Dziwna prawda o bankomacie Big Mac

Świeży McDonald S3studio/Getty Images

Kultowy McDonald's Big Mac w 1968 roku stały się ogólnonarodowe, a dwa całkowicie wołowe paszteciki – ze specjalnym sosem, sałatą, serem, piklami, cebulą na sezamowej bułce – szybko stały się kultowym bestsellerem. Jako jeden z ich najpopularniejszych produktów, Big Mac wygenerował ogromne zyski dla sieci fast foodów, ale już w 2017 r. McDonald's postanowili namieszać, oferując swoim fanom darmowe komputery Big Mac – ale z nowoczesnym, cyfrowym akcentem.


w najlepszym burgerze

Tylko na jeden dzień sieć hamburgerów zainstalowała coś, co nazwali „dostosowanym cyfrowym bankomatem Big Mac” przy 540 Commonwealth Ave, ruchliwym skrzyżowaniu na bostońskim Kenmore Square. W pełni zautomatyzowana maszyna do wydawania burgerów została zainstalowana w celu promowania ich nowych rozmiarów komputerów Mac, Mac Jr. i Grand Mac, zgodnie z Bostoński Glob .„Bburgery są gotowane na miejscu w [pobliskim] McDonald's, a następnie natychmiast ładowane do rozgrzanej maszyny, która jest na bieżąco uzupełniana, aby zapewnić świeżą jakość”, wyjaśnił lokalny właściciel franczyzobiorcy McDonald's, Vincent Spadea. Zjadacz . od 11:00 do 14:00 31 stycznia 2017 roku miłośnicy burgerów mogli przyjść do bankomatu i otrzymać darmowego Big Maca.
Bankomat Big Mac był jednorazowym wydarzeniem promocyjnym

McDonald

hamburgery były wydawane bez opłat, ale był pewien haczyk. Każdy klient musiał wprowadzić swój uchwyt Twittera do urządzenia, które automatycznie generowało tweet promocyjny z napisem „Sprawdź nowego Big Maca” bezpośrednio z jego osobistego konta na Twitterze. Spadea nie przewidziała żadnych problemów ze zgodą klientów na przyznanie firmie dostępu do ich osobistych kont w mediach społecznościowych, mówiąc: Bostoński Glob , „To naprawdę świetny sposób na bycie nowoczesnym i postępowym. Myślę, że będziemy mieć kolejki za drzwiami.

Firma była również pewna, że ​​przyjmie klientów, że bankomaty służą wyłącznie do celów promocyjnych i nie świadczyły o przyszłości w pełni zautomatyzowanej obsługi klienta dla sieci. Do tej pory dotrzymywali słowa. Bankomat Big Mac nie pojawił się jeszcze ponownie od 2017 roku. Chociaż McDonald's korzysta z automatycznych kiosków cyfrowych do samodzielnego budowania burgerów od 2015 roku, klienci nadal muszą otrzymywać zamówienie od rzeczywistego człowieka pracującego przy kasie. Wygląda na to, że bankomaty z burgerami były jednorazową ofertą, przynajmniej na razie.