Znaki metra mogą nie być już w pobliżu

Restauracja metra Yuriko Nakao / Getty Images

Z więcej niż 41 000 lokalizacji w ponad 100 krajach można bezpiecznie założyć, że prawdopodobnie istnieje Metro w pobliżu, bez względu na to, dokąd idziesz. W 2019 roku był to największa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych — z prawie 10 000 więcej lokalizacji niż druga co do wielkości sieć, Starbucks . Takie liczby rzekomo mówią o firmie stojącej na solidnych podstawach, bez troski o jej perspektywy na przyszłość. Gdyby tylko życie było tak różowe dla wszechobecnego sklepu z kanapkami.


koszt ciasta z piekarni

Sytuacja Subwaya od pewnego czasu ma tendencję spadkową. Subway, niegdyś postrzegana jako świeża, wyjątkowa i zdrowa opcja na rynku restauracji szybkiej obsługi, stała się przestarzałą i źle zarządzaną marką. Wiele złych decyzji wyszło na jaw, co spowodowało, że łańcuch cierpi przez kilka zdecydowanie złych lat. W rzeczywistości liczby z roku na rok spadały od 2015 roku.Ale nie chodzi tylko o pieniądze dla tej znanej sieci restauracji. Od korporacyjnego chaosu po rosnącą konkurencję, istnieje wiele znaków, że dni Subwaya mogą być policzone. To są znaki, że metro może nie być już dłużej.
Sklepy metra już zamykają się w coraz szybszym tempie

Restauracja metra Jeremy Moeller/Getty Images

Nic nie wskazuje bardziej na rychły upadek Subwaya niż fakt, że wiele sklepów restauracji już na dobre zamknęło swoje drzwi. Lokalizacje są stale zamykane w alarmującym tempie. W 2018 roku Subway zamknął ponad 1000 sklepów w Stanach Zjednoczonych. To spowodowało spadek łącznej liczby restauracji krajowych do 24 798 — najmniejszej liczby lokalizacji w sieci od 2011 roku. Od tego czasu liczba ta spada jeszcze bardziej. Metro ma obecnie z grubsza 22 300 lokalizacji w całym kraju. Jasne, to wciąż mnóstwo restauracji... ale według standardów Subway nie wygląda to dobrze.

Najwyraźniej rok 2018 nie był wyjątkiem. Od czasu osiągnięcia szczytowego poziomu nieco ponad 27 100 restauracji w 2015 r., Subway odnotował spowolnienie wzrostu. Według Restauracja Biznes , firma zamknęła 359 lokalizacji w 2016 roku i 836 w 2017 roku. Łącznie sieć restauracji zamknęła 2305 sklepów od 2015 roku.Dzieje się to tuż po agresywnej ekspansji w pierwszej połowie dekady. W latach 2010-2015 łączna liczba krajowych restauracji Subway wzrosła o 28 procent. Od tego czasu spadł o dziewięć procent.

Subway próbuje zatamować krwawienie

Znak metra Katarzyna Ivill/Getty Images

Liczba zamykanych sklepów Subway stała się tak zła, że ​​dyrektorzy Subway poczuli potrzebę interwencji, aby powstrzymać krwotok – lub przynajmniej spróbować go powstrzymać. Na znak, że biuro korporacyjne rozpoznało straszne czasy, w których żyje firma – i kiepski odbiór społeczny, jaki może mieć masowe zamknięcie marki – zrobiło coś, czego nigdy wcześniej nie robiono: aktywnie próbowało powstrzymać lokalizacje przed zaciemnieniem.Pod koniec 2019 roku, firma ustanowiła nowe zasady wymagało to od operatorów wypełnienia kwestionariusza, a następnie odpowiedzi przed komisją, zanim będą mogli zrezygnować z umów i zamknąć swoje sklepy.

Jest prawdopodobne, że Subway nie wierzy, że uda im się przekonać wielu franczyzobiorców, którzy chcą wyjść z biznesu, do zmiany zdania i pozostawienia otwartych drzwi. Ale ta taktyka dałaby Subwayowi czas na znalezienie innych operatorów chętnych do przejęcia danej restauracji.

