Sushi Roll vs. Hand Roll: jaka jest różnica?

Sushi

Miłośnicy sushi szczycą się tym, że znają różnicę między bułeczkami, ale dla niektórych sushi jest bardziej zabawną ucztą niż zwykłą wizytą, a nazwy różnych rodzajów bułek mogą być niesamowicie przytłaczające. Maki, Hand Roll, Naruto... lista jest długa. A jeszcze bardziej przytłaczające są zasady, które dotyczą każdego rzutu . Dwie rolki sushi, które często mylą się ze sobą, to rolki sushi i rolki ręczne.


Chociaż podobne w nadzieniach, te dwie rolki różnią się bardzo wykonaniem. Rolki sushi, inaczej zwane rolkami maki, według Łyżka , to bułki z wodorostów nori, które zawierają wewnętrzną warstwę ryżu wraz z wybranymi nadzieniami i pokrojone na 6-8 kawałków. Z drugiej strony rolki ręczne są znane jako temaki i zwinięte w kształt stożka. Przeanalizujemy kluczowe różnice między tymi dwoma popularnymi zamówieniami sushi i pomożemy Ci podjąć świadomą decyzję, która z nich wolisz.Czym jest rolka sushi?

Rolka Maki

Tak jak Restauracja Mix It zwraca uwagę, że tradycyjne rolki sushi to prawie zawsze rolki maki. airKitchen opowiada historię zwoju, powołując się na jego początki w „drugiej połowie XVIII wieku”. Zaczęło się od połączenia ryż do sushi który został potraktowany octem, nałożonym warstwami na bułkę nori, zwieńczonymi dodatkami, takimi jak świeże ryby i owoce morza, warzywa, jajko lub natto (sfermentowana soja), a następnie zwinięty w kształt rury i pokrojony na 6-8 kawałków. Zazwyczaj bułki maki je się pałeczkami, jeśli potrafisz wymyślić, jak ich używać, ale używanie rąk też jest w porządku.
kurczak z rożna w sklepie spożywczym

Maki sushi jest dostępne w trzech podstawowych rozmiarach, na airKitchen: „hosomaki (małe), nakamaki (średnie) i futomaki (duże)”, ale występuje również w wielu innych formach, w tym „Tekka Maki”, co z grubsza oznacza „żelazo i ogień”, nazwany tak ze względu na „jasnoczerwony kolor tuńczyka maguro, który zawiera”. To sushi, do którego większość ludzi jest przyzwyczajona.

Co to jest rolka ręczna?

Temaki

Rolka ręczna to coś zupełnie innego. (Tak jak Świat Republiki zauważa, że ​​rolka ręczna ma nawet swoje własne święto narodowe założone przez grupę, która jest właścicielem Sugarfish i innych popularnych rybnych stawów.) Ręczne rolady, inaczej znane jako Temaki, mają kształt stożków i pozostają niecięte. Są znane jako bułki ręczne, ponieważ zamiast jeść pałeczkami, je się je rękami.Rolki te zazwyczaj zawierają podobne składniki do roladki ręcznej (choć w mniejszych porcjach, aby pasowały do ​​alternatywnego kształtu): ryż sushi w occie, ryby, różne warzywa i wrap nori. Robisz tę rolkę również inaczej, ponieważ rolka ręczna wykorzystuje matę do rolowania, podczas gdy Temaki jest rolowana ręcznie.

Tak naprawdę ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, jak bardzo jesteś głodny. Jeśli chcesz więcej nadzień i kawałków, idź maki roll, ale jeśli masz ochotę na coś zabawnego, możesz zjeść rękoma, to jest Temaki!Jak zjeść każdą bułkę?

Pałeczki i sushi

Niektóre produkty spożywcze mają po prostu właściwy sposób na ich zjedzenie, a przestrzeganie tych niewypowiedzianych zasad prawdopodobnie sprawi, że twoje doświadczenie będzie przyjemniejsze. Sushi to zdecydowanie jedna z tych potraw. Szefowie kuchni od lat udzielają wskazówek, jak najlepiej go jeść. Oczywiście, że tak, ale jeśli chcesz wiedzieć, jak wydobyć to, co najlepsze z każdego kęsa, oto kilka wskazówek.

jakie są składniki dr pepper

Do rolek sushi, Roka Akor sugeruje, aby zacząć od dodania odrobiny sosu sojowego do małej miski, którą otrzymujesz. Następnie mówi, aby „zanurzyć kawałek sushi w sosie sojowym” używając rąk lub pałeczek, ponieważ oba sposoby są tradycyjne, a następnie zjeść kawałek, przeżuwając całkowicie, „pozwalając, aby smak pokrył wnętrze ust”. Zachęcają do zjedzenia kawałka marynowanego imbiru między każdym kęsem jako środka do mycia podniebienia.

W przypadku rzutów ręcznych zasady są nieco inne. Łatwe domowe sushi? zauważa, że ​​powinieneś je zjeść natychmiast, gdy dotrą do twojego stołu. Prawdopodobnie zostanie umieszczony „w dłoni lub na stojaku na bułki” i powinieneś jeść go bez pałeczek, używając tylko ręki, zanim opakowanie z wodorostów zmięknie i rozpadnie się. Nie należy też przesadzać z sosem sojowym, ponieważ może to sprawić, że okład będzie przemoczony, więc jeśli musisz go dodać, upewnij się, że zamiast tego zanurzysz. Zasadniczo zjedz to tak, jak taco, którego obawiasz się, że się rozpadnie.

masło orzechowe na jajkach

Co łatwiej zrobić w domu?

Rolling Sushi

Przygotowywanie własnego domowego sushi jest, jak Wszystkie przepisy ujmuje to, „zaskakująco proste”, z odpowiednim wyposażeniem. Na rozwiniętą matę bambusową połóż trochę folii z tworzywa sztucznego, a następnie dodaj do niej arkusz wodorostów sushi, znanych jako nori. Po drodze zmocz palce i dodaj „cienką warstwę ryżu sushi na nori”, a następnie pozostałe składniki w kierunku środka ryżu, uważając, aby nie dodać zbyt dużo. Aby owinąć, unieś spód samej maty i ułóż ją „w górę” i na drugą stronę, naciskając i kształtując rolkę w trakcie ruchu. I upewnij się, że mata bambusowa nie utknęła w rolce! Następnie po prostu wytnij i ciesz się.

Rolki ręczne są jeszcze łatwiejsze. Tylko jedna książka kucharska zachęca do robienia własnego ryżu do sushi, ale kupowanie ugotowanego ryżu i innych gotowych składników w sklepie spożywczym może zaoszczędzić czas i wysiłek, jeśli masz ochotę. Gdy będziesz gotowy do zrolowania, umieść arkusze nori „błyszczącą stroną do dołu” i dodaj ¼ szklanki ryżu w pobliżu lewego górnego rogu każdego arkusza nori — staraj się rozłożyć go pod kątem 45 stopni. Następnie dodaj swoje dodatki na spłaszczony ryż, układając je „pionowo przez środek ryżu”. Zaczynając od lewego dolnego rogu, zwiń nori, używając odrobiny wody lub małego kawałka ryżu do sushi, aby w razie potrzeby przykleić końce. Wtedy jesteś gotowy do służby; tylko nie zapomnij o wasabi, imbiru i sosie sojowym.