Dziwna historia Candy Corn

kukurydza cukrowa

Każdy ma swoje upodobania i antypatie, ale jest kilka produktów, które są skrajnie polaryzujące. Kolendra jest jednym z nich, liściastej zieleni, którą ludzie albo kochają, albo chcą widzieć skazaną na najgłębszy krąg Dantego Piekło . Kukurydza cukrowa jest słodką wersją tego pikantnego jedzenia typu miłość lub nienawiść.


Niektórzy czekają, aż trafi na półki, a punktem kulminacyjnym sezonu jesiennego jest wystawienie misek na poważne zbieranie. Inni ludzie? Nie tak bardzo. To cukierki na Halloween, które są kupowane z pewnego rodzaju poczucia kulturowego zaangażowania. Siedzi, a kiedy sezon się kończy, zostaje wyrzucony, gdy nikt nie patrzy. Wiesz to wszystko, ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że kukurydza cukrowa ma długą i bardzo dziwną historię, którą możesz docenić… czy ci się to podoba, czy nie.Zaczęło się jako „Pasza dla kurczaków”

dynie kukurydziane cukierki

National Geographic mówi, że nikt nie jest całkowicie, na 100 procent pewien, kto wymyślił ten zbyt słodki smakołyk, ale istnieje już od dłuższego czasu. Przyjęta historia jest taka, że ​​Wunderle Candy Company i cukiernik George Renninger mają podziękować (lub obwiniać) za pierwsze zrobienie kukurydzy na cukierki. W 1898 roku Goelitz Confectionery Company odebrała jego dzieło i pobiegła z nim.
Cukierki inspirowane kukurydzą są dziwne, ale nawiązują do tego, co pierwotnie miała reprezentować kukurydza. Po raz pierwszy był sprzedawany jako „pasza dla kurczaków” i był to cukierek, który czerpał inspirację z przemysłu, który pomógł zbudować Amerykę: rolnictwa. Miała spodobać się rolnikom, farmerom i ich rodzinom, i to absolutnie się udało.

Tu też jest trochę ironii. Kiedy kukurydza cukrowa stała się popularna, kukurydza nie była podstawą diety... przynajmniej nie dla ludzi. Atlantycki zauważa, że ​​na przełomie wieków kukurydza była wyłącznie paszą dla zwierząt. Dopiero po I wojnie światowej jedzenie kukurydzy było koniecznością, a wcześniej cukierki w kształcie kukurydzy byłyby zabawną nowością.smażone piwo texas state fair

To było całkiem przełomowe

kukurydza cukrowa

Kukurydza cukrowa była wielką sprawą, ale nie dlatego, że była czymś zupełnie nowym. Nie zupełnie.

Pod koniec XIX wieku było wielu cukierników wytwarzających tego rodzaju cukierki. Nazywano je kremami maślanymi i Atlantycki mówi, że były dość standardową opcją, jeśli chodzi o słodycze. Większość z nich została nawet uformowana w kształty inspirowane rolnictwem, rolnictwem i światem przyrody. Każdy, kto wybiera się do XIX-wiecznego sklepu ze słodyczami, może spodziewać się kremów maślanych w kształcie wszystkiego, od koniczyny po rzepę, więc co sprawiło, że kukurydza cukrowa jest tak imponująca?najlepszy trunek do picia prosto

Były to te trzy warstwowe kolory, których ludzie nigdy wcześniej nie widzieli, a przykuwały uwagę i były wystarczająco nowatorskie, aby uczynić je wielkim hitem. To też dobrze. Wyprodukowanie go było skomplikowaną pracą z miłości, ponieważ każdy z tych kolorów musiał być nakładany pojedynczo, wszystkie ręcznie. To było całkowicie tego warte.

Nie zawsze była jesień

kukurydza cukrowa i liście

Dziś myślimy o kukurydzy cukrowej – i jej kuzynach z warzyw i łodyg kukurydzy – jako o zwiastunach sezonu jesiennego. To podstawa Halloween, przypomina nam o końcu sezonu wegetacyjnego, żniwach i nadchodzących miesiącach zimowych. Jednak nie zawsze tak było.

Weź jeden 1957 wydanie ŻYCIE czasopismo , a także ich epicką, rozległą reklamę „Summertime Candies Bracha”. Zgodnie z nagłówkiem opisywany cukierek był „Stworzony dla przyjemności lata” i zawierał wszelkiego rodzaju miętówki, cukierki kokosowe, cyrkowe orzeszki ziemne, toffi, żelki i cukierki kukurydziane.

Atlantycki mówi, że mniej więcej w tym czasie powojenny świat zaczął reklamować słodycze jako idealne na święta, takie jak Wielkanoc i Halloween, a kukurydza cukrowa była jednym z podstawowych „cukierków za grosz” sprzedawanych przez cały rok. Kukurydza cukrowa zaczęła być kojarzona ze wszystkimi świętami, a ostatecznie stała się tak popularna jako jesienny cukierek, że producenci musieli zmienić kolory, aby zachęcić ludzi do kupowania jej w innych porach roku.

