Zaskakująca prawda o delikatesach Twojego sklepu spożywczego

Lada delikatesowa w sklepie spożywczym — punkt kompleksowej obsługi, w którym można kupić wędliny na kanapki dla dzieci, sałatkę ziemniaczaną na nieszczęście w pracy i lunch na wynos w pracowity dzień. Jasne, że to wygodne, ale ile wiesz o jedzeniu, które kupujesz?


Czy myślisz, że musisz się martwić o spleśniały ser? A może o skażonym mięsie obiadowym? Albo że spleśniały ser, który kupujesz, może kosztować dwa razy więcej niż produkt paczkowany? Zapnij pasy, ponieważ lada delikatesowa może nie być wszystkim, czym jest. Oto kilka zaskakujących prawd, które musisz znać.Pewnie za ser płacisz za dużo

Ile razy zdarzyło ci się, że po zamówieniu funta rostbefu i funta szwajcarów z lady delikatesowej odchodziłeś myśląc, że musi być jakaś pomyłka? Jak kilka kawałków mięsa i sera może kosztować tyle? Okazuje się, że możesz po prostu płacić podwójnie za część tej niestandardowej taryfy.
Znasz ten pakowany ser, po którym wcześniej chodziłeś? W przejściu z pokrojonym mięsem? Jeśli kiedykolwiek masz ograniczony budżet, możesz chcieć wrócić do tego przejścia. Okazuje się, że wstępnie pokrojona puszka sera kosztować połowę ile kosztuje krojenie delikatesów dla ciebie, a ponadto przegapiasz całe to zanieczyszczenie krajalnicy do mięsa. Ale o tym później...

A ten drogi ser może być spleśniały

Pamiętasz, co ci powiedziałem, że płacisz za dużo za świeży ser w plasterkach? Cóż, nienawidzę być zwiastunem kolejnych złych wieści, ale być może kupujesz też ser, który wcześniej był spleśniały. Według pisarki Uproxx Stacey Ritzen, która twierdzi, że pracowała w delikatesach w sklepie spożywczym, została poinstruowana, aby wyciąć dowolną formę wyłącz ser i sprzedaj go mimo to. (Otrzymała również polecenie sprzedaży zepsutego mięsa delikatesowego. Mniam.)kto robi karmę dla psów rachael ray?

Chociaż ogólnie uważa się, że jest to bezpieczne odciąć pleśń jeśli chodzi o twardsze sery, myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że to jedno, jeśli zdecydujemy się zrobić to w domu z kawałkiem Parmu, który leżał z tyłu lodówki przez pięć miesięcy, ale wolałbym, aby ser, od którego kupuję delikatesy są wolne od pleśni, zwłaszcza gdy płacę za to premię. Głupi ja.

Możesz omijać sałatkę makaronową

Kolejna niepokojąca perełka od Stacey Ritzen, byłej pracowniczki delikatesów: Kiedy pakowane opakowania makaronu i sałatki ziemniaczanej przedawniony kazano jej opróżnić je do skrzyni zbiorczej i sprzedać na wagę. Brzmi jak dobry czas, aby udoskonalić przepis na domową sałatkę ziemniaczaną lub przynajmniej trzymać się kubków.Sałatka z kurczakiem może być (droga) mniej niż świeża?

Ostatnia ciekawostka od Stacey Ritzen, byłej pracowniczki delikatesów, a ta jest straszna. Twierdzi, że niesprzedane kurczaki z rożna ułożone w stosy w chłodni z tyłu, dopóki nie zostały rozebrane (mówi, że w tym momencie były zjełczałe) i użyto do zrobienia dużej sałatki z kurczaka.

Kto jeszcze naprawdę chce wiedzieć, gdzie pracowała Stacey, abyśmy mogli za wszelką cenę uniknąć tego sklepu?

czy costco dostarcza meble?

Prawdopodobnie płacisz też za dużo za gotowe przedmioty

Z pewnością szybciej jest odebrać ciepły posiłek w delikatesach, ale prawdopodobnie dużo płacisz za wygodę. Gdybyś wiedział, że „świeża” pizza, którą kupujesz, jest pizzą tej samej marki sklepowej z mrożonej alejki, czy nadal płacisz gotówką?

Według jednego z delikatesów, dokładnie to byś kupował, a na podwójna cena? na plasterek. Nagle samo „ugotowanie” mrożonej pizzy nie wydaje się tak wielkim problemem, prawda?

czy musisz wymyślić krewetki?

Możesz jeść żywność o zmienionym przeznaczeniu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się z całym tym mięsem i produktami, które jeszcze się nie zepsuły, ale czy nie jest to dokładnie to, co nazwałbyś świeżym? Sklepy spożywcze nie lubią tracić pieniędzy, więc gdy jest okazja do zaoszczędzenia złotówki, prawdopodobnie ją wezmą. W takim przypadku żywność, która jest uważana za „nienadająca się do sprzedaży”, może po prostu znaleźć nowy dom w delikatesowe zupy i sałatki .

Teraz, w zależności od tego, jak bliskie zepsucia są te składniki, albo będziesz czuł się naprawdę dobrze, jedząc jedzenie, które w innym przypadku byłoby przeznaczone na śmietnik, albo wzdrygniesz się na widok zwiędłej, brązowej sałaty w twojej sałatce.

Sposób robienia delikatesowego mięsa może cię zniechęcić

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które wolą nie wiedzieć, co dokładnie trafia do Twojej bolonii, możesz przejść dalej...

