Sztuczka z drewnianą łyżką, której nauczył się Aarón Sanchez, zmieni sposób, w jaki robisz ryż - wyłącznie

 Uśmiech Aarona Sancheza Jima Spellmana/Getty Images Oliwia Bria


Gotowanie ryżu zajmuje dużo czasu — a brązowy ryż zajmuje nawet 45 minut. Ale w zależności od ulubieńca rodzaj ziarna (jaśminowy, długoziarnisty, basmati), ryż jest wart czekania ze względu na jego wyjątkową wszechstronność i korzyści zdrowotne, w tym dobre źródło błonnika. Oczekiwanie również nie wydaje się być zbyt odstraszające; według Polityk , Amerykanie spożyli około 4,8 miliona ton ryżu tylko w zeszłym roku. Ponieważ ludzie tak często sięgają po ziarno, zdecydowanie warto nauczyć się nowych sztuczek, które ułatwią gotowanie.„Widzisz określone rodzaje garnków, które są używane tylko do dań z ryżu. Zawsze je kocham” – powiedział Aarón Sanchez w SN ekskluzywny wywiad . Znany szef kuchni jest najnowszym gospodarzem „El Toque de Aarón” i ujawnił, że nauczył się wielu wskazówek od kucharzy restauracji, którym pomagał w programie. „Pamiętam, jak nauczyłam się robić ryż od tej Portorykanki, a ona powiedziała mi coś naprawdę fajnego. Nigdy nie mierzyła stosunku wody do ryżu”. Ryż jest zwykle szacowany na 2 części wody i 1 część ryżu, w zależności od rodzaju gotowanego ziarna. Okazuje się jednak, że kluczem do uniknięcia kłopotów z pomiarem jest drewniana łyżka.
Łyżka będzie stać prosto, gdy stosunek wody do ryżu będzie idealny

 Ryż w garnku Motosuke_moku/Getty Images

Nie potrzebujesz miarki, aby uzyskać idealny stosunek wody do ryżu — wystarczy drewniana łyżka. „Zamieszała go, a kiedy łyżka stała prosto, wiedziała, że ​​jest wystarczająco dużo wody do ryżu” – wyjaśnił SN Aarón Sanchez. „Po prostu dodała wodę, a potem dodała ryż lub bulion, a kiedy to zamieszała i łyżka wstała, oznacza to, że jesteś dobry”. Dodatkowo mieszanie bulion z kurczaka do ryżu może wzmocnić pikantny smak i pozostawić wilgotny i puszysty dodatek.Stamtąd możesz dodać trochę masła, soli i pieprzu, a na rękach masz pyszny garnek ryżu. Możesz sprawdzić, czy ziarno jest gotowe, upewniając się, że cała woda lub bulion zostały wchłonięte — dobrym wskazaniem jest sprawdzenie, czy na wierzchu ryżu nie ma małych dziurek lub sprawdzenie smaku przed zdjęciem go z płyty kuchennej. Jeśli ryż jest zbyt lepki lub ma gumowatą konsystencję, oznacza to, że jest rozgotowany (choć nie oznacza to, że trzeba wyrzuć to ).

Premiera pierwszego odcinka „The Touch of Aaron” odbędzie się w poniedziałek, 17 kwietnia o godzinie 22:00. ET w Discovery Family. Serial jest również dostępny w Hogar de HGTV 19 kwietnia o 22:30. ET. Bądź na bieżąco z najnowszymi kreacjami kulinarnymi Aarona Sancheza strona na Instagramie .