Dlaczego to kochasz lub nienawidzisz

trzymanie kukurydzy cukrowej

Był czas, kiedy kukurydza cukrowa nie była tak polaryzacyjna jak teraz, więc co się tutaj dzieje?

Supermarket Guru Phil Lempert miał teorię, z którą się podzielił Adweek (przez Vox ). Podejrzewa, że ​​to tylko jedna z wielu różnic pokoleniowych, i mówi, że dla wyżu demograficznego kukurydza cukrowa była pysznym, corocznym przysmakiem, który był ogromną okazją. Kochają go, ponieważ przywołuje wspomnienia z dzieciństwa i jest to zamiłowanie, które ma niewiele lub nie ma nic wspólnego z rzeczywistym smakiem. Każdy, kto dorasta w latach 50. i 60. pamięta to w ten sposób, podobnie jak późniejsze pokolenia myślą o bardziej nowoczesnych cukierkach, takich jak Starburst i Skittles.

Czy to wszystko w tym, co kochałeś jako dziecko? A może jest coś więcej? Jeśli chodzi o miłe wspomnienia, a nie smak, czy nadejdzie moment, w którym nie będzie to już istotne?

dlaczego drzewo dolarowe jest takie tanie?

Przepis się nie zmienił, ale...

kukurydza cukrowa w słoikach

Nawet receptury komercyjne zmieniają się wraz z ewolucją gustów konsumentów, ale kukurydza cukrowa jest fascynującym wyjątkiem od reguły. Według Krajowe Stowarzyszenie Cukierników , jemy prawie taką samą kukurydzę cukrową, która była takim smakołykiem ponad 100 lat temu. Chociaż proces został zmechanizowany, receptura tak naprawdę się nie zmieniła.

Na przełomie wieków był to pracochłonny proces, który rozpoczął się, gdy podstawowe składniki — w tym cukier i syrop kukurydziany — zostały stopione w papkę. Ptasie mleczko i fondant dodano przed oddzieleniem ciepłej mieszaniny i wylaniem na tace ze skrobią kukurydzianą jedną kolorową warstwą na raz. Mężczyzn, którzy nalewali cukierki, nazywano policzkami i spędzali miesiące chodząc tam iz powrotem, wypełniając tace, aby zrobić cukierki. Teraz, maszyny zamiast tego zrób wszystko, co działa, ale smak – i kolory – są tak autentyczne, jak to tylko możliwe.

Właściwy sposób na zjedzenie

aranżacja kukurydzy cukrowej

To, czy jest dobre, czy nie, to tylko jedna z epickich nieporozumień, które miały miejsce w sprawie kukurydzy cukrowej — istnieje również ogromny spór o to, jaki jest właściwy sposób jej jedzenia. Narodowe Stowarzyszenie Cukierników przeprowadziło ankietę wśród miłośników kukurydzy na cukierki, aby dowiedzieć się, jak je jedzą, i jest to dość zaskakujące.

Odkryli, że podczas gdy 46,8 procent ankietowanych osób zjadło całość na raz, reszta jadła ją warstwa po warstwie. Według ich ankiety, 42,7 procent ludzi najpierw skubie mały biały koniec. Tylko 10,6 procent ludzi zaczyna z szeroką żółtą warstwą. Biorąc pod uwagę, że to warstwy różnych kolorów pomogły spopularyzować kukurydzę cukrową ponad 100 lat temu, fajnie jest wiedzieć, że nawet przy wszystkich postępach technologicznych, które widzieliśmy w ciągu ostatnich dziesięcioleci, kolory kukurydzy cukrowej są nadal tak imponujące dla nas, jak były dla naszych przodków.

Czekaj, ile osób to lubi?

dekoracja kukurydzy cukrowej

Wspomnieliśmy więc, że niektórzy ludzie uwielbiają kukurydzę cukrową, a niektórzy absolutnie jej nienawidzą. Komik Lewis Black słynne powiedzenie: „Najgorszą rzeczą w Halloween jest oczywiście kukurydza cukrowa. Cała kukurydza cukrowa, jaką kiedykolwiek wyprodukowano, została wyprodukowana w 1911 roku”.

Ostre słowa, ale ile osób się z nim zgadza? Mniej niż myślisz.

burger king bk wegetariański burger

Kiedy Narodowe Stowarzyszenie Cukierników przeprowadziło ankietę wśród Amerykanów, aby dowiedzieć się, jaki jest ich ulubiony rodzaj cukierków na Halloween, kukurydza cukrowa znalazła się na drugim miejscu. Druga! Czekolada była wyraźnym zwycięzcą, a 68 procent ludzi głosowało na ten podstawowy cukierek. Dziesięć procent ludzi głosowało na kukurydzę cukrową, pokonując wszystkie inne kategorie (w tym karmelki, lukrecję, miętówki i żelki).

