Subway vs Potbelly: co jest lepsze?

 Dobrze przyprawiona kanapka sub Brent Hofacker/Shutterstock Zofia Hart


Jeśli jesteś w środku długiego dnia pracy lub nie masz środków lub energii, aby samodzielnie przygotować posiłek, zawsze możesz udać się do sklepu z kanapkami i kupić coś sycącego i pysznego. W całym kraju jest tak wiele sklepów z kanapkami. Niektóre są lokalne, podczas gdy inne są częścią szerszych sieci, które wielu z nas zna, bez względu na to, gdzie jesteśmy w całym kraju.Jimmy Johns, Jersey Mikes , a Firehouse Subs to niesamowite sieci kanapkowe. Inną siecią podrzędną, którą niektórzy mogą znać, jest Subway, która oferuje szeroką gamę kanapek, składników i innych produktów spożywczych w każdym sklepie.
Potbelly to kolejna sieć kanapek, która nie jest tak popularna, ale jest równie dobra. Podobnie jak Subway, Potbelly oferuje fantastyczne kanapki, które można zjeść na lunch, kolację, a nawet śniadanie.

Zarówno Subway, jak i Potbelly są niesamowicie podobne, ale jeśli przyjrzysz się bliżej każdemu łańcuchowi, znajdziesz całkiem spore różnice, które mogą sprawić, że jeden łańcuch będzie lepszy od drugiego. Jeśli jesteś zdezorientowany między tymi dwoma, najlepiej zagłębić się dokładnie w to, co sprawia, że ​​każdy z tych łańcuszków kanapek się porusza i dowiedzieć się, czy jeden jest naprawdę lepszy od drugiego.Oryginalne kanapki Subway są nieco zdrowsze

 Dwie 6-calowe subwoofery Subway Stringi Prachana/Shutterstock

Kiedy szukasz dobrej kanapki, aspekt zdrowotny posiłku może nie być najważniejszą częścią Twojej decyzji. Jednak dla wielu osób czynnik zdrowotny jest z pewnością trochę ważny. Chociaż kanapki Subway i Potbelly są podobne, jedna ostatecznie stoi nad drugą jako pozornie zdrowsza opcja. Podczas gdy kanapki Potbelly są zdrowsze niż coś z McDonald's lub Wendy , w tym przypadku będziemy musieli przekazać go Subway.Nie zrozum nas źle, jest bardzo blisko. Spojrzenie na kanapki z indykiem oferowane przez każdą firmę wskazuje, jak bliskie są te liczby pod względem zdrowia i odżywiania (poprzez Maciek ). Należy jednak pamiętać, że podczas gdy klasyczna kanapka w Potbelly zwykle zawiera ser, wiele kanapek z Subway, takich jak kanapka z pieczonym indykiem w piekarniku, nie ma na nich sera (zgodnie z Metro ).

Kalorie w kanapce Potbelly pochodzą z sera, a te w kanapce Subway pochodzą ze wszystkich dodatków wymienionych na stronach internetowych. Jeśli zdecydujesz się dostosować jeden z tych elementów, prawdopodobnie spotkasz się z podobnymi posiłkami, chociaż Subway ma w tym względzie rację.

Kanapki Potbelly są lepszej jakości

 Kanapka z Potbelly Tim Boyle/Getty Images

Najważniejszą częścią udanej sieci kanapek jest jakość oferowanych kanapek. Twoja sieć kanapek może mieć sklepy na całym świecie lub mieć najniższą cenę na rynku, ale jeśli kanapki nie smakują wyśmienicie, nie zyskają dużej przyczepności, zwłaszcza jeśli w pobliżu jest lepszy sklep z kanapkami.

Jest powód, dla którego istnieje duża liczba metra i Maciek sklepy w całym kraju: oba sprzedają kanapki, które są pyszne same w sobie. Jest niesamowicie blisko, ale jedna z tych sieci zdecydowanie oferuje subwoofery wyższej jakości i jest to Potbelly.

Na pewno są ludzie, którzy lubią kanapki Subway nad Potbelly i nie zignorujemy tego. Jeśli jesteś fanem smaku sosów, przekonasz się, że Subway zdecydowanie ma przewagę nad Potbelly (poprzez Wieśniak ).

pięciu facetów wegetariańska kanapka?

