Stek 'N Shake i Cracker Barrel Feud, o którym nigdy nie wiedziałeś, że istnieje

  Stek nr' Shake fries Andre Roque Almeida/Shutterstock Chase Shustack


Kłótnie i rywalizacje między restauracjami są powszechnym widokiem w dzisiejszym świecie marketingu opartego na mediach społecznościowych, ale zazwyczaj są one fałszywe, niczym nie różniące się od fabuły, które można zobaczyć w meczu WWE, i wykonane w żartobliwy sposób. The Twitter Wendy Księgowy jego żarty na temat McDonald's to doskonały przykład: nie ma prawdziwej walki między markami. To wszystko tylko marketing i, jak Lepszy marketing wyjaśnia, to działa.Ale są pewne waśnie online, których prawdopodobnie nigdy się nie spodziewałeś. Wendy ćwierkać o Frytki McDonalda ma to sens, ponieważ obie są restauracjami typu fast food z hamburgerami, ale co by było, gdybyś zobaczył oficjalnego Facebooka Cracker Barrel, wypowiadającego się o tym, jak drogie i przereklamowane jest „Stek 'n Shake” między zdjęciami dzieciaków jedzących naleśniki i klientów jedzących pieczeń? Albo na Twitterze Steak 'n Shake, który mówi, że Cracker Barrel serwuje jedynie jedzenie w kuchence mikrofalowej w szpitalu pod pozorem stereotypowego sklepu wielobranżowego?
Są to hipotetyczne przykłady, które w rzeczywistości nie miały miejsca, ale według Restauracja Biznes Online między siecią hamburgerów a starym wiejskim sklepem doszło do pewnego rodzaju cichej kłótni. Jednak nie chodzi tylko o bycie bezczelnym lub przyciąganie klientów — wydaje się, że jest to próba zdobycia większej kontroli nad Cracker Barrel poprzez wpływanie na jej zarząd.

Prezes Steak 'n Shake chce większej władzy w zarządzaniu Cracker Barrel

Reforma Niemiec/ShutterstockJak Restauracja Biznes Online wyjaśnia, Stek i Shake właściciel, Sardar Biglari, wygłosił kilka komentarzy dotyczących łańcucha dowodzenia Cracker Barrel, w tym kilka słów do wyboru Sandy Cochran, dyrektor generalnej Cracker Barrel. Co mógłby zyskać właściciel Steak n' Shake, drwiąc ze sklepu zbudowanego wokół kraju Americana? Powód jest prosty: Biglari chce więcej do powiedzenia Cracker Barrel operacje.

Dziennik biznesowy San Antonio donosi, że Biglari posiada dość imponujący udział w akcjach Cracker Barrel i szuka sposobów, aby uzyskać więcej do powiedzenia na temat działania firmy. Jedna z prób Biglari, by zdobyć większy wpływ, polegała na nominowaniu współdyrektora generalnego Briad Group Raymonda Barbricka do rady dyrektorów restauracji, Cracker Barrel nie wydawał się jednak zbyt chętny do zaproszenia Barbrick, chociaż marka twierdziła, że ​​zarząd „ ocenić kandydaturę pana Barbrick i w odpowiednim czasie wydać rekomendację akcjonariuszom.'Chociaż można argumentować, że Biglari po prostu chce mieć uczciwy głos w firmie, w której posiada akcje, niektórzy mogą postrzegać to jako Biglari, który chce odgryźć więcej, niż mógłby przeżuć. W 2021 r. Nurkowanie w restauracji Raporty, Departament Sprawiedliwości USA nakazał Biglari zapłacić 1,4 miliona dolarów za „naruszenie przepisów antymonopolowych”. Nie wiadomo, czy Biglari jest dobrze zapowiadającym się potentatem biznesowym, ale na razie zarówno Cracker Barrel, jak i Steak n' Shake pozostają dwoma oddzielnymi podmiotami.