Zaskakująca prawda o ladzie rzeźniczej w Twoim sklepie spożywczym

Dobrze zaopatrzona lada mięsna to raj dla miłośników mięsa, pełen nieskończonych możliwości. Steki o jakości restauracyjnej, pieczone żeberka marmurkowe, kurczak z wolnego wybiegu — to wszystko jest na wyciągnięcie ręki i jest gotowe, aby zamienić się w posiłek Twoich marzeń. A ponieważ kupujesz świeże mięso, drób i owoce morza, zakładasz, że dostajesz to, co najlepsze z najlepszych. Niestety, jeśli zagłębisz się nieco głębiej, możesz znaleźć kilka niesmacznych prawd ukrytych za tą szklaną gablotą.


Ale nie martw się — nie jest tak źle. Kiedy już przejdziesz przez nieznośną sytuację kupy na ziemi wołowej, istnieją wskazówki i triki, które mogą zaoszczędzić czas i pieniądze (zakładając, że nie zdecydowałeś się zostać wegetarianinem po całej swojej nowo odkrytej wiedzy ). Chociaż niektóre z tych smakołyków mogą być trudne do przełknięcia, oto, co musisz wiedzieć o ladzie rzeźniczej w sklepie spożywczym.Prawdopodobnie w twojej mielonej wołowinie jest kupa

Dzięki Raporty konsumenckie dochodzenie , wiemy teraz, że prawie każda mielona wołowina „zawiera bakterie, które oznaczają zanieczyszczenie kałem”. Zgadza się, ludzie — kupa. Z 458 funtów testowanych mielonej wołowiny żaden test nie powrócił bez kupy. I tak, przepraszam, obejmuje to ekologiczne odmiany karmione trawą. Wprowadzenie bakterii pochodzi z procesu uboju, w którym kał może przedostać się z innych części krowy do tuszy. Staje się to problemem w przypadku mielonej wołowiny (w porównaniu z większymi kawałkami wołowiny), ponieważ bakteria zostaje włączony do mięsa, co utrudnia gotowanie w wystarczająco wysokiej temperaturze, aby zabić to, co może czaić się w środku. Więc chociaż soczysty rzadki burger może być twoim zamówieniem, prawdopodobnie dostajesz trochę więcej, niż się spodziewałeś – i prawdopodobnie nie jest to tajny składnik, który miałeś nadzieję odkryć.
A w twoim mielonym indyku jest kupa

Dlatego Raporty konsumenckie najwyraźniej lubi spełniać wszystkie nasze marzenia o mielonym mięsie, ale mają też złe wieści na temat mielonego indyka. Zgadza się — prawdopodobnie w twoim mielonym indyku też jest kupa. W ich analizie ponad połowa pakietów uzyskała wynik pozytywny bakterie kałowe . Ale to lepsze niż 100 procent (hem, mielona wołowina!), prawda?

Ta jasnoczerwona wołowina może nie być tak świeża, jak myślisz

Opakowania mięsne są często traktowane tlenek węgla , który jest używany jako stabilizator koloru, aby nadać wołowinie jaskrawoczerwony, soczysty wygląd. Ponieważ to leczenie może wpływają na mięso przez kilka tygodni kolor nie powinien być używany jako sam wskaźnik świeżości. Idź do daty przydatności do spożycia na opakowaniu (chociaż wkrótce dowiesz się o tym również złych wieści) i zaufaj swojemu nosowi. Zepsuty stek będzie okropnie pachniał, nawet jeśli jest jaskrawoczerwony.Daty ważności mogą nic nie znaczyć

Jednym z najlepszych miejsc do zdobycia okazji jest sekcja „specjalna menedżera” przy ladzie rzeźniczej. Okazuje się jednak, że te za pół ceny pakiety wygasające „dzisiaj” mogą tak naprawdę oznaczać „wczoraj” lub „w zeszłym tygodniu”. Ponieważ sklepy spożywcze często pakują własne mięso, są kontrolowany z daty przydatności do spożycia , a jeśli uznają, że stek nadal nadaje się do sprzedaży po jego dacie, mogą dać mu nowy, tak po prostu. Ponownie, twój nos jest twoim przyjacielem, jeśli chodzi o mięso.

Rzeźnicy mogą być zacienieni

Według jednego rekompensator , który twierdzi, że jest rzeźnikiem w sklepie spożywczym, w dziale mięsnym mogą mieć miejsce jakieś podejrzane praktyki, a większość z nich spowoduje, że wydasz więcej pieniędzy. Oto, na co należy zwrócić uwagę: „Sklepy będą robić wszystko, od mielenia lodu z wołowiną (aby zwiększyć wagę), próbować umieszczać dodatkowe rzeczy na wadze, ważyć mięso po zapakowaniu lub sprzedawać jeden kawałek wołowiny jako coś lepszy.' Morał tej historii? Być dodatkowy miło dla twojego rzeźnika.Mięso może być zamglone Windexem

Jeden Użytkownik Chowhound zrezygnował z mięsa ze sklepu mięsnego z jednego powodu: Windex. W tej historii z horrorem rzeźnika plakat twierdzi, że widział, jak pracownik podnosi skrzynkę z mięsem od przodu i spryskuje wnętrze szklanki Windexem, skutecznie rozpylając jednocześnie całe świeże mięso. Teraz to, czy lekka kropla Windexu na stek wyrządzi ci krzywdę, nie ma znaczenia — myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że wolelibyśmy, aby nasze mięso nie zawierało niebieskiego roztworu czyszczącego.

