Sprytny hack do kształtowania bajgla, o którym musisz wiedzieć

  zbliżenie stosu bajgli Facebook Grace Lyra Simmons


Czy jesteś zapalonym domowy producent bajgli Albo nigdy w życiu nie robiłeś bajgla, musisz spróbować tej niezawodnej metody kształtowania bajgla, aby zrobić bajgle na profesjonalnym poziomie w domu. Są dwie popularne techniki kształtowania bajgla , ale popularny Rolka na Instagramie pokazuje kolejny pomysłowy i „naprawdę uroczy” sposób na przygotowanie zarówno nadziewanych, jak i zwykłych bajgli. Najpierw przyjrzyjmy się podstawom pieczenia.W procesie formowania ciasta są dwa etapy: wstępne formowanie i formowanie. Po co dwukrotnie kształtować? Podczas manipulowania i rozciągania ciasta chlebowego, pasma glutenu mogą „zacisnąć się” i wzmocnić, co może ograniczyć proces kształtowania, zgodnie z Idealny bochenek . Gdy ciasto odpocznie, łatwiej będzie je ponownie rozciągnąć i uformować. Dlatego większość przepisów zaleca wstępne uformowanie, odpoczynek, a następnie uformowanie przed pieczeniem.
Dwie wyżej wymienione popularne techniki kształtowania bajgla to „szturchnij i rozciągnij” – jak widać na Kuchnia oraz Uzależnienie od pieczenia Sally — oraz metoda „liny i pętli”, która: Król Artur Pieczenie Co notatki to bardziej tradycyjna trasa. Metoda szturchania i rozciągania polega na wstępnym uformowaniu ciasta w małe krążki i przesunięciu palca przez środek, podczas gdy metoda liny i pętli wymaga wstępnego ukształtowania ciasta na krótkie kłody, zwijając je w dłuższe wężowe kształty i formowanie tych kawałków ciasta w O, aby uzyskać klasyczny kształt bajgla. Jednak jeden piekarz na Instagramie robi fale z nietradycyjnym sposobem kształtowania bajgli, które wyrównają twoją grę z bajglami.

Kreatywna metoda kształtowania bajgla firmy CANDY CO

  Cukierki CO's bagels CANDY CO / InstagramKonto na Instagramie CANDY CO ma 41 tys. obserwujących i prawie 2,5 tys. postów prezentujących jej piękne kreacje carb-y, takie jak canelé , hotteok ( nadziewane koreańskie naleśniki ), oraz mąka wieprzowa i roladki z szalotki . Najwyraźniej wie, o czym mówi.

W jeden kołowrotek z bajglami , CANDY CO dzieli i wstępnie kształtuje ciasto w kulki, ale zamiast przebijać się przez ciasto, używa małego wałka do ciasta, aby spłaszczyć kulkę ciasta w długi, owalny arkusz. W przypadku nadziewanego bajgla rozprowadza małe kostki szynki i sera w dolnej jednej trzeciej części ciasta — poziomo, wzdłuż — i zawija ciasto na nadzieniu jak bułkę cynamonową. Następnie używa wałka do ciasta, aby utworzyć płaską zakładkę na jednym końcu ( Kuchnia opisuje go jako „wachlarza”) i używa go do objęcia drugiego końca – pomyśl o psie goniącym i łapiącym za ogon. Zakładka jest ściśnięta, aby połączyć końce razem, tworząc kształt bajgla. Na koniec rozciąga środkowy otwór, aby skompensować kurczenie się podczas procesu pieczenia.W przypadku bajgla bez nadzienia CANDY CO stosuje ten sam proces aż do etapu napełniania. Zamiast zwijać ciasto w stylu cynamonu, wykonuje zagięcie w literę, spotykając dwa długie końce w środku, a następnie składa się ponownie i szczypie, aby uszczelnić ciasto w kształt kłody. Następnie tworzy zakładkę w kształcie wachlarza i pętelki, uszczelnia i rozciąga ciasto w ten sam sposób. Aby zakończyć proces, gotuje bajgle, posypuje je wszystkimi przyprawami do bajgli i serem i piecze.