W niezbyt odległej przeszłości liczba nowych sklepów Subway co roku przewyższała liczbę zamkniętych. Firma nadal się rozwijała, więc zamykanie lokalizacji nie stanowiło większego problemu. Czasy zmieniają się w Subway.

Sprzedaż w Subway nadal spada

restauracja metra Joe Raedle/Getty Images

Osiągnięto całkowite przychody Subway 11,9 miliarda dolarów w 2014 r. . To może brzmieć imponująco, ale w rzeczywistości był to spadek o trzy procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Od tego czasu liczba ta spadała z roku na rok, osiągając kulminację: 10,2 miliarda dolarów sprzedaży w 2019 r. spadek o 210 mln USD w porównaniu z rokiem poprzednim. To w roku, w którym Segment kanapek w Stanach Zjednoczonych faktycznie wzrósł .

Tę utratę dochodów można łatwo obwiniać — przynajmniej częściowo — mniejszą liczbą lokalizacji. Na nieszczęście dla Subwaya nie wyjaśnia to całej historii, ponieważ poszczególne restauracje również radzą sobie gorzej. Według Nation's Restaurant News szacowana sprzedaż jednostkowa w 2012 roku wyniosła 482 000 USD. Do 2016 r. liczba ta spadła do 420 000 dolarów – 15-procentowy spadek. (Dla porownania, Jimmy'ego Johna , jeden z głównych konkurentów Subway na arenie szybkiej obsługi kanapek, średnia 772 000 USD za sklep .)

Metro przyjmuje osiem procent sprzedaży brutto każdego sklepu . Wyschnięcie sprzedaży w danej lokalizacji poważnie wpływa na perspektywy firmy na przyszłość.

Subway odnotował duże zmiany w personelu w centrali

restauracja metra Tim Boyle/Getty Images

Wiele problemów Subwaya zakorzeniło się lata, a nawet dekady temu. Ale biuro korporacyjne znajduje się w ogonie od śmierci założyciela i współwłaściciela Freda DeLuca w 2015 roku. Po jego śmierci, siostra DeLuca, Suzanne Greco, przejęła stanowisko dyrektora generalnego.

Powiedzieć Trzyletni okres Greco bieganie w Subway było burzliwe, byłoby to lekko ujmowane. Sprzedaż nadal spadała pod jej czujnością, a franczyzobiorcy byli zbuntowani. „Wiele osób w branży uważa, że ​​Suzanne nie ma kwalifikacji na stanowisko dyrektora generalnego firmy” – powiedział jeden z franczyzobiorców. Insider biznesowy wtedy.

Pod koniec 2019 r. wprowadzono Subway kilku nowych dyrektorów , w tym dyrektor ds. marketingu. W listopadzie firma mianowała Johna Chidseya nowym dyrektorem generalnym. Chidseyowi zajęło tylko miesiąc, aby nadzorować jeszcze więcej zmian, gdy trzech czołowych menedżerów opuściło firmę .

Jack w pudełku taco

Nie tylko kadra kierownicza przeżyła wstrząsy. Chidsey niemal natychmiast poinformował szeregowców o swojej obecności. W lutym 2020 r. Metro zwolniło 300 pracowników w swojej siedzibie w Connecticut. Stanowiło to około 25 procent jej siły roboczej.

Zaledwie cztery miesiące później firma obcięło kolejne 150 miejsc pracy . Subway przypisał zwolnienia do próby usprawnienia i uproszczenia biznesu. Ale jeśli prowadzenie firmy wymaga prawie 500 osób mniej, to oczywiście jest o wiele mniej biznesu.

Subway odnotował zwiększoną konkurencję wśród restauracji kanapkowych

Arby Rich Fury/Getty Images

Subway nie jest już jedynym sklepem z kanapkami w okolicy, co znacznie utrudniło firmie. Koncepcja restauracji początkowo odniosła sukces dzięki wykrojeniu niszy na rynku fast foodów. Było niewiele, jeśli w ogóle, restauracji kanapkowych szybkiej obsługi, kiedy? powstała firma w 1965. Jeśli chciałeś mieć dobrą łódź podwodną, ​​oczywiście poszedłeś do Subway. Przez dziesięciolecia pozostawały czołowym sklepem podrzędnym, a niewielu konkurentów stanowiło uzasadnione zagrożenie.