Jeśli chodzi o wędliny, masz trzy możliwości do wyboru: całe kawałki, podzielone i uformowane oraz przetworzone. Oto podstawowe informacje o tym, jak powstają Twoje ulubione wędliny.

  • Całe kawałki to pieczenie lub duże kawałki mięsa, które czasami są doprawiane solą lub przyprawami, a następnie gotowane i krojone w plastry. Pomyśl o piersi z indyka i rostbefie o nieregularnym kształcie. Nic dziwnego, że jest to twój najdroższy wybór.
  • Pokrojone i uformowane produkty powstają poprzez łączenie kilku kawałków mięsa w jeden większy kawałek, a następnie stosuje się dodatki, aby mięso było giętkie, zanim zostanie uformowane przez formy. Znasz tego idealnie okrągłego pokrojonego w plastry indyka i szynkę? Uwaga, spoiler: Indyki i świnie nie rodzą się w ten sposób.
  • Przetworzone mięso, takie jak kiełbaski, hot-dogi i bolonia, składa się z mielonego lub zemulgowanego przyprawionego mięsa i może (ale nie zawsze) zawierać mięsne produkty uboczne, takie jak usta, żołądek i serce. Mów co chcesz o hot dogu, ale czasami nie ma nic lepszego, żołądek wieprzowy czy nie.

Możesz być spokojny na wędliny

Czy zjadłbyś codziennie tę kanapkę bolońską, gdyby zwiększyła twoją? ryzyko chorób serca ? Możesz ponownie przemyśleć swoje nawyki, jeśli wrzucenie pęczka przetworzonego mięsa między dwie kromki chleba to Twój lunch.

Uważa się, że azotan sodu, środek konserwujący znajdujący się w niektórych wędlinach, uszkadza naczynia krwionośne, co z kolei może powodować zwężenie i stwardnienie tętnic. A ze względu na sposób, w jaki azotany mogą zmienić sposób, w jaki organizm wykorzystuje cukier, narażasz się również na większe ryzyko zachorowania na cukrzycę. Trzeba się też martwić o sód i tłuszcze nasycone.

Jeśli po prostu nie wyobrażasz sobie obiadu bez kanapki, kluczem jest zrobienie lepszy wybór jeśli chodzi o składniki. Całe kawałki, takie jak pierś z indyka i pieczeń wołowa, są najlepszą opcją, a wędliny o niskiej zawartości sodu mogą zmniejszyć spożycie soli nawet o 85 procent. Jeśli chodzi o ser, dobrym wyborem są szwajcarska i mozzarella.

Krajalnica do mięsa może być wylęgarnią listerii

Listeria była poważnym problemem, jeśli chodzi o ladę delikatesową, a winę ponosi krajalnica do mięsa. Ponieważ krajalnice mogą być trudne do czyszczenia, a czasem po prostu nie są czyszczone dość często mogą przenosić bakterie na każdy zamówiony kawałek wędliny i sera.

najlepszy trunek do shotów

Jeśli martwisz się zanieczyszczeniem, CDC sugeruje suggest odgrzewanie wędlin do 165 stopni, aby zniszczyć wszelkie bakterie listerii, a także użyć świeżego mięsa wędliniarskiego w ciągu trzech dni od zakupu.

Przepis na krówki pionierki

Osoby niejedzące mięsa mogą dostać więcej, niż się spodziewali

Zdarza się to prawie za każdym razem, gdy zamawiam pieczeń wołową i szwajcarskie plastry prosto z delikatesów — kilka pierwszych kawałków sera jest posmarowanych resztki mięsa który został wycięty w krajalnicy chwilę wcześniej. Teraz, jeśli planujesz zjeść razem pieczeń wołową i szwajcarską, może to nie jest wielka sprawa. Ale jeśli nie jesz mięsa, to jest wielka sprawa. Upewnij się, że Twoja lada delikatesowa używa oddzielnej krajalnicy do wędlin i serów, a przynajmniej czyści maszyny między zamówieniami.

Możesz przypadkowo zostać zglutenowany

Jeszcze jedna zła wiadomość na temat tej krajalnicy do mięsa — jeśli stosujesz dietę bezglutenową, ta krajalnica może być twoim nemezis. Chociaż jest ich mnóstwo wędliny bezglutenowe tam wciąż są takie, które zawierają wypełniacze na bazie pszenicy. Jeśli te produkty zostaną pokrojone na krajalnicy do mięsa, Twoja bezglutenowa pierś z indyka jest w ryzyko zanieczyszczenia . Jeśli martwisz się glutenem, najlepiej udaj się do alejki z pakowanymi delikatesami i całkowicie unikaj krajalnicy.

Nie poznasz całej historii, jeśli chodzi o odżywianie

Ostatnie zmiany w wymaganiach FDA w zakresie etykietowania oznaczają, że chociaż sklepy spożywcze są gotowe do dostarczania informacji żywieniowych (do maja 2018 r.), nie muszą publikować niczego poza zawartością kalorii i nie muszą publikować informacje dotyczące wszystkich produktów spożywczych.

Jeśli zastanawiasz się, ile kalorii zawierają kanapki przygotowywane na zamówienie lub produkty z baru gorącego i baru sałatkowego, masz szczęście, ale nie będziesz wiedział o produktach luzem, takich jak mięso, ser i sałatki delikatesowe. Może ignorancja naprawdę jest błogością?
Kategorie Jak Opinie Inspiracja