁACĄ swoich pracowników”. Costco wydawało się być faworytem.