Tak, możesz zjeść szyszkę, ale najpierw przeczytaj to

 Zielone szyszki Sunny_Smile/Shutterstock


Wiesz, że szyszki pochodzą z sosen, prawda? Poza tym nie ma co się zastanawiać, są one kluczowym elementem zdolności sosny do rozmnażania się, ponieważ mają ukryte w sobie nasiona. Wewnętrzne orzechy w tych nasionach są jadalne, jeśli pochodzą z niektórych rodzajów sosen. Tak, orzeszki piniowe, znane również jako pignoli, są zbierane z prawdziwych szyszek sosnowych.Będąc dość drogim, ale także pysznym , możesz ulec pokusie, aby samemu zebrać partię pignoli. Orzeszki piniowe, które są bezpieczne do spożycia, pochodzą z kilku odmian sosny, w tym sosny cukrowej, sosny zachodniej, sosny długolistnej, sosny czerwonej i sosny smolistej, zgodnie z klasa mistrzowska . Wskazane jest unikanie alternatywnych typów, ponieważ niektóre z nich są nieznane, podczas gdy inne, takie jak sosna cisowa, są znane jako toksyczne – zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych.
Biorąc to pod uwagę, jeśli nie jesteś zaznajomiony z różnymi rodzajami sosen rosnących w Twojej okolicy, prawdopodobnie najlepiej byłoby trzymać się kupionych w sklepie orzeszków piniowych do pieczenia, sałatek i domowego pesto. Oczywiście drastyczne czasy wymagają drastycznych środków, więc zdarzają się sytuacje, w których możesz ulec pokusie zebrania orzeszków piniowych — a nawet zjedzenia całej szyszki w celu pożywienia.

Szyszki sosnowe można jeść w inny sposób

 Szyszka z orzeszkami pinii Sinarp2/Getty ImagesPodczas gdy te smaczne orzeszki piniowe są zdecydowanie najlepszymi jadalnymi aspektami szyszek , ludzie przygotowujący się do trybu przetrwania zbadali ten temat bardziej szczegółowo. Po pierwsze, jedzenie szyszek sosnowych nie jest najlepszym sposobem działania, jeśli nie jesteś odpowiednio zaznajomiony z odmianami sosen, które nie są trujące. Szyszki i orzeszki piniowe mogą również powodować reakcje alergiczne, szczególnie u osób z alergią na orzechy drzewne, więc należy o tym również pamiętać.

Po usunięciu tych ostrzeżeń istnieją inne sposoby wykorzystania szyszek sosnowych do jedzenia, zgodnie z Przetrwaj . Wierzcie lub nie, ale mogą być dobrym źródłem błonnika, witaminy C i wielu dodatkowych składników odżywczych. Zanim jednak wyjdziesz i złapiesz te twarde, brązowe szyszki, które łatwo znaleźć na ziemi, nie tego szukasz w przypadku artykułów spożywczych.Zamiast tego najpierw szukaj zielonych szyszek męskich, które są już wystarczająco miękkie, aby jeść bez gotowania. Młode szyszki żeńskie, które są jeszcze zielone i rosną na drzewie, również nadają się do jedzenia w szczypcie, ale należy je ugotować, aby były wystarczająco giętkie do żucia. Jak dobry będzie każdy z nich? To jest do dyskusji. Ale hej, jeśli jesteś w sytuacji, w której musisz uciekać się do jedzenia szyszek sosnowych, prawdopodobnie nie będzie to miało większego znaczenia niż dostanie czegoś do brzucha.