Sushi nie jest tak zdrowe, jak myślisz. Dlatego

pałeczki zbierając kawałek sushi

Sushi może wydawać się łatwą opcją dla tych, którzy próbują obserwować, co jedzą, ale popularne danie może być dla ciebie zaskakująco złe. Chociaż ryba jest dla ciebie bardzo dobra — zwłaszcza, że ​​nie jest gotowana na oleju, istnieją inne składniki sushi, które możesz łatwo przeoczyć (poprzez Codzienny Posiłek ). Te inne składniki, które są używane do robienia sushi, mogą również utrudnić utrzymanie przycięcia, jeśli przesadzisz.


czy crisco jest dla ciebie zły?

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać podczas jedzenia sushi, jest to, że powinieneś uważać, jak często zanurzasz każdy kawałek w sosie sojowym. Chociaż przyprawa może nie podlegać negocjacjom, uspokój się. Sos sojowy jest obciążony sodem, a spożywanie zbyt dużej ilości soli może prowadzić do złych warunków zdrowotnych. W rzeczywistości 1 łyżka sosu sojowego zawiera 900 miligramów sodu lub około 40 procent sugerowanego dziennego spożycia (przez Prawdziwe proste ). Więc nawet jeśli jest niskokaloryczny, to na pewno nadal będzie miał wpływ.Twoje spożycie ryżu z sushi może szybko się sumować

talerz sushi obok sosu sojowego

Innym ważnym składnikiem sushi, który czyni je mniej zdrowym, jest lepki biały ryż. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, ile ryżu faktycznie jesz. Według Nancy Farrell, zarejestrowanego dietetyka, jest od pół do jednej szklanki ryżu na rolkę lub sześć do dziewięciu kawałków sushi (przez Czas ). To zawiera około 500 kalorii, mówi Isabel Maples, RDN i rzecznik Akademii Żywienia i Dietetyki.
Dodawany jest również ocet i cukier, dzięki czemu ryż jest bardziej lepki. Tak więc ryż do sushi ma więcej kalorii niż zwykły ryż na parze.

oferty członkostwa w klubie Sama 2019

Jeśli przejadasz się sushi, na dłuższą metę może to naprawdę odbić się na zdrowiu. „Badania wykazały związek między wysokim spożyciem rafinowanych węglowodanów – takich jak biały ryż – a wzrostem poziomu cukru we krwi i insuliny, co z kolei może zwiększać ryzyko cukrzycy i chorób serca” – powiedziała Rebekah Blakely, RDN. Dlatego bądź bardziej uważny przy następnym zamawianiu sushi — rozważ zamówienie kawałków bez ryżu i nie zanurzaj zbytnio kawałków w sosach. Lub potraktuj to jako przysmak, a nie zdrowy posiłek.