Jednak w ostatnich latach wszystko się zmieniło – znak, że rzeczy nie wyglądają dobrze dla sieci. W ciągu ostatniej dekady rozkwitły liczne sieci kanapkowe, które zabrały ogromne części udziału w rynku Subway. Według Magazyn QSR , pięć z 32 największych sieci restauracji w USA serwuje głównie kanapki. Co gorsza dla Subway, sieci takie jak Jersey Mike's, Firehouse Subs i Arby's odbierają Subwayowi interesy. Za każdym razem, gdy nowa sieć kanapek odnosi sukces, sprawy stają się coraz bardziej tragiczne dla Subway.

Subway zwiększył również konkurencję wśród restauracji szybkiej obsługi

Chipotle daje subway konkurs Joe Raedle/Getty Images

Ale nie tylko na arenie kanapkowej Subway zmaga się z trudną konkurencją. Sieć była od dawna postrzegana jako zdrowsza opcja w świecie fast foodów wypełnionym Big Maci i Whopperzy . Kilka sieci restauracji typu fast casual oferujących zdrowe opcje menu, takie jak: Chleb Panera i Chipotle , awansowały w ostatnich latach w szeregach i to zły znak dla Subwaya.

Inni nie tylko dogonili Subway, ale minęli ich w kilku kategoriach. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że firma zrobiła niewiele wysiłku, aby iść do przodu. W kilku kategoriach po prostu nie ewoluował.

Ponieważ zmieniło się również wyobrażenie klientów o tym, co jest zdrowe, Subway powoli się przystosowuje. Zawierają organiczne, wolne od GMO i transparentnie pozyskiwane składniki większa wartość dla konsumentów niż kiedyś. Zwykłe uderzenie sałaty i pomidorów na wędliny już ich nie pokroi.

Subway również znacznie pozostał w tyle, jeśli chodzi o projekt sklepu. Jest prawdopodobne, że jeśli wejdziesz dzisiaj do restauracji Subway, wygląda ona prawie identycznie jak dekadę lub dwie temu. Podczas gdy wiele restauracji szybkiej obsługi otwierało wizualnie zapraszające lokalizacje z funkcjami takimi jak kioski z zamówieniami, sklepy Subway stały się przestarzałe. Firma dopiero się rozpoczęła przeprojektowanie restauracji w 2017 r. — po raz pierwszy od 20 lat — i prawdopodobnie spóźnili się o co najmniej dekadę.

Franczyzobiorcy metra byli od jakiegoś czasu niezadowoleni

Pracownik metra Peter Summers/Getty Images

Subway wyrosła na największą sieć restauracji na świecie na plecach właścicieli franczyzowych. Łącznie ponad 21 000 franczyzobiorców posiada własne restauracje. Operatorzy ci to zazwyczaj osoby fizyczne, które dużo ryzykują otwarciem restauracji, w przeciwieństwie do firm inwestycyjnych, które zwykle posiadają inne lokalizacje sieci fast foodów. Od jakiegoś czasu skupiają się na swoich frustracjach związanych z siecią, a niezadowoleni właściciele nigdy nie są dobrym znakiem dla firmy.

dlaczego ciasteczka dla harcerek są takie drogie?

Subway przez lata utrzymywało agresywne podejście do ekspansji, często otwierając nowe lokalizacje w odległości spaceru od istniejących. Powoduje to, że sklepy konkurują ze sobą i kanibalizują przychody Subway.

Franczyzobiorcy mieli również starcia z Subway na temat jej praktyk biznesowych. Firma dzieli swoje sklepy na regiony, z których każdy jest nadzorowany przez agentów rozwoju, którzy często sami są operatorami lokalizacji. Ci agenci ds. rozwoju są odpowiedzialni za kontrolowanie lokalizacji, aby upewnić się, że każda z nich jest zgodna. Ale często nie działają w dobrej wierze. Według New York Times , wielu właścicieli metra uważa, że ​​powoduje to konflikt interesów. Mówią, że nieuczciwe jest dawanie agentom ds. rozwoju możliwości zamykania konkurencyjnych sklepów.