Jednak ci, którzy jedli w Potbelly, zdają się uważać kanapki za znacznie wyższego kalibru niż pozycje menu w Subway (jak na Tripadvisor ). Jeśli kiedykolwiek jadłeś obiad w Potbelly, prawdopodobnie miałeś podobne doświadczenia z kanapkami: prawdopodobnie czujesz, że składniki w Potbelly, takie jak chleb, mięso i dodatki, są znacznie wyższej jakości niż co można znaleźć w Subway.

Menu śniadaniowe Potbelly jest znacznie droższe?

 Kanapka śniadaniowa z Subway Facebook

Kiedy budzisz się rano, czasami spieszysz się, aby wyjść z domu, do szkoły, pracy lub gdziekolwiek chcesz być. To nie daje dużo czasu na przygotowanie obfitego śniadanie dla siebie, nawet jeśli chcesz.

To jest błogosławieństwo fast foodów i innych restauracji: możesz szybko przygotować dla siebie posiłki i cieszyć się pysznym śniadaniem na wynos. Zarówno Subway, jak i Potbelly oferują menu śniadaniowe, chociaż jedno z tych menu jest znacznie droższe i bardziej śniadaniowe niż drugie.

Menu śniadaniowe Potbelly składa się tylko z trzech kanapek, które zawierają bekon, jajka, kiełbasę i inne produkty śniadaniowe, a także kawę jako napój (zgodnie z Maciek ). Z drugiej strony menu śniadaniowe Subway zawiera nie tylko kanapki z chleba, ale także wrapy (przez Metro ).

Wszystkie składają się z jajek, steków, bekonu i innych składników śniadaniowych, co zapewnia wiele różnych sposobów na rozpoczęcie poranka. Zdecydowanie wybralibyśmy się rano do Subway over Potbelly, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na subskrypcję z jajkiem na bekonie i serem, czy też na wrapa ze stekiem, jajkiem i serem.

Menu dla dzieci Potbelly jest lepsze

 Brzuch dzieciaków' meal Facebook

Inną godną uwagi częścią każdej sieci fast foodów jest część menu dedykowana młodszym dzieciom. Być może sam nie jesteś dzieckiem, ale ważne jest, aby mieć opcje menu, z których mogą korzystać bardziej wybredni, młodsi z nas.

Kto nie lubi Happy Meal z McDonald's lub posiłku dla dzieci z innej sieci? Jeśli udasz się do Subway lub Potbelly, znajdziesz dwa podobne menu dla dzieci, oba ze świetnymi kanapkami. Na Metro , znajdziesz różne kanapki, od indyka, szynki i kanapki wegetariańskiej, chociaż Potbelly oferuje kilka innych opcji.

Posiłki dla dzieci w Subway zazwyczaj zawierają zabawki, książki i inne zabawne gadżety (przez Facebook ). Jednak zabawka nie jest główną częścią dania: jedzenie jest. Możesz dostać kanapki zarówno z Subway, jak i Potbelly, chociaż Potbelly oferuje również kombinację z makaronem i serem, której może towarzyszyć sos jabłkowy , trochę wody i ciastko wraz z ciepłym posiłkiem (przez Maciek ). Obie oferty są niesamowicie smaczne, ale jeśli chodzi o różnorodność jedzenia, będziemy musieli wybrać Potbelly na tę.

Subway ma w swoim menu o wiele więcej propozycji sałatek

 Sałatka z metra Facebook

Z czego najbardziej znane są Potbelly i Subway? Odpowiedzią są oczywiście kanapki, ale to nie znaczy, że łańcuchy przewożą tylko łodzie podwodne. Ciasteczka , frytki, a nawet koktajle są w menu, ale czasami potrzebujesz czegoś lżejszego niż kanapka, więc co powiesz na sałatkę?

carls jr vs hardees

Zarówno Potbelly, jak i Subway oferują mnóstwo różnych sałatek, z których wszystkie oferują różnorodne pyszne smaki do wyboru. Jedna z tych sieci ma jednak tylko cztery sałatki, podczas gdy druga ma o wiele więcej do wyboru. Sałatki z metra są pełne smaku i sycące, i są odpowiednie dla każdego miłośnika sałatek.

