Zaskakująca ilość pieniędzy Najdroższy koszt ciasta Buddy Valastro

Kolego Valastro Slaven Vlasic/Getty Images

Jeśli szukasz ciasto z góry , tak naprawdę jest tylko jeden człowiek do tego zadania: Buddy Valastro — aka the Ciasto Szef . Słynny piekarz znany jest ze swoich oszałamiających wyrobów cukierniczych, a jego hitowy program w TLC miał średnio dwa miliony widzów na odcinek (!!) w swoim debiutanckim sezonie w 2010 roku, według Tabloid telewizyjny . Od tego czasu Valastro wyprodukował wiele serii spin-off i napisał kilka najlepiej sprzedających się książek kucharskich, a także prowadził własną piekarnię w Hoboken w stanie New Jersey.


Nic dziwnego, że żadne z ciast Buddy'ego nie jest tanie. Zaczynają się od 70 dolarów za najbardziej podstawowe ciasta i sięgają nawet kilkuset w sklepie Buddy'ego, Piekarnia Carlo . Ale jest jedna oszałamiająca mikstura, która naprawdę zabrała ciasto (zamierzona gra słów), przynajmniej pod względem kosztów. Według Zegarek rynku , najdroższe ciasto Buddy'ego w historii miało wysoką cenę, na którą mógł sobie pozwolić tylko multimilioner, i pobiło rekord świata.Najdroższe ciasto Buddy'ego Valastro było pokryte prawdziwymi klejnotami

Tort o wartości 30 milionów dolarów od Buddy'ego Valastro Pinterest

Zamówiony przez nowojorską towarzyską Devorah Rose na galę w 2011 roku, rekordowy tort kosztował 30 milionów dolarów i powstał w finale sezonu Ciasto Szef . Ale co sprawiło, że najdroższe ciasto Buddy'ego jest tak drogie? Mogły to być składniki z najwyższej półki, takie jak tahitańska wanilia i specjalna mąka mielona na kamieniu, ale bardziej prawdopodobne, że przyczyną wzrostu kosztów były ostatnie szlify. Insider biznesowy donosi, że ciasto ociekało prawdziwymi klejnotami, w tym szmaragdami, szafirami, rubinami, a nawet diamentami, a zwieńczono je błyszczącą tiarą. Jeśli chodzi o sam smak, Buddy przyznał, że Insider biznesowy że reszta ciasta była dość prosta, wyjaśniając: „Nie chcesz, aby ciasto przytłoczyło [klejnoty]”.
Według Haute Living , arcydzieło o wartości 30 milionów dolarów pobiło rekord najdroższego ciasta, jakie kiedykolwiek upieczono na dłuższą metę. Wcześniej rekord utrzymywał w Japonii tort o wartości 1,65 miliona dolarów.