Skim vs. O obniżonej zawartości tłuszczu: który rodzaj mleka jest bardziej pożywny?

Kobieta niosąca dzbanek na mleko w sklepie spożywczym

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w przejściu z mleczarnią w sklepie spożywczym, gapiąc się na wszystkie rodzaje mleka i zastanawiając się, co za różnica? jest tak czy inaczej? Jest tak wiele opcji – zarówno nabiałowych, jak i nie – a jednak większość ludzi wybiera mleko, które ich rodzina piła przez całe życie, bez namysłu. Niezależnie od tego, czy jesteś na odtłuszczonym mleku zespołowym, czy na zespole 2%, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę następnym razem, gdy będziesz wędrować po alejce mleczarskiej.


Najpierw podzielmy główne kategorie mleka. Według US Mleczarnia , wartość procentowa na przedniej stronie kartonu po mleku faktycznie reprezentuje wagową ilość tłuszczu w butelce. Tak więc karton mleka o obniżonej zawartości tłuszczu zawiera łącznie dwa procent tłuszczu.meksykańska restauracja chi chi

Wierz lub nie, ale Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych donosi, że rynek mleka zaczął gwałtownie spadać w ostatnich latach. W 2013 roku organizacja ustaliła, że ​​spożycie mleka na mieszkańca wynosi 0,61 ekwiwalentu kubków dziennie – to mniej niż 0,98 ekwiwalentu kubków w 1970 roku.
Mimo że Amerykanie powoli odchodzą od spożywania zwykłego mleka na rzecz produktów bezmlecznych, takich jak mleko owsiane , mleko mleczne – bez względu na procent – ​​nadal ma zasłużone miejsce na półkach sklepów spożywczych dzięki wielu dostarczanym przez nie składnikom odżywczym.

Mleko odtłuszczone oferuje więcej korzyści pod względem kalorii

Mleko na półce w sklepie spożywczym Matthew Horwood/Getty Images

Są szanse, że słyszałeś ten odwieczny mit: Odtłuszczone mleko to zwykłe mleko, ale rozwodnione. To dalekie od prawdy, mówi Mam mleko . Właściwie, US Mleczarnia wyjaśnia, że ​​aby właściwie kontrolować zawartość tłuszczu w każdym rodzaju mleka, cały tłuszcz jest odpowiednio usuwany i dodawany z powrotem do każdej butelki. W przypadku mleka chudego większość tłuszczów nasyconych nigdy nie jest dodawana z powrotem, dzięki czemu jest beztłuszczowe.Ogólnie rzecz biorąc, odtłuszczone mleko jest zdrowszą opcją dla osób pilnujących diety. To jeszcze lepsza opcja dla tych, którzy starają się unikać tłustych potraw. Mleko beztłuszczowe faktycznie zawiera ten sam odżywczy cios, co całe mleko , minus tłuszcz i trochę kalorii (przez Mam mleko ). Według LEAFTV , jedna filiżanka chudego mleka zawiera tylko 86 kalorii i mniej niż jeden gram tłuszczu, co czyni ją świetną opcją na zrównoważenie słodyczy płatki śniadaniowe nawyk, którego po prostu nie możesz złamać.

Mleko o obniżonej zawartości tłuszczu nadal jest również pożywną opcją

Kobieta trzyma kubek mleka

Zredukowany tłuszcz mleko nadal można zastosować w dowolnej diecie kalorycznej przy zaledwie 102 kaloriach na filiżankę, raporty Linia zdrowia . Poza zawartością tłuszczów nasyconych, składniki odżywcze mleka o obniżonej zawartości tłuszczu są zaskakująco podobne do jego beztłuszczowego odpowiednika.Jeśli chodzi o witaminy i minerały, odtłuszczone mleko zapewnia 25 procent zalecanego dziennego spożycia fosforu i dziesięć procent zalecanej ilości witaminy A. Mleko o obniżonej zawartości tłuszczu nie jest zbyt odległe, oferując dziewięć procent dziennej dawki witaminy A i 23 procent fosforu (przez LEAFTV ).

Jednak witaminy i minerały mogą nie być jedyną rzeczą do rozważenia, jeśli wybierasz między nimi. Departament Zdrowia Florydy wydał raport w 2006 roku, podkreślając, że mleko o obniżonej zawartości tłuszczu nadal zawiera dwa procent tłuszczów nasyconych – to dwa razy więcej niż niskotłuszczowe, jednoprocentowa alternatywa. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, jest to taka sama ilość tłuszczów nasyconych, jak półtora plasterka pizzy pepperoni (przez Departament Zdrowia Florydy ). Tak więc, jeśli „wodnisty” smak beztłuszczowego mleka nie przeszkadza zbytnio Twoim kubkom smakowym, warto od czasu do czasu zamienić go na odtłuszczone.