Potbelly ma tylko cztery sałatki w swoim menu: Farmhouse, Apple Orzech, Powerhouse i Sałatka z Kurczaka (przez Maciek ). Wszystkie te sałatki są świetne, choć Subway ma o wiele więcej do zaoferowania. Sieć bierze wiele kanapek i zamienia je w sałatki: B.L.T., Chicken Becon i Ranch, a nawet Pizza, żeby wymienić tylko kilka (poprzez Metro ).

Może się okazać, że nie lubisz sałatek Subway i wolisz jeden z posiłków Potbelly. Tak czy inaczej, masz o wiele więcej do pracy w Subway, a jeśli chcesz sałatkę, sugerujemy, abyś tam poszedł.

Potbelly ma lepsze żetony

 zapp's Chips at Potbelly 010110010101101/Shutterstock

Kiedy wchodzisz i zamawiasz kanapkę z sieci kanapek, zwykle nie dostajesz po prostu kanapki. Możesz dostać napój bezalkoholowy, deser lub, najprawdopodobniej, frytki. Frytki a kanapka to klasyczna kombinacja, więc naturalne jest, że zarówno Subway, jak i Potbelly oferują różne opcje chipsów w swoich ścianach.

Żetony, które sprzedają oba sklepy, różnią się jednak od siebie. Jeden z tych sklepów sprzedaje klasyczne żetony, które można znaleźć w sklepach, podczas gdy drugi jest nieco bardziej ekskluzywny pod względem swojej oferty.

Jeśli wejdziesz do metra, spotkasz się z Lays, Cheetos, Doritos i innymi markowymi żetonami, o których prawdopodobnie słyszałeś (poprzez Metro ). To wszystko są świetne żetony (w przeciwnym razie nie byłyby tak popularne), ale tak naprawdę nie wnoszą do stołu niczego nowego, unikalnego ani zabawnego pod względem smaku.

Z drugiej strony w Potbelly znajdziesz Lays, ale możesz również kupić chipsy Zapp, które oferują wiele różnych smaków. Potbelly oferuje również oferty online, w których możesz dostać żetony wraz z napojem lub koktajlem (przez Maciek ). Biorąc to wszystko pod uwagę, trudno nie powiedzieć, że Potbelly jest pod tym względem lepsza z dwóch marek.

Ceny metra są nieco bardziej rozsądne?

 Dwie zawinięte kanapki Subway Stringi Prachana/Shutterstock

Innym ważnym aspektem każdego sklepu z kanapkami jest to, ile trzeba zapłacić za kanapki. Chociaż nie chcesz taniej, okropnie smakującej łodzi podwodnej, nie chcesz też zbyt drogiej kanapki. Nie ma dużej różnicy pod względem ceny między kanapkami w Potbelly i? Metro ; jednak gdy dodasz napoje, dodatki i różne ceny różnych kanapek, zauważysz kilka różnic w cenach każdego produktu, które zdecydowanie stawiają jeden z tych łańcuchów nad drugim.

Podczas gdy jedzenie w Potbelly jest bardziej ekskluzywne, jedzenie w Subway jest nieco tańsze. Niektóre produkty w Potbelly są tańsze niż produkty w Subway, choć niewiele. Weźmy na przykład kanapkę z indykiem. Na Metro , możesz go dostać za 8,49 USD, podczas gdy w Potbelly jest o dziesięć centów mniej (przez Maciek ). Jednak wiele innych produktów, takich jak kanapka z tuńczykiem, jest tańszych w Subway niż w Potbelly.

czy Aldi jest otwarte na Boże Narodzenie?

Desery też: ciastko w Potbelly kosztuje ponad dwa dolary, podczas gdy w Subway można je dostać za mniej niż dolara (zgodnie z Metro ). Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie wydasz mniej w Subway niż w Potbelly, więc jeśli szukasz tańszej opcji, prawdopodobnie powinieneś wybrać Subway.

Potbelly naprawdę poprawia swoją grę deserową

 Ciastko cukrowe od Potbelly Facebook

Po zjedzeniu kanapki z frytkami i wypiciu kilku ostatnich łyków napoju możesz poczuć potrzebę zakończenia posiłku czymś słodkim. Deser, taki jak koktajl mleczny lub lody, może wystarczyć, chociaż nie zawsze masz czas, aby przejść z subsklepu do sklepu. Królowa nabiału lub Baskin Robbins.