Sklep ze słodyczami postanowił spojrzeć na to inaczej i zebrał dane dotyczące sprzedaży cukierków z 10 lat (od 2007 do 2016 roku) i opracował listę ulubionych cukierków według stanu. Była bardziej zróżnicowana, niż można się było spodziewać, ale aż sześć stanów miało kukurydzę cukrową jako swoje najlepsze słodycze: Alabama, Idaho, Michigan, Nowy Meksyk, Rhode Island i Południowa Karolina. Szokujące, prawda?

Cennik szefa tortu

Trwa dłużej niż Twinkie

dynia kukurydziana cukrowa

Lewis Black może żartował, że cała kukurydza cukrowa została wyprodukowana w 1911 roku, ale jest tu trochę fascynujących ciekawostek. Podczas Twinkies może mieć reputację najtrwalszego przysmaku na półkach, to nieprawda. Kiedy Twinkies zostały wskrzeszone w 2013 roku, miały nowy, dłuższy okres trwałości niż wcześniej: 45 dni, mówi NPR .

Ale kukurydza cukrowa może trwać znacznie dłużej i zgodnie z Krajowe Stowarzyszenie Cukierników , nawet jeśli został otwarty, może trwać od sześciu do ośmiu miesięcy, jeśli jest odpowiednio przechowywany. (To jest w hermetycznym pojemniku lub w lodówce, jeśli jesteś w gorącym, wilgotnym miejscu, mówi Nadal smaczne Ta .) Nieotwarte opakowania wytrzymają około dziewięciu miesięcy, a jeśli włożysz je do zamrażarki, możesz wytrzymać nawet rok. To dużo dłużej niż Twinkie, więc okazuje się, że powinniśmy mówić o podejrzanej długowieczności kukurydzy cukrowej, a nie Twinkie!

Skandal z kukurydzą cukrową lat 50.

szkielet kukurydzy cukrowej

Słyszeliście historie o tym, jak niczego niepodejrzewające dzieci znalazły żyletki i truciznę w swoich cukierkach na Halloween i chociaż było tylko kilka przypadków, gdy dorośli rozdawali niebezpieczne cukierki, ekspert od trucizn, Deborah Blum, mówi (poprzez Przewodowy ), kukurydza cukrowa była faktycznie zaangażowana w potencjalnie śmiertelną panikę żywnościową.

W 1950 roku po Halloween nagle zachorowały dzieci w całym kraju. U nich wystąpiły poważne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, pojawiły się pręgi i wysypki. FDA zaangażowała się i odkryła, że ​​nie było nic, co zostało dodane do cukierków, które powodowały choroby dzieci, był to jeden z podstawowych składników, który był w cukierkach od zawsze.

Był to pomarańczowy barwnik nr 1 i dopiero wtedy, gdy mnóstwo dzieci zjadło tonę zawierających go cukierków, ludzie zaczęli łączyć kropki. Był używany we wszystkich rodzajach żywności, od hot-dogów po słodycze, i był używany do nadania kukurydzy cukrowej i dyniom cukrowym ich pomarańczowego koloru. Został zatwierdzony w 1906 roku i dopiero w latach pięćdziesiątych zdaliśmy sobie sprawę, że barwnik pochodzący ze smoły węglowej jest trujący. To było zakazane, barwniki zostały zmienione, a my nadal jesteśmy podejrzliwi w stosunku do żywności w ostrych kolorach.

Ludzie zrobili z nim szalone rzeczy

ciasto kukurydziane cukrowe

Kukurydza cukrowa jest tak kultowa, że ​​minęły czasy, kiedy można było po prostu postawić miskę na stole dla gości imprezy. W dzisiejszych czasach ludzie robili różne rzeczy z tą skromną torbą kukurydzy cukrowej, a niektóre z nich rozumiemy. Świetnie nadają się do dodania do przysmaków Rice Krispie, aby uzyskać zabawny jesienny akcent, i możesz zrobić to samo z ciasteczkami z kawałkami czekolady i korą czekolady. Wszystkie są świetnymi sposobami na pozbycie się tej mdlącej słodyczy, która odstrasza wielu ludzi… ale niektóre rzeczy rozumiemy mniej.

Przedsiębiorczy internetowi kucharze odkryłem, że można smażyć kukurydzę na cukierki i jest to zaskakująco łatwe. Po prostu owinąć je ciastem na bułkę w kształcie półksiężyca i usmażyć, a to jest równie niesamowite i dziwne. To nie ma nic wspólnego z dziwactwem jednego z użytkowników Twittera, który stworzył pizzę z cukierkami kukurydzianymi. Thriller poinformował, że trochę kulinarnego trollingu stało się bardzo popularne w 2017 roku, wywołując wściekłość (i okazjonalną zazdrość) zarówno wśród miłośników kukurydzy, jak i hejterów. Po prostu pokazuje, że rzeczy zawsze mogą się pogorszyć.