Szokująca ilość pieniędzy Najdroższe ciasto na świecie było warte

złoty tort weselny

Jeśli chodzi o większość kosztowny ciastka świat ma do zaoferowania, po prostu możesz być zaskoczony, jak drogie mogą być te desery. Większość ciastek z najwyższej półki, o których warto wspomnieć, należała do par celebrytów w dniu ślubu (via Bakingo ). Na przykład, Tort weselny księżnej Diany znajdował się na dolnym końcu skali, osiągając 40 000 USD. Gucci Mane i Ślub Keyshii Ka'oir Ciasto było na wyższym poziomie za 75 000 $, a nawet użył szabli, aby je pokroić. Jednak najdroższy do tej pory tort na świecie został kupiony przez nieznanego nabywcę.


Według CNBC , rekord najdroższego ciasta wynosił kiedyś skromne 50 milionów dolarów. Nowy rekord został ustanowiony przez Debbie Wingham, brytyjską projektantkę, która najwyraźniej uwielbia bić luksusowe rekordy, takie jak ten. Jej pierwszy posmak rozgłosu pochodził z zaprojektowania najdroższej sukienki za 17,7 miliona dolarów. Ale to nic w porównaniu z rekordem ciasta, który ustanowiła.Nienazwany nabywca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich kupił swój rekordowy tort na przyjęcie z okazji urodzin i zaręczyn jego córki w 2015 roku. Tort kosztował 75 milionów dolarów. Niestety nie był to najładniejszy tort, jaki kiedykolwiek powstał. Ale został zrobiony z najbardziej luksusowych składników i dekoracji, jakie można kupić za pieniądze, co spowodowało tak wysoką cenę.
Co sprawiło, że ten deser jest tak drogi?

Debbie Wingham z ciastem o wartości 75 milionów dolarów Facebook

Według CNBC, specjalny deser o wartości 75 milionów dolarów był tortem pokazowym na wybiegu, który miał sześć stóp długości i zabrał ponad 1100 godzin. Wingham powiedział, że ciasto zostało wykonane z „Madagaskańskiej wanilii z kremem mascarpone i konfiturą truskawkową”, a także „potrójnej belgijskiej czekolady z czekoladowym ganache i kremem czekoladowym z truflami”. Więc nawet jeśli ciasto nie było najładniejsze, musiało smakować wyśmienicie.

1000-funtowy tort zawierał wyrzeźbionych ludzi, odzież couture oraz akcesoria zaprojektowane przez Wingham. Zawierało 250 funtów fondant i innych słodkich dobroci. Aby to wszystko zakończyć i naprawdę wyjaśnić wygórowaną cenę, tort zawierał 4000 diamentów w czterech kolorach: różowym, żółtym, białym i czarnym. Niektóre z nich też nie były małymi kamieniami.CNBC twierdzi, że ciasto miało „5,2 karatowy różowy diament, 6,4 karatowy żółty diament i 15 pięciokaratowych białych diamentów”, których wartość wynosiła ponad 45 milionów dolarów. Oczywiście było też „400 jednokaratowych i 73 trzykaratowych białych diamentów wraz z 75 trzykaratowymi czarnymi diamentami”, aby zakończyć ciasto. Mając tyle diamentów na samym deserze, musisz się zastanowić, jak wyglądały zaręczyny i obrączki ślubne młodej panny młodej.