Tak długo trwa zepsucie żurawiny

 Drewniana miska pełna świeżych żurawin Julia Sudnitskaya/Shutterstock Kryształowa Antonace


Zanim wyrzucisz wszystkie swoje najlepsze przepisy żurawinowe na święta możesz zastanowić się, jak długo te cierpkie, żywe kule będą leżeć w kuchni, zanim upieczesz je w zapiekance lub ugotujesz jako dodatek na Święto Dziękczynienia. Nawet jeśli USDA stwierdził, że nie ma obecnie braków żywności, wszyscy pamiętamy, co wydarzyło się podczas najgorszej pandemii. USDA ostrzega teraz obywateli przed potencjalnymi niskimi zapasami określonych artykułów spożywczych.Nawet bez dodatkowych obaw, że firmy spożywcze nie mają ulubionego opakowania sosu lub odpowiedniej ilości żurawiny, pomysł czekania na zakupy spożywcze do ostatniej chwili na ważne wakacje jest sam w sobie stresujący. Według Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy , wskaźnik cen konsumpcyjnych żywności również wzrósł o ponad 11% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, więc dokładnie to, co kupujesz, nigdy nie znaczyło tak wiele.
Wiedząc o tym wszystkim, jeśli poświęcasz czas na wcześniejsze zakupy na święta w tym roku, chcesz mieć pewność, że Twoje jedzenie pozostanie świeże. Dostępne są pewne wskazówki, które pomogą zmaksymalizować świeżość żurawin, które prawdopodobnie zapewnią długotrwałe owoce do wakacji i później.

Prawidłowe przechowywanie żurawiny trwa długo

 Mrożone torebki warzyw i żurawiny Afryka Studio/ShutterstockJeśli zdecydujesz się na zakup żurawiny przed wakacjami w tym roku, to, jak długo będą trwać, zależy od tego, jak są przechowywane. Według Nadal smaczne , żurawina przechowywana w lodówce w zamkniętych pojemnikach wystarcza na trzy do sześciu tygodni. Możesz je również zamrozić do 12 miesięcy w zamkniętych plastikowych torebkach.

Po upływie 12 miesięcy żurawiny nadal nadają się do użytku, o ile nie straciły koloru lub nie stały się zbyt miękkie (na Still Tasty). Jeśli po Święcie Dziękczynienia zostanie Ci za dużo sosu żurawinowego, po prostu dodaj akompaniament owocowy do jednego z wielu Przepisy na resztki Dziękczynienia .Więc śmiało kup żurawinę na początku tego roku, aby oszczędzić sobie bólu głowy w ruchliwym supermarkecie. Jeśli szarlotka jest również w Twoim świątecznym menu, Linia zdrowia gwarantuje, że jabłka pozostaną świeże w lodówce do sześciu tygodni. A jeśli jesteś bardziej fanem ciasta dyniowego, według Porządek w kuchni , dynie trwają od dwóch do trzech miesięcy, jeśli nie zostaną naruszone, więc idź do domu z dużą lub tykwą.