Zaskakujące pochodzenie chleba w puszkach

Puszka ciemnego chleba i chleba na desce do krojenia Instagram

Jeśli jesteś mieszkańcem Nowej Anglii, być może dorastałeś znając i kochając brązowy chleb, ale jeśli pochodzisz z innej części kraju, trochę szokujące jest to, że ta podstawa z północno-wschodniej jest w puszce? — ale tylko dlatego, że pochodzi z puszki nie oznacza, że ​​nie jest wręcz pyszne. Według Dzisiaj , wygląd ciemnego chleba B&M (jedna popularna marka chleba w puszkach, która sprawia, że ​​żywność ma oryginalny i rodzynkowy smak) jest podobny do muffinka , o gęstej konsystencji i smaku chleba żytniego. Możesz podawać go tak, jak chcesz — niektórzy lubią go obok hot dogi i fasolka po bretońsku, prażona na śniadanie lub z odrobiną masła.


Według Prosty30 , chleb z puszki wytrzyma znacznie dłużej niż zwykły bochenek, więc jest to dobry produkt, który niektórzy ludzie zaopatrują w nagłych wypadkach lub mają pod ręką w domu wakacyjnym, aby zawsze było coś do jedzenia po przyjeździe. Tak jak Dzisiaj raporty, produkt zaczął również odnotowywać wzrost popularności w marcu, kwietniu i maju, jak ludzie szukali konserwy do uzupełnienia na początku pandemii .czy Paul Hollywood jest żonaty?

Skąd wziął się chleb w puszkach?

Chleb w puszkach na desce do krojenia z nożem Instagram

Jak więc chleb trafił do puszki i dlaczego jest tak popularny w Nowej Anglii? Jego dokładne pochodzenie jest trudne do ustalenia, ale większość źródeł zgadza się, że został stworzony przez kolonistów w Nowej Anglii. Według Chicago Tribune , koloniści zaczęli robić puszki razowego chleba z żytem i pszenicą, ponieważ były tanie i łatwo dostępne. Czasami był mieszany z melasa żeby było trochę słodsze, i było gotowane na parze zamiast pieczone, ponieważ nie mieli piekarników i gotowali na otwartym ogniu. Kiedy dodano melasę, stała się wersją budyniu na parze.
czy inteligentna woda jest zdrowa?

Przewiń do lat dwudziestych i trzydziestych, a zobaczysz brązowy chleb w puszkach podobny do tego, który jest dziś na półkach sklepów spożywczych. Według Chowhound , wtedy firma B&M zaczęła produkować i sprzedawać ciemny chleb w puszce obok fasolki po bretońsku. Biorąc przykład z kolonistów, którzy go stworzyli, głównymi składnikami chleba są mąka pełnoziarnista, melasa i mąka kukurydziana , i jest gotowany na parze w puszce. Oprócz tego, że jest nostalgicznym jedzeniem, które jest popularne w okresie świątecznym (zwłaszcza w Święto Dziękczynienia i Bożego Narodzenia), chleb w puszkach B&M ma dwa lata okres trwałości , co czyni go dobrym w sytuacjach awaryjnych.

Mimo że w Nowej Anglii zwykle zobaczysz chleb w puszkach, nadal możesz go spróbować, jeśli mieszkasz w innych częściach kraju. Według Dzisiaj , możesz go znaleźć na Amazon, a jeśli masz szczęście, możesz go znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym poza północnym wschodem. To niezwykłe jedzenie jest nadal popularne wśród rodowitych mieszkańców Nowej Anglii, więc warto spróbować!