Doprowadziło to do licznych procesów sądowych. W 2018 r. Subway zaangażowało się w 29 sporów sądowych na 1000 franczyzobiorców. Dla porównania, McDonald's, Dunkin', Pizza Hut, Burger King i Wendy's za jedyne 1,4.

Wszystko to prowadzi do niezadowolonych franczyzobiorców. Jak powiedziano Czasy , „Tak wiele przeszliśmy, ale to już nie jest tego warte”.

Subway doznał wielu publicznych zażenowań

Kanapka w metrze Joe Raedle/Getty Images

Jeden lub dwa koszmary PR są na porządku dziennym dla większości krajowych sieci, ale kiedy te wpadki wciąż się pojawiają, jest to zły znak dla tej sieci.

Kilka kontrowersji, które niszczą reputację, wplątało się w konglomerat kanapkowy, który nie zrobił nic, aby poprawić jego pozycję wśród amerykańskich konsumentów.

W 2017 roku CBC opublikowało raport okazało się, że kurczak w kanapkach Subway zawierał tylko około 50 procent DNA kurczaka, mówiąc, że większość pozostałej połowy to soja. Metro udał się do udowodnienia im, że się mylili i pozwał o zniesławienie, ale szkoda została wyrządzona.

Kilka lat wcześniej popularny bloger kulinarny Food Babe wystosował petycję wzywającą Subway do usunięcia substancji chemicznej z chleba. Składnik zwany azodikarbonamidem jest powszechnie stosowany w produkcji mat do jogi i gumy do butów. Później okazało się, że substancja chemiczna jest często stosowana w produktach chlebowych, aby wzmocnić ciasto Metro nadal usuwało składnik . Ale po raz kolejny skandal wybuchł już w mediach społecznościowych.

Znana jako miejsce, w którym można zjeść świeżo, klienci Subway zaczęli myśleć o sieci jako o miejscu, które może nie być tak świeże – lub zdrowe – jak się wydaje. Tak po prostu, jedna z głównych cech wyróżniających Subway zniknęła – a to zły znak dla Subway.

pobić rekord Bobby Flay

Nawet promocje w Subway zawodzą

Zniżka na metro Joe Raedle/Getty Images

Subway od dawna słynie z oferty Footlong za 5 USD, a lojalni klienci przegapili tę niesamowitą ofertę. Na szczęście dla fanów Subway przywrócił iterację swojego słynnego Footlonga o wartości 5 USD z promocją 2 za 10 USD w czerwcu 2020 r. Pomysł polegał na tym, aby pomóc ożywić biznes podczas spowolnienia gospodarczego. Ale oferta zaczęła się katastrofalnie, gdy zdecydowana większość franczyzobiorców sprzeciwiła się zniżce . Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Franczyzobiorców Subway (NAASF) wezwał operatorów do nieuczestniczenia w promocji. 'The 5 USD Footlong było porzucone przez lata temu po niezliczonych próbach uczynienia go opłacalnym” – napisała NAASF w liście do swoich członków. „Od czasu pierwszej iteracji tej kampanii wzrost sprzedaży z ruchu nie zrównoważył kosztów wymiany”.

Operatorzy od dawna twierdzili, że prawie niemożliwe jest zarabianie pieniędzy na ofercie Footlong 5 USD – a podwojenie jej do 2 za 10 USD tylko podwaja ich straty. Restauracja Biznes obliczył, że kosztował około 4,93 USD by zrobić najtańszą łódź podwodną w Subwayu. Po dodaniu kosztów stałych właściciele tracą pieniądze za każdym razem, gdy sprzedają stopę o wartości 5 USD.

Według Restauracja Biznes , tylko 71 proc. sklepów oferowało zniżkę . Prawdopodobnie spowodowało to jedynie zamieszanie i niezadowolenie wśród klientów — nie jest to dobry wygląd dla firmy, która już walczy o przyciągnięcie klientów do drzwi. Ostatecznie oferta ledwo trwała dwa tygodnie zanim wróci do dostępności tylko w zamówieniach cyfrowych. Subway planował organizować promocję Footlong przez całe lato.
Kategorie Fakty Aktualności jak