Na szczęście desery można znaleźć zarówno w Subway, jak i Potbelly, a każdy z nich jest idealnym dodatkiem do każdego posiłku. Jednak jeśli chodzi o desery, jedna z tych sieci zdecydowanie podnosi poprzeczkę wyżej niż druga.

W Subway możesz dostać cztery różne smaki ciastek: rodzynki owsiane, kawał czekolady, biały orzech makadamia i smakołyk o smaku sernika malinowego (przez Metro ). Wszystko to smakuje fantastycznie, ale to JEDYNE desery, jakie można dostać z Subwaya. Z drugiej strony w Potbelly możesz dostać cukierkowe ciasteczka i czekoladowe ciasteczka brownie, ale możesz też dostać baton marzeń lub, co bardziej istotne, słodki koktajl mleczny z małym ciasteczkiem na słomce (przez Maciek ).

Z koktajli otrzymujesz również różnorodne smaki. Pomiędzy tymi dwoma sklepami podrzędnymi zdecydowanie wybralibyśmy desery Potbelly zamiast Subways, więc poprzednia sieć ma rację w tym względzie.

Subway ma przewagę w wielu restauracjach?

 Pracownik metra przygotowujący kanapkę Stringi Prachana/Shutterstock

Sieć restauracji może sprzedawać najsmaczniejsze jedzenie, które powoduje, że ludzie z całego świata gromadzą się pod jej drzwiami. Jeśli jednak ta restauracja ma tylko kilka lokalizacji, w których działa, to niewiele osób będzie mogło udać się do tego sklepu spożywczego i zamówić jedzenie.

Na szczęście, Metro i Potbelly nie mają tego problemu: obie firmy mają dużą liczbę sklepów pomocniczych. Jedna z tych sieci ma jednak znacznie więcej lokalizacji niż druga, co ułatwia znalezienie i zamówienie kanapek.

Istnieje duża szansa, że ​​słyszałeś już wcześniej o Subway, ale możliwe, że nazwa „Potbelly” nigdy wcześniej nie była wypowiadana w Twoim mieście. Czemu? Według raportu autorstwa Skrobanie Bohatera , istnieje około 434 lokalizacji Potbelly w całym kraju, mieszkających w 34 stanach.

To nie jest zła liczba: jednak porównaj to z Subway, a nie ma konkursu. Patrząc na mapa lokalizacji Subway, przekonasz się, że w Stanach Zjednoczonych jest około 20 787 Subways. Same liczby pokazują, że Subway jest bardziej popularną i znaną siecią kanapek z tych dwóch, co oznacza, że ​​znacznie łatwiej ją znaleźć i

zamów z, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz w kraju.

Inne posiłki, które możesz dostać w Potbelly, są bardziej sycące

 Kanapka z brzuchatym, makaronem i serem? Facebook

Jeśli nie idziesz do metra lub potbelly na kanapkę, sałatkę lub słodki poczęstunek, zapytamy, dlaczego w ogóle idziesz do subsklepu, szczególnie jeśli nie ma w nim innych pysznych produktów w menu. Na Metro , możesz dostać pizze, podczas gdy w Potbelly możesz zamówić sobie nie tylko kanapkę z pizzą, ale także obfite mac i ser.

Pizze w Subway są dobre: ​​możesz dostać klasyczny ser lub flatizzę, która składa się ze składników pizzy na jakimś płaskim chlebie (przez Metro ). Z drugiej strony Potbelly ma nie tylko pyszny, apetyczny pizza topi się sub to jest niesamowicie sycące, ale zawiera również coś dla tych, którzy mogą nie chcieć sałatki lub kanapki. Maciek makaron z serem? jest znakomity, a niektóre recenzje online twierdzą nawet, że jest to najlepszy mac i ser (jak na TripAdvisor ).

To daje Potbelly jeszcze jeden punkt. W zależności od tego, czego chcesz od swojego sklepu podrzędnego (lokalizacja, jakość, a nawet desery), obie te sieci dobrze Ci zrobią i sugerujemy wypróbowanie jednej lub obu z nich następnym razem, gdy będziesz potrzebować dobrego posiłku .