„Angus” niekoniecznie oznacza „lepiej”

PAUL J. RICHARDS/AFP/Getty Images

Jeśli lecisz na łatwiznę dla wołowina Angus ponieważ uważasz, że jest lepszej jakości, pomyśl jeszcze raz. Termin „angus” nie ma nic wspólnego z klasą mięsa — to właściwie rasa krów. Aby mieć pewność, że otrzymujesz wołowinę najwyższej jakości, poszukaj Tarcza USDA zamiast. Ta etykieta wskazuje klasę mięsa „najwyższa”, „wybór” lub „wybierz”. Kiedy naprawdę chcesz dobrych rzeczy, wybierz najlepszy.

Być może płacisz dużo więcej za „świeże” owoce morza?

Chociaż myślisz, że kupujesz świeże owoce morza w ladzie rzeźniczej, zazwyczaj są one wcześniej mrożone i rozmrażane (zwróć uwagę na etykiety!). Według Phila Lemperta, eksperta branży spożywczej, te same owoce morza w sekcji mrożonej można zazwyczaj kupić za maksymalnie 40 procent mniej .

Wiele ryb jest błędnie oznaczonych

Oszustwa związane z rybami szerzą się w całym kraju. Według raport z organizacji zajmującej się ochroną oceanów Oceana, 'owoce morza mogą być błędnie oznakowane nawet przez 26 do 87 procent czasu w przypadku powszechnie wymienianych ryb, takich jak granik, dorsz i lucjan, ukrywając ryby, które są mniej pożądane, tańsze lub łatwiej dostępne'. Badanie, które obejmowało sklepy spożywcze, pokazuje znaczenie zadawania pytań i uczenia się, skąd pochodzą twoje owoce morza. Niektóre sklepy oferują teraz identyfikowalność , co oznacza, że ​​dokładnie wiedzą, w jaki sposób ryba dostała się z łodzi do lady rzeźniczej. Jeden z najłatwiejszych sposobów na stwierdzenie, czy twoja ryba jest fałszywa? Cena £ . Jeśli ryba jest o połowę tańsza niż normalnie, prawdopodobnie jest ku temu powód.

Jest sekret kupowania taniego fileta mignon

Jeśli masz ochotę na filet mignon, ale cena Cię powstrzymuje, kup stek T-bone zamiast. Z jednej strony kości jest doskonale pyszny nowojorski pasek, a z drugiej filet. Zaoszczędzisz do 5 dolarów za funt dzięki temu hackowi licznika rzeźnika.

Rzeźnik dużo dla ciebie zrobi

Inny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku ze sklepu spożywczego: kup większe kawałki mięsa i całych kurczaków, a następnie poproś rzeźnika, aby to dla ciebie podzielił. Często cena za funt jest znacznie tańsza niż kupowanie mięsa, które zostało już przetworzone.

Możesz również poprosić rzeźnika o bez kości lub zmiel mięso i zwiąż pieczenie. Niektóre sklepy nacierają nawet mięso i drób. Wystarczy zapytać.

Kurczak może sprawić, że będziesz chory?

Okazało się, że aż 25 procent kawałków kurczaka ma bakterie salmonelli , powodując obrzydzenie około miliona ludzi rocznie, USDA nałożyła nowe środki bezpieczeństwa w celu zmniejszenia liczby bakterii u drobiu. Nowe wytyczne mają na celu: zmniejszyć choroby o 30 procent, co oznacza, że ​​wciąż unosi się tam mnóstwo salmonelli. Najlepszym sposobem ochrony przed bakteriami jest upewnienie się, że kurczak jest gotowany do temperatury wewnętrznej 165 stopni.

Twoje steki mogą być zmiękczone mechanicznie

Aby steki były delikatniejsze, surową wołowinę często przepuszcza się przez maszynę, która nakłuwa mięso drobnymi igłami. Ten proces nazywa się zmiękczanie mechaniczne , i nie jest wymagane jego ujawnienie na opakowaniu. Problem z tym procesem polega na tym, że igły mogą wpychać bakterie do mięsa, a jeśli jesteś miłośnikiem rzadkich steków, może to stanowić problem. Zazwyczaj wszelkie bakterie obecne na powierzchni mięsa zostaną zabite w procesie gotowania, ale jeśli temperatura wewnętrzna nie wzrośnie wystarczająco, wszelkie bakterie wprowadzone w procesie zmiękczania mogą pozostać. Nie możesz stwierdzić, czy mięso zostało mechanicznie zmiękczone patrząc na nie, więc zapytaj swojego rzeźnika, czy masz zamiar zjeść krwawy